Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Za Zmartwychwstałym Chrystusem podążamy Drogą Światła

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Chiarg KPg

Podczas Wielkiego Postu wiele razy towarzyszyliśmy Jezusowi w Jego drodze na Golgotę, spotykając na niej Matkę, płaczące niewiasty czy niezdecydowanego Szymona. Trwaliśmy przy Chrystusie aż do ukrzyżowania, śmierci i złożenia w grobie.

To jednak nie jest koniec naszych spotkań z Jezusem. Spotykamy Go jako Zmartwychwstałego, triumfującego nad śmiercią, ale także zatroskanego o swoich uczniów i wierne Mu niewiasty.

Reklama

W kościele ojców Pasjonistów w Łodzi już po raz drugi w tym roku odprawione zostało nabożeństwo Drogi Światła, które coraz liczniej gromadzi wiernych. - Przychodzimy, by spotkać na naszej drodze życia Zmartwychwstałego. Potrzebujemy, aby wlał On w nasze serca prawdziwą radość i prawdziwe światło Bożej obecności, prawdziwą miłość i prawdziwy pokój. - mówi o. Grzegorz Szczygieł, proboszcz parafii M. B. Bolesnej. - Jego symbolem jest zapalony paschał, krzyż, a na nim stuła oraz figura Zmartwychwstałego. Zapalane od paschału świece coraz bardziej rozświetlają mrok świątyni, aby droga naszego życia także wiodła nas z ciemności grzechu ku światłu Bożej Miłości.

W nabożeństwie Drogi Światła, które pokazuje nam wyjście z ciemności śmierci ku światłu życia znów podążamy z Jezusem. Spotykamy Go w XIV stacjach, które nawiązują do ewangelicznych wydarzeń od Jego triumfu nad śmiercią, ukazania się Zmartwychwstałego Marii Magdalenie, uczniom podążającym do Emaus, aż do zesłania Ducha Świętego na Matkę, uczniów, a przez nich cały Kościół Święty.

Na zakończenie nabożeństwa o. Grzegorz Szczygieł przypomniał krótko jego historię, którą zapoczątkowali w latach 80 XX w. włoscy Salezjanie. W roku 2002 zostało ono, decyzją papieża Jana Pawła II oraz Kongregacji ds. Kultu Bożego i Sakramentów, usankcjonowane prawnie. Ojciec Św. w liście apostolskim "Novo Millennio Ineunte" skierowanym do biskupów, duchowieństwa i wiernych na zakończenie jubileuszu roku 2000 napisał: " (...) kontemplacja oblicza Chrystusa nie może zatrzymać się na wizerunku Ukrzyżowanego. Chrystus jest Zmartwychwstałym! Gdyby tak nie było, próżne byłoby nasze przepowiadanie i próżna nasza wiara. (...) Właśnie w Chrystusa Zmartwychwstałego wpatruje się dzisiaj Kościół." Niech spotkania ze Zmartwychwstałym napełniają nas więc radosną nadzieją także na nasze zmartwychwstanie. "Witaj Jezu Chryste Zmartwychwstały, boś przez krzyż i Zmartwychwstanie swoje świat odkupić raczył!"

2021-05-07 08:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Kluczem do rozumienia Biblii jest Chrystus ukrzyżowany i zmartwychwstały!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Gdy w którymkolwiek momencie dochodzimy – w lekturze Biblii – do momentu trudnego i nie rozumiemy – to trzeba go otwierać właśnie tym Kluczem, którym jest Chrystus ukrzyżowany i zmartwychwstały! – mówił arcybiskup Ryś.

CZYTAJ DALEJ

80 lat temu o. Kolbe zgłosił się w Auschwitz na śmierć za współwięźnia

29 lipca 1941 r. podczas apelu w niemieckim obozie Auschwitz franciszkanin o. Maksymilian Kolbe zgodził się dobrowolnie oddać życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, jednego z dziesięciu skazanych na śmierć głodową w odwecie za ucieczkę Polaka.

Franciszkanin zmarł w bunkrze głodowym 14 sierpnia 1941 r. Został dobity zastrzykiem fenolu.

CZYTAJ DALEJ

IO Tokio: Polscy siatkarze pokonali Japonię 3:0

2021-07-30 09:05

[ TEMATY ]

IO Tokio

PAP

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję