Reklama

Marsz dla Jezusa

W niedzielę 26 maja ulicami Częstochowy przeszli uczestnicy Marszu dla Jezusa, którego trasa prowadziła przez 11 stacji wyznaczonych w różnych punktach miasta

Uczestników, którzy wyruszyli spod archikatedry Świętej Rodziny, pobłogosławił abp Stanisław Nowak, który powiedział m.in.: " Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Świętej i w Międzynarodowym Dniu Matki, gromadzicie się przed bazyliką archikatedralną, pierwszym i najważniejszym wieczernikiem naszej archidiecezji, aby stąd - wzorem apostołów i uczniów apostolskich - udać się na place i ulice naszego miasta oraz wszystkich miast i wiosek naszej archidiecezji, aby stały się świętymi miejscami Bożego kultu i ewangelicznego świadectwa wiary potwierdzonej w praktyce chrześcijańskiego życia".

W Marszu uczestniczyli przedstawiciele ruchów, stowarzyszeń i bractw archidiecezji częstochowskiej. Kolejne stacje były wyznaczone m.in.: przed szpitalem im. L. Rydygiera, Aresztem Śledczym, Domem Handlowym "Seka", Teatrem im. A. Mickiewicza, redakcją Dziennika Zachodniego, Sądem Okręgowym, Liceum im. H. Sienkiewicza, Urzędem Miasta, a modlitwa w tych miejscach była dla uczestników Marszu dużym przeżyciem.

"Organizując Marsz dla Jezusa, chcieliśmy podjąć konkretny czyn ewangelizacyjny, do którego wzywa wszystkich chrześcijan Ojciec Święty w słowach «wypłyń na głębię». Naszym celem była także modlitwa za nasze miasto, Ojczyznę i za Kościół w Polsce - powiedział ks. Dariusz Nowak, asystent Rady Ruchów, Stowarzyszeń i Bractw Archidiecezji Częstochowskiej. - Idąc ulicami miasta i zatrzymując się na poszczególnych stacjach, śpiewaliśmy pieśni, rozważaliśmy Słowo Boże, a przede wszystkim mówiliśmy napotkanym po drodze ludziom o Jezusie i zapraszaliśmy ich do przyłączenia się do nas i do wspólnego świętowania".

Uczestnicy Marszu zatrzymali się na dłużej na pl. Biegańskiego, gdzie z koncertem ewangelizacyjnym wystąpił młodzieżowy zespół "Siódmy Pokój". Zakończenie Marszu odbyło się w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Tam uczestnicy wzięli udział w Apelu Jasnogórskim i złożyli hołd wdzięczności i dziecięcej miłości dla Matki Wszystkich Matek za 620 lat jej obecności w Sanktuarium Jasnogórskim.

Pierwszy Marsz dla Jezusa odbył się w Częstochowie w 1997 r. Podobne marsze odbywają się obecnie już w 120 krajach świata. Ich uczestnicy modlą się nie tylko w kościołach, ale także na stadionach, ulicach i placach, w więzieniach i szpitalach, a nawet na okrętach. W ten sposób dają świadectwo o Jezusie, wyznają wiarę we wszystkich miejscach, gdzie chrześcijanie są obecni na co dzień.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Solidarnie w obronie religii

2021-09-22 07:48

Niedziela Ogólnopolska 39/2021, str. 14-16

[ TEMATY ]

profanacja

profanacja kościoła

Jarosław Jakubczak,/ Twitter Max Martin Skalenius,/pkwp.org/newsy, /stopprofanacjom.pl

Obrażanie uczuć religijnych katolików, czy w ogóle ludzi wierzących w Boga, nasila się od lat, nie tylko w Polsce.

Zjawisko to, wskazuje na bardzo poważny i głęboki kryzys demokracji, przede wszystkim zaś na kryzys antropologiczny. Człowiek ceniący wartości ogólnoludzkie – prawdę, dobro, piękno – nie będzie obrażał innych ludzi, nie będzie naigrawał się z ich wiary, nie będzie kpił z symboliki religijnej, która jest dla nich święta. Nie będzie miotał bez opamiętania wulgaryzmami, wiedząc, że mogą je słyszeć dzieci oraz niepełnoletnia młodzież. Nie będzie obrażał uczuć religijnych osób wierzących, profanując np. krzyż albo wykorzystując go do celów pozareligijnych czy wręcz antyreligijnych (np. do promocji aborcji czy do prowadzenia sporów politycznych). Nie będzie atakował wolności religijnej, która jest jednym z podstawowych praw człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Św. Wacław

28 września obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Wacława - jednego z patronów katedry Wawelskiej. O tym szczególnym patronacie z prof. dr. hab. Jerzym Rajmanem, kierownikiem Katedry Historii Średniowiecznej Akademii Pedagogicznej w Krakowie, rozmawia Marcin Konik-Korn

CZYTAJ DALEJ

Święty Krzyż: włodarze 10 gmin świętokrzyskich sprzeciwiają się szkalowaniu oblatów

2021-09-28 20:46

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

oblaci

Archiwum autora

Opactwo na Świętym Krzyżu

Opactwo na Świętym Krzyżu

Sprzeciw wobec rozpowszechnianych w przestrzeni publicznej przez przeciwników zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego komunikatów szkalujących działalność Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu wyrazili 28 września we wspólnym stanowisku wójtowie i burmistrzowie 10 gmin zrzeszonych w Związku Gmin Gór Świętokrzyskich.

Stanowisko wójtów i burmistrzów – członków Związku Gmin Gór Świętokrzyskich - w sprawie komunikatów związanych z planami zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego, które pojawiają się w przestrzeni publicznej odnośnie do działalności Domu Zakonnego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu poparł m.in. także wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podczas konferencji pasowej w Kielcach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję