Reklama

Niedziela Częstochowska

Dynamizm miłości Boga

– Jezus Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja! To jest klucz katolickiej wiary i to jest jej serce. Syn Człowieczy przyszedł, aby dokonać naszego zbawienia darem z samego siebie na Kalwarii, aby również zmartwychwstać i wprowadzić nas do nowego życia. To jest nasze osobiste i wspólnotowe wyzwanie wiary: ukrzyżowany Jezus z Nazaretu jest zmartwychwstałym Panem, Chrystusem i Zbawicielem – mówił abp Wacław Depo podczas Sumy wielkanocnej 4 kwietnia na Jasnej Górze.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

Suma wielkonocna

O. Michał Bortnik/Jasna Góra

W Niedzielę Zmartwychwstania Chrystusa przyszli na Eucharystię, aby w ten sposób potwierdzić, że spotkali Jezusa, który pokonał śmierć, szatana i grzech, zmartwychwstał i żyje oraz otworzył wiernym bramy życia wiecznego. W bazylice jasnogórskiej 4 kwietnia Sumie przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Reklama

W homilii mówił o wydarzeniach, takie jak Golgota, pusty grób, zlokalizowanych w Jerozolimie. Wierzący jednak rozumieją, że nie mogą się zatrzymać tylko na wspomnieniu historycznym, ale ich zadaniem jest pójdzie w głąb wiary, bo „zmartwychwstanie Jezusa jest przede wszystkim tajemnicą wiary, która ukazała nam dynamizm miłości Boga, objawioną w Jezusie, miłością, która stwarza świat i człowieka na nowo”. – Mocno to podkreślił św. Paweł w Liście do Kolosan, że zmartwychwstanie jest nie jedynie brzmieniem przeszłości, ale dokonuje się dzisiaj, dlatego woła, jeżeli razem z Chrystusem powstaliśmy się z martwych, szukajcie tego, co w górze, bo nasze jest ukryte z Chrystusem w Bogu – powiedział abp Depo. Dzisiejsza uroczystość pokazuje, że źródłem życia dla wierzących jest Bóg i Jego zbawcza miłość. Są oni od sakramentu chrztu złączeni z Chrystusem na życie i śmierć. – Ewangelia jest mocą i mądrością. Ewangelia jest dla nas światłem w dolinach ciemności, bólu i śmierci, jest jednocześnie solą, która ma zachować prawdę i dobro w ludzkich sercach mimo sprzeciwu – powiedział abp Depo.

W uroczystość zmartwychwstania Pana metropolita częstochowski zachęcał zgromadzonych, „byli żywymi świadkami Jezusa przez: radość, nadzieję i miłość jako dar z siebie dla drugich, by nikt z nas nie zginął”.

2021-04-04 12:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Trwa ingres bp. Krzysztofa Wętkowskiego do katedry włocławskiej

2021-06-19 12:27

[ TEMATY ]

ingres

bp Krzysztof Wętkowski

Włocławek

screen

We Włocławku rozpoczęła się uroczysta Msza św. połączona z ingresem bp. Krzysztofa Wętkowskiego do bazyliki katedralnej.

Dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej, mianowany 27 kwietnia br. przez Ojca Świętego Franciszka 77. biskupem włocławskim, kanonicznie objął obowiązki biskupa diecezjalnego 7 czerwca. Dzisiejsza uroczystość jest dniem liturgicznej inauguracji posługi nowego biskupa włocławskiego w diecezji. Mszę św. transmituje TV Trwam.

CZYTAJ DALEJ

Diecezja tarnowska: Lista nominacji na proboszczów

2021-06-18 08:09

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Zmiany proboszczów

Karol Porwich/Niedziela

Zapraszamy do zapoznania się z listą nominacji na proboszczów z dnia 17 czerwca 2021r.

ks. Krzysztof Waśko do parafii Bystra

CZYTAJ DALEJ

Uroczystości jubileuszowe Sióstr Magdalenek od Pokuty w Lubaniu

2021-06-19 18:57

[ TEMATY ]

jubileusz

Lubań

siostry Magdalenki

700‑lecie

ks. Piotr Nowosielski

Dzień 19 czerwca 2021 r., był dniem centralnych uroczystości 700-lecia obecności Zgromadzenia Sióstr Św. Magdaleny od Pokuty w mieście Lubań. Odbyły się one w Domu Generalnym Sióstr i w Rynku miasta.

Były to przełożone obchody z roku ubiegłego, gdyż Siostry pojawiły się w tym mieście w 1320 r. z fundacji księcia świdnicko-jaworskiego Henryka syna Bolka I Surowego i Beatrycze Askańskiej, jako filii klasztoru w Nowogrodźcu nad Kwisą, ufundowanego prawie 100 lat wcześniej, bo w 1217 r. przez Świętą Jadwigę Śląską i jej męża Henryka Brodatego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję