Reklama

Kościół

Międzynarodowy Różaniec Młodych - 8 maja z udziałem Polaków

W sobotę 8 maja o godzi. 17.00 odbędzie się już po raz czwarty Międzynarodowy Różaniec Młodych. Z inicjatywy ordynariusza diecezji Teramo-Atri J.E. Lorenzo Leuzzi we wspólnej modlitwie połączą się młodzi z Polski, Włoch, Kanady, Brazylii, Haiti i Słowenii. Miejscem modlitwy w Polsce będzie budowane Sanktuarium św. Gabriela i Młodych Świętych na warszawskiej Białołęce (ul. Ostródzka 172).

[ TEMATY ]

różaniec

Karol Porwich/Niedziela

W sanktuarium w poświęconemu świętemu pasjoniście w Isola del Gran Sasso we Włoszech modlitwie będzie przewodniczył bp Emil Paul Tscherrig, nuncjusz apostolski we Włoszech. W Warszawie będzie się modlił i skieruje przesłanie do młodych bp Wojciech Osial – biskup pomocniczy diecezji łowickiej i przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

W przesłaniu z 13 lutego br. na 100-lecie kanonizacji św. Gabriela od Matki Bożej Bolesnej papież Franciszek przypomniał, że był on "młodzieńcem swojego czasu, pełnym życia i entuzjazmu, ożywianym pragnieniem pełni, które popychało go poza sferę świecką i ulotną, aby schronić się przy Chrystusie".

Reklama

"Jeszcze dziś zaprasza on młodych do rozpoznania w nich samych pragnienia życia i nagrody, których nie można oddzielić od poszukiwania Boga, od spotkania z Jego Słowem, na którym można osadzić własne istnienie, od służby braciom, zwłaszcza najsłabszym" - zaznaczył Ojciec Święty.

Swoim krótkim, ale intensywnym życiem św. Gabriel odcisnął ślad, który "trwa i zachowuje pełną skuteczność" - napisał papież Franciszek. Wyraził przy tym nadzieję, że przykład tego młodego zakonnika pasjonisty, silnego w wierze, stałego w nadziei i gorliwego w miłości, będzie mógł kształtować drogę osób konsekrowanych i wiernych świeckich w dążeniu do umiłowania Boga i bliźniego.

"Zwłaszcza w tym czasie szczególnych trudności związanych z sytuacją zdrowotną, i będącą jej konsekwencją destabilizacji ekonomicznej i społecznej, konieczne jest, by uczniowie Pana stawali się coraz bardziej narzędziami komunii i braterstwa, rozciągając na innych miłość Chrystusa i promieniując nią poprzez konkretne postawy bliskości, braterstwa i poświęcenia" - napisał Franciszek.

Transmisję ze wspólnej międzynarodowej modlitwy przeprowadzi telewizja internetowa Salve NET.

2021-04-29 14:31

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie rozstawajmy się z różańcem

Niedziela rzeszowska 40/2018, str. I

[ TEMATY ]

różaniec

©Daniel Jdzura - stock.adobe.com

Są różne – z pereł, niczym łzy Najświętszej Panienki, są koralowe, są bursztynowe i z kamienia łupanego zrobione przez zesłańców na Syberii, i z medjugorskiej skały, są z koralu i rubinowe jak krople Krwi Chrystusowej. Są również bardzo proste i skromne – paciorki drewniane, pozbierane na sznurek, wykonywane często rękami zakonników

Zachowały się w niektórych miejscach różańce z chleba lub inne wykonane przez więźniów w niemieckich obozach zagłady, jak np. ten w Oświęcimiu, dzisiaj znajdujący się w skarbcu. Niezwykłą pamiątką jest różaniec podarowany przez św. Maksymiliana jednemu z więźniów, który dzięki modlitwie różańcowej uratował swoje życie i przetrwał piekło obozu koncentracyjnego.

CZYTAJ DALEJ

17 września Kościół wspomina św. Hildegardę z Bingen

[ TEMATY ]

św. Hildegarda

eSPe

17 września Kościół wspomina świętą Hildegardę z Bingen – doktora Kościoła. Żyjąca w latach 1098-1179 niemiecka benedyktynka należała do najbardziej fascynujących postaci średniowiecza: była wizjonerką, lekarką, pisarką i kompozytorką oraz znawczynią ówczesnych nauk przyrodniczych.

Kult liturgiczny św. Hildegardy z Bingen rozszerzył 10 maja 2012 roku na cały Kościół papież Benedykt XVI, który uważa ją za jedną ze swoich mistrzyń duchowych; 7 października tegoż roku włączył ją – jako czwartą kobietę – do grona 35 doktorów Kościoła. W krajach języka niemieckiego Hildegarda jest od wieków czczona jako święta.

CZYTAJ DALEJ

Święta Hildegarda na nowo odkrywana

2021-09-18 10:07

ks. Łukasz Romańczuk

o. Antoni Rachmajda

o. Antoni Rachmajda

Dziś przy parafii pw. św. Rodziny rozpoczęła się konferencja"Medycyna św. Hildegardy, w której nie ma chorób nieuleczalnych".

Zanim rozpoczęła się cześć wykładowa, uczestnicy sympozjum mieli możliwość uczestnictwa w Eucharystii, której przewodniczył ks. Przemysław Vogt, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, a homilię wygłosił o. Antoni Rachmajda, karmelita. Natomiast wszystkich obecnych na Mszy św. przywitał ks. Piotr Jakubuś, proboszcz parafii.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję