Reklama

Kościół

Abp Depo: uwierzmy w miłość ukrzyżowaną, zmartwychwstałą i miłosierną

– Uwierzmy w miłość ukrzyżowaną, zmartwychwstałą i miłosierną, która została nam podarowana przez Chrystusa naszego Pana i Boga – mówił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 11 kwietnia przewodniczył Mszy św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Dziepółci k. Radomska. Podczas Mszy św. metropolita częstochowski wprowadził do świątynie relikwie bł. ks. Michała Sopoćki i udzielił sakramentu bierzmowania.

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

– Bogu niech będą dzięki za nowego orędownika bł. ks. Michała Sopoćkę, który odtąd będzie wypraszał łaski dla naszej parafii – powiedział ks. Szczepan Sowa, duszpasterz parafii.

W homilii abp Depo podkreślił, że „dziś są potrzebni tacy przewodnicy jak: św. Jan Paweł II, św. s. Faustyna czy bł. ks. Sopoćko, którzy doświadczyli Jezusa, którzy Go spotykali przez modlitwę”. – Trzeba, abyśmy uwierzyli w Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego, i zadali sobie pytanie, do kogo pójdziemy, by pytać o sens swojego cierpnia, o sens swojej choroby, a przede wszystkim o sens swojego życia, jeżeli nie do Chrystusa, który przyszedł jako dar Ojca bogatego w miłosierdzie? – kontynuował arcybiskup.

Reklama

– W tajemnicy miłosierdzia miłość Boga pochyla się nad każdą ludzką nędzą, słabością, grzechem i wszelkim złem, które oddzielą człowieka od Boga, po to, aby go dźwignąć, przebaczyć i dać nowe życie. – wskazał abp Depo i dodał za papieżem Franciszkiem, że „okres wielkanocny jest jednocześnie darem i tajemnicą spotkań z Chrystusem w Jego ranach”.

Zobacz zdjęcia: Nowy orędownik w parafii
– Dlaczego świat odrzuca Chrystusa? – pytał arcybiskup i odpowiedział: – Bo świat nie znosi prawdy o grzechu, zła nie nazywa złem, kłamstwa nie nazywa kłamstwem, dlatego odrzuca Jezusa i Jego krzyż.

– We współczesnym świecie tak bardzo widoczne jest pomieszanie pojęć, które tworzy zamęt, zanika również poczucie grzechu – zaznaczył i dodał: „Dlatego światłem i nadzieją na ludzkich drogach i jedynym ratunkiem jest Chrystus, a także zawołanie „ Jezu, ufam Tobie”.

– Ta modlitwa zawarta w słowach „Jezu, ufam Tobie” nie jest rozpaczliwym dobijaniem się do Serca Chrystusa, lecz bierze początek z miłości Boga, który ocala grzesznego człowieka. Ta modlitwa zmienia w pierwszym rzędzie nas samych, nie tylko nasze sprawy – podkreślił abp Depo.

– Tylko od Jezusa pochodzą moc w przeciwnościach, mądrość w ocenie życia i miłosierdzie wobec innych. Dlatego uwierzmy w miłość ukrzyżowaną, zmartwychwstałą i miłosierną, która została nam podarowana przez Chrystusa naszego Pana i Boga – zaapelował, szczególnie do młodzieży abp Depo.

Beata Pieczykura/Niedziela

Parafię Miłosierdzia Bożego w Dziepółci erygował 2 lutego 1986 r. ówczesny biskup ordynariusz diecezji częstochowskiej Stanisław Nowak. Funkcję świątyni parafialnej pełni odkupiony od konsystorza ewangelicko-augsburskiego kościół neogotycki z 1913 r. Pierwszym proboszczem i organizatorem życia religijnego był ks. Marek Czernecki. Jego staraniem kościół został wyremontowany i dostosowany do potrzeb liturgii katolickiej. Uroczystej konsekracji dokonał 5 lipca 2008 r. abp Stanisław Nowak.

2021-04-11 19:09

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Krzyż cierpienia jest uczestnictwem w życiu Chrystusa

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

chorzy

BOŻENA SZTAJNER

„Kościół niezmiennie będzie przypominał, że człowiek jest pierwszą i główną drogą Kościoła, a człowiek cierpiący jest tą drogą wyjątkową” - napisał metropolita częstochowski abp Wacław Depo w specjalnym przesłaniu do chorych i cierpiących, przed obchodami XXI Światowego Dnia Chorego w Częstochowie, które odbędą się 11 lutego.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: zagrożenie ze strony Rosji to jedno z największych wyzwań obecnie

2021-06-14 18:06

[ TEMATY ]

Polska

Polska

Rosja

Andrzej Duda

PAP

Jako bardzo dobry ocenił prezydent Andrzej Duda zakończony w poniedziałek szczyt NATO w Brukseli. Jak mówił, dyskusja dotyczyła m.in. bezpieczeństwa na wschodniej flance Sojuszu oraz zagrożeń, w tym tych ze strony Rosji, które Duda uznał za jedno z największych wyzwań obecnie.

"Szczyt (był) bardzo dobry, w mojej ocenie, przede wszystkim patrząc na to z naszego, polskiego punktu widzenia. Dużo się mówiło o tych sprawach, które nas bezpośrednio dotyczą, a więc o bezpieczeństwie na wschodniej flance, o wadze i powadze art. 5 jako de facto naczelnego artykułu traktatu północnoatlantyckiego, czyli kolektywnej obrony" - powiedział prezydent Duda na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu NATO.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Uroczystości pogrzebowe ś.p Mamy Arcybiskupa Grzegorza Rysia

2021-06-15 14:26

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

O godz. 11:00 w krakowskiej parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej odbyły się uroczystości pogrzebowe ś.p Marii Ryś - Mamy Arcybiskupa Grzegorza Rysia. Mszy Świętej przewodniczył sam arcybiskup wygłaszając do zgromadzonych swoje słowo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję