Reklama

Niedziela Kielecka

Klub Seniora powstaje w Kocinie

Klub Seniora powstaje w Kocinie

TD

Seniorzy potrzebują wsparcia

Seniorzy potrzebują wsparcia

Dzięki funduszom unijnym w miejscowości Kocina, gm. Opatowiec powstanie klub seniora. Od lipca tego roku 35 osób będzie mogło korzystać tu z zajęć artystycznych i ruchowych.

Marszałek Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik oraz burmistrz Opatowca Sławomir Kowalczyk podpisali dziś umowę na dofinansowanie projektu pn. „Utworzenie Ośrodka Wsparcia Dziennego – Klub Seniora w Gminie Opatowiec”.

Reklama

Jak poinformował marszałek Andrzej Bętkowski - gmina Opatowiec otrzymała wsparcie w ramach Podziałania 9.2.1 Rozwój „wysokiej jakości usług społecznych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wartość całkowita inwestycji to 1 mln 89 tys. zł, a suma dofinansowania to 1 mln 07 tys. zł.

Fundusze unijne pozwolą na prace remontowo-adaptacyjne w budynku przeznaczonym na klub oraz na zakup wyposażenia do placówki (m.in. sprzętu kuchennego, sportowego i komputerowego).

Klub w Kocinie będzie czynny przez pięć godzin dziennie w dni robocze, a seniorzy będą przebywali w nim pod opieką wykwalifikowanej kadry. Uczestnicy będą mieć ułatwione dotarcie do klubu, ponieważ w ramach projektu zostanie zakupiony samochód do transportu osób zainteresowanych udziałem w zajęciach.

Reklama

- Kluby seniora są jedną z nielicznych możliwości aktywizowania mieszkańców naszego regionu w tak dużej skali. Towarzyszące spotkaniom zajęcia zgłębiają pasje i pomagają w rozwijaniu zainteresowań – mówi wicemarszałek Renata Janik. - Dotychczasowa działalność świętokrzyskich klubów udowodniła, że miejsca te cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród seniorów. Tłumnie przybywają tu osoby spragnione różnych form aktywności i integracji, poszukujące inspiracji, wrażeń oraz nowych doświadczeń. A tych podczas zajęć nie brakuje – dodaje wicemarszałek.

W placówce realizowane będą warsztaty artystyczne z rękodziełem, zajęcia kulinarne i informatyczne, muzykoterapia oraz zajęcia ruchowe, których celem jest poprawa sprawności organizmu i zapobieganie dysfunkcjom ruchowym oraz chorobom cywilizacyjnym. Zaplanowane są też spotkania ze specjalistami, w tym z lekarzem, fizjoterapeutą, dietetykiem i policjantem. Każdy senior będzie mógł uzyskać także wsparcie psychologiczne.

Dodatkowo sześcioro najbardziej potrzebujących seniorów zostanie objętych opieką w miejscu zamieszkania. Osoby te otrzymają pomoc m.in. w czynnościach związanych z prowadzaniem gospodarstwa domowego oraz w pielęgnacji zaleconej przez lekarza.

AD

2021-04-26 14:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Narodowy Marsz Życia i Rodziny

2021-09-19 14:18

[ TEMATY ]

Warszawa

marsz dla życia i rodziny

Artur Stelmasiak

Przed południem z Placu Zamkowego w Warszawie wyruszył Narodowy Marsz Życia i Rodziny, rozpoczynając się wspólnym odmówieniem modlitwy "Ojcze nasz". Rodziny z małymi i starszymi dziećmi, młodzież, seniorzy, przeszły warszawską Starówką, trzymając biało-czerwone flagi, kolorowe baloniki i transparenty, w rytm radosnej muzyki.

Organizatorami wydarzenia pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” są Centrum Życia i Rodziny oraz Chrześcijański Kongres Społeczny. Marsz odbył się pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

CZYTAJ DALEJ

„Światło z Krzyża” - specjalny utwór z okazji 175. rocznicy objawień Matki Bożej w La Salette

2021-09-19 06:10

[ TEMATY ]

muzyka

muzyk

Utwór „Światło z Krzyża” jest zapowiedzią wydawnictwa „Zbliżmy się”, upamiętniającego 175 rocznicę zjawienia Matki Bożej w Alpach na La Salette. Cały projekt jest wyrazem wdzięczności Pięknej Pani za jej słowa skierowane do nas i dzisiejszą odpowiedzią na Jej nakaz „Moje dzieci, ogłoście to całemu memu ludowi”.

Maryja objawiająca się dwójce dzieci zapraszała do modlitwy i pojednania - o tym są powstałe do projektu teksty i piosenki. Niech każdy odpowie na to zaproszenie skierowane przed laty i bez lęku zbliży się do Boga. Niech słowa Matki Jezusa, które z gór przyniosło dwoje pastuszków będą, dla pielgrzymujących na ziemi umocnieniem.

CZYTAJ DALEJ

Ingres biskupa Andrzeja Siemieniewskiego do Katedry legnickiej.

2021-09-20 20:27

ks. Waldemar Wesołowski

Uroczystość rozpoczęła się procesją, która wyruszyła z domu parafii katedralnej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję