Reklama

Niedziela Wrocławska

Św. Hildegarda pomaga chorym

Karmelici Bosi przy ul. Ołbińskiej byli gospodarzami „Warsztatów z Medycyny św. Hildegardy z Bingen – Budowanie odporności organizmu”.

[ TEMATY ]

Wrocław

niedziela wrocławska

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Przez kilka dni uczestnicy poznawali właściwości ziół i ich zastosowanie w leczeniu różnych chorób. Wykłady prowadziła Elżbieta Ruman, dziennikarz, teolog i założycielka Centrum św. Hildegardy w Józefowie. - Terapia antywirusowa św. Hildegardy z Bingen to dieta oparta na naturze. Jest niezwykle mądra i chrześcijańska, bo wychodzi z założenia, że Pan Bóg zostawił dla nas, na wyciągnięcie ręki wszystko co jest nam potrzebne do życia. Ale też do leczenia, kiedy nas cywilizacja zacznie przyduszać. Obecnie szczególnie potrzebujemy tej zielonej siły, o której pisze św. Hildegarda, którą zostawił Bóg dla nas w naturze. Musimy się nauczyć po co sięgać. Są takie bardzo dobre i korzystne rośliny, których naturalna chemia jest tak mocna, że radzi sobie z ciężkim stanem zapalnym organizmu takim jak np. malaria czy AIDS – wyjaśniała autorka książki „Lecznicza moc natury według Hildegardy z Bingen”.

Reklama

- To co wskazuje Hildegarda to nie są zioła zakazane i podejrzane. Niektóre mają już swoje naukowe podstawy. Jedną z ważniejszych roślin jest galgant. Należy do rodziny imbirowatych, jedna z najbardziej pikantna roślina świata. Korzeń w Niemczech jest wpisany do oficjalnego spisu leków i jest dostępny w każdej aptece jako lek nasercowy. Z niebytu wyciągnęła go św. Hildegarda z Bingen. Galgant podnosi w bardzo wydajny sposób pracę serca. Podczas zawału, kiedy włożymy taką tabletkę pod język, zadziała silnie rozkurczowo podobnie jak nitrogliceryna. Drugą cenną rośliną jest bertram, który ma bardzo silne działanie przeciwzapalne. Badanie kliniczne potwierdziły, że człowiek umierający na malarię i stosując tą roślinę, już po miesiącu odzyskiwał masę mięśniową, siłę i w ostatecznie zdrowie – mówiła Elżbieta Ruman.

Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się również o możliwościach naturalnego wsparcia organizmu w walce z Covid-19. - Bertram jest podstawową rośliną do stosowania podczas malarii oraz pandemii koronawirusa. Ja słyszałam od wielu lekarzy, że ta roślina uratowała im życie. Ona wygląda jak rumianek, jest zupełnie niepozorna i występuje tylko w Afryce północnej np. w Maroku. Kiedy mamy stwierdzoną obecność koronawirusa, bierzemy trzy razy dziennie pół łyżeczki bertramu i jesteśmy bezpieczni – przekonywała założycielka Centrum św. Hildegardy w Józefowie. . I dodaje, że wiedza to podstawa leczenia. Jest bardzo duża ilość dostępnych książek i przepisów z kuchni św. Hildegardy. Warto również oprzeć swoją dietę o prawdziwy orkisz.

W rozmowie z „Niedzielą” Elżbieta Ruman bardzo pozytywnie odniosła się do właściwości leczniczych konopi. - Ja jestem za ich stosowaniem i myślę, że Hildegarda też by miała pozytywny stosunek do nich. Widziałam wiele osób, które były leczone konopiami w zaawansowanym stadium choroby nowotworowej. Nam się nie śniło jeszcze jaką moc mają rośliny, a my dopiero to odkrywamy – dodała.

2021-04-21 09:00

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wrocławskie obchody 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego

[ TEMATY ]

rocznica

Wrocław

kongres

Archiwum Radia Rodzina/ks. Cezary Chwilczyński

Spotkanie z uczestnikami 46. MKE w Hali Ludowej we Wrocławiu

Spotkanie z uczestnikami 46. MKE w Hali Ludowej we Wrocławiu

Prawie 100 inicjatyw przygotowała archidiecezja wrocławska i miasto z okazji przypadającej 20. rocznicy 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego oraz wizyty papieża Jana Pawła II w stolicy Dolnego Śląska. Na specjalnej konferencji prasowej poinformowali o nich przedstawiciele Kościoła, urzędu miasta i instytutów: ks. Rafał Kowalski, rzecznik abp. Józefa Kupnego, Anna Szarycz reprezentująca prezydenta Dutkiewicza oraz o. Maciej Zięba, prezes Instytutu Tertio Millennio j Juliusz Woźny z Ośrodka Pamięć i Przyszłość.

CZYTAJ DALEJ

Ordo Iuris: potrzeba zmiany przepisów ws. wsparcia rodziców dzieci martwo urodzonych

2021-09-22 11:52

[ TEMATY ]

Ordo Iuris

Bożena Sztajner/Niedziela

Konieczne są zmiany w prawie, które ułatwią uzyskanie wsparcia rodzicom dzieci martwo urodzonych. Obecne przepisy umożliwiają wystawienie aktu urodzenia dziecka zmarłego przed narodzeniem tylko, jeśli udało się ustalić jego płeć. Jest to często niemożliwe w sytuacji, gdy dziecko zmarło na wczesnym etapie ciąży. W takich przypadkach rodzice muszą ponieść znaczne koszty wykonania badania DNA. Inaczej nie będą mogli skorzystać z zasiłku pogrzebowego czy urlopu macierzyńskiego. Eksperci Instytutu Ordo Iuris wskazują, że ten problem można rozwiązać po wprowadzeniu zmian w projekcie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie wzorów karty urodzenia i karty martwego urodzenia.

- Aktualny stan prawny prowadzi do nieuzasadnionego wykluczenia grupy rodziców dzieci martwo urodzonych na wczesnym etapie ciąży z możliwości skorzystania z pomocy oferowanej przez państwo, a zatem godzi w konstytucyjną zasadę równości wobec prawa – podkreśla Anna Wawrzyniak z Centrum Analiz Legislacyjnych Ordo Iuris.

CZYTAJ DALEJ

Ośno Lubuskie. Biskup poświęcił sztandar leśników

2021-09-23 10:40

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

Nadleśnictwo Ośno Lubuskie

Karolina Krasowska

Biskup poświęcił nowy sztandar ośniańskich leśników

Biskup poświęcił nowy sztandar ośniańskich leśników

Bp Tadeusz Lityński poświęcił nowy sztandar Nadleśnictwa Ośno Lubuskie. Sztandar został nadany z okazji 75. rocznicy istnienia jednostki. Uroczystość odbyła się podczas Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba.

Fotogaleria Zobacz

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję