Reklama

Uroczystości fatimskie na Makowym Wzgórzu w Praszce

Kaplica św. Stanisława Kostki

Niedziela częstochowska 24/2002

Licznie zebrani pielgrzymi fatimscy z wielu parafii ziemi wieluńskiej i przyległych terenów Śląska Opolskiego oraz mieszkańcy Praszki przeżywali w święto Matki Bożej Fatimskiej szczególną uroczystość. 13 maja br. abp Stanisław Nowak dokonał poświęcenia kaplicy w kościele sanktuaryjnym na Makowym Wzgórzu w Praszce. Kaplica została ofiarowana czcicielowi Maryi św. Stanisławowi Kostce, patronowi Polski i młodzieży.

Św. Stanisław Kostka przez całe swoje krótkie życie bardzo kochał Matkę Bożą i tęsknił za Chrystusem. Ten wspaniały rodak uczy nas wielkiej miłości do Jezusa i tęsknoty za Komunią św. Jest dla nas wzorem do naśladowania, znakiem człowieka czystego, przykładem silnej woli, determinacji, aby za wszelką cenę osiągnąć szlachetny cel życia - służbę Bogu.

Ksiądz Arcybiskup, poświęcając nową kaplicę św. Stanisławowi Kostce, powiedział m.in.: "Niech ta kaplica, Jemu poświęcona, będzie dla wszystkich przypomnieniem, że powinniśmy za Jezusem tęsknić, pragnąc Go w niedzielnej Eucharystii, w Komunii św. Dla młodych niech będzie przypomnieniem faktu, że Pan Jezus jest dla nas wszystkim i wszystko warto dla Niego poświęcić - walczyć ze złem, aż do przelewu krwi. Tak mówi Biblia. Św. Stanisław Kostka będzie w tej kaplicy, z tego obrazu, wiele nam mówił. Dziękuję proboszczowi - ks. kan. Stanisławowi Gasińskiemu, że tę kaplicę przygotował. Św. Stanisław Kostka będzie z tego świętego wzgórza jemu i nam, wszystkim księżom, przypominał, że kapłaństwo to wielkie dobro, które należy cenić. Niech dla nas wszystkich ta kaplica będzie uświęcona, niech z tego świętego wzgórza w Praszce przemawia. Gratuluję Księdzu Proboszczowi tej kaplicy i tych osiągnięć na Makowym Wzgórzu. Tu naprawdę można się modlić. Ogromnie się cieszę, że takie miejsce powstaje w naszej archidiecezji, prawdziwie święte miejsce, cząstka nieba na ziemi. Polecam temu miejscu całą archidiecezję. Dla człowieka, który się współcześnie często gubi, warto, żeby były takie miejsca szczególnie święte".

Trzeba dodać, iż modlitewne fatimskie czuwania, jakie mają tu miejsce każdego 13. dnia miesiąca od maja do października, przyciągają rokrocznie na Makowe Wzgórze coraz więcej wiernych. Niektórzy przybywają już na godz. 18.00, inni na 20.00, kiedy to sprawowana jest uroczysta Msza św. fatimska połączona z procesją do pięciu stacji różańcowych rozmieszczonych w Alei Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Praszce. Bogu niech będą za to dzięki i Jego Najświętszej Matce z Fatimy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty od zadań trudnych

Niedziela Ogólnopolska 38/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

O. Pio

Biuro prasowe OFMCap – krka

Ojciec Pio często powtarzał, że „modlitwa jest najlepszą bronią, jaką mamy, kluczem, który otwiera Serce Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Jak naprawdę jest w czyśćcu? Poznaj kilka wizji od św. Faustyny!

2021-09-24 09:24

[ TEMATY ]

duchowość

czyściec

stock.adobe.com

Każdy z nas ma chwile, w których zadaje sobie pytanie: co będzie po śmierci? Od razu niebo, a może najpierw czyściec? Jeśli tak, to jak tam jest? To aż tak bolesna rzeczywistość? Poznaj kilka cytatów z Dzienniczka św. Faustyny mówiących o wizji czyśćca.

Ujrzałam Anioła Stróża, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a w nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Płomienie, które paliły je, nie dotykały się mnie. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednozgodnie, że największe dla nich cierpienie to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. [Usłyszałam głos wewnętrzny], który powiedział: Miłosierdzie moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe (Dz. 20).

CZYTAJ DALEJ

Zaprośmy Maryję do naszego życia, abyśmy sami nie dźwigali naszych problemów

2021-09-26 17:47

[ TEMATY ]

Maryja

Stock.Adobe

Zaprośmy Maryję Wspomożenie Wiernych do naszego życia, żebyśmy naszych spraw i problemów nie musieli dźwigać sami - mówił biskup kaliski Damian Bryl, który przewodniczył Mszy św. w bazylice w Twardogórze z okazji zakończenia obchodów 25-lecia koronacji figury Wspomożycielki Wiernych i 75–lecia posługi salezjanów w Twardogórze.

Witając biskupa, pielgrzymów i parafian salezjanin ks. Krzysztof Bucyk, kustosz twardogórskiego sanktuarium przypomniał wydarzenia związane z przygotowaniem koronacji, która miała miejsce 24 września 1995 r. Zaznaczył, że dzieło to dokonało się dzięki zaangażowaniu pierwszego biskupa kaliskiego Stanisława Napierały i ówczesnego proboszcza ks. Józefa Kawalca.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję