Reklama

Garbów - Cukrownia

Słodkie majowe śpiewanie

Miesiąc maj jest szczególnym czasem, w którym oddajemy hołd Maryi, dlatego tradycyjnie "słodka" parafia w Garbowie - Cukrowni w dniu 25 maja gościła uczestników VIII Festiwalu Piosenki Maryjnej "Ave Maryja". Majowe spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem maryjnym, które poprowadził pomysłodawca, dyrektor festiwalu i proboszcz garbowskiej parafii ks. kan. Marian Szuba. Współorganizatorem imprezy był oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży "Ave".

W skierowanym do zebranych słowie wstępnym Ksiądz Proboszcz życzył, by wizyta w domu Maryi była nie tylko powodem do rywalizacji i oceny poziomu wykonywanych przez uczestników utworów, lecz przede wszystkim by była okazją do radosnego wyśpiewania wiary Bogu poprzez pokorną służebnicę Maryję. W festiwalowych zmaganiach uczestniczyły chóry, schole, zespoły oraz soliści (w sumie 184 osób). Każdy z uczestników mógł zaprezentować jury trzy utwory sakralne, z których przynajmniej jeden musiał być o tematyce maryjnej. Uczestników festiwalu oceniało jury w składzie: Zofia Górecka, Alicja Kowalczyk, Urszula Matejczuk i Maria Sikora pod przewodnictwem Roberta Ostapińskiego. Dzięki wspaniałej atmosferze wspólna zabawa, którą poprowadzili Anna Michalska oraz Sebastian Majewski, mijała szybko. Po trzech godzinach części konkursowej przyszedł czas na regenerację sił - posiłek dla uczestników (smaczna kaszanka i kiełbasa, do tego bułeczka i napój). Dzięki przychylnej postawie sponsorów, którymi byli: Cukrownia Garbów, Urząd Gminy Garbów, Bank Spółdzielczy w Niemcach z filią w Garbowie, producent segregatorów RESTA S.A. z Garbowa, hurtownia MN z Garbowa, Spółdzielnia Rolniczo - Handlowa z Garbowa, Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Garbowie, Masarnia "Ryjek" z Nasutowa, piekarnia " Tim - Marco" z Garbowa, Tygodnik Katolicki "Niedziela" oraz Schöller Polska, uczestnicy nie mogli narzekać na jakiekolwiek braki. Po posiłku odbył się koncert, w którym pieśni zaprezentował zespół "Psalite Deo" z Lubartowa.

Uwieńczeniem prezentacji wokalno - instrumentalnych było ogłoszenie wyników i rozdanie okolicznościowych pucharów, upominków ufundowanych przez RESTĘ oraz Tygodnik Katolicki "Niedziela", którym jak zawsze towarzyszyła cukrzana kolba słodkiej parafii. Pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody z rąk ks. kan. Mariana Szuby odebrali w kategorii chórów za zajęcie pierwszego miejsca równorzędnie Międzyszkolny Chór "Wiejadło" z Ludwina oraz "Promyczki" z Chełma, a za miejsce drugie Siostry Salezjanki z Garbowa. W kategorii solistów nie przyznano pierwszego miejsca, natomiast wyróżnienia otrzymali Katarzyna Kolek oraz Łukasz Lisek. Trzecie miejsca w kategorii schole zajęły "Solideo" z Pilaszkowic oraz "Agnus 2" z Niedrzwicy Dużej, w tej kategorii nie przyznano miejsca pierwszego, a na drugim sklasyfikowano scholę dzieci z parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego z Końskowoli; wyróżnienie trafiło do scholi "Lauretki" z Garbowa - Cukrowni. Wśród zespołów pierwsze miejsce przyznano młodzieży z parafii pw. Rozesłania Apostołów z Chełma, miejsce drugie dla zespołu "Ichtis" z Lubartowa, zaś trzecie dla "Agnus" z Niedrzwicy Dużej. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło dla zespołu "Dzieci Dawida" z Lubartowa.

Zakończeniem festiwalowego spotkania był koncert laureatów, podziękowanie oraz zaproszenie do udziału w konkursowych zmaganiach za rok.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: nie ma kapłanów na próbę

2021-09-25 16:31

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymka kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Potwierdzamy drogę Chrystusa wejścia w nasze życie i sprawę wolności i wierności łasce, którą otrzymaliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla drugich – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 25 września przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 40. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej. Odbyła się ona pod hasłem: „Słudzy Jedności” i była dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję