Reklama

Niedziela Łódzka

Bełchatów: List do Mamy

Do 31 marca do Miejskiego Centrum Kultury można przesłać listy dedykowane swoim mamom. Najpiękniejsze zostaną opublikowane na profilu MCK Bełchatów.

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Debby Hudson

Miejskie Centrum Kultury proponuje powrót do tradycji pisania listów. Dbałość o wagę każdego słowa, przemyślaną treść i przesłanie to relikt naszych czasów. Powrót do takiej formuły to dobra okazja do przypomnienia sobie formy, która w dobie komputerów, lakonicznych treści i smartfonów, kiedyś była codziennością.

Reklama

Mowa o zbliżającym się w maju Dniu Mamy. Każdy może swojej mamie sprawić wyjątkowy prezent. Wystarczy napisać list i przekazać w nim wszystkie ciepłe słowa, wyrazić to, co ma się w sercu. Najpiękniejsze zostaną zaprezentowane na facebookowym profilu MCK. Listy należy przesyłać do końca marca na adres mck@mckbelchatow.pl, w tytule maila trzeba wpisać „List do mamy”.

Choć swoje święto obchodzić mamy obchodzić będą dopiero w maju, już dziś można pomyśleć o wyjątkowej niespodziance. „Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie” – te słowa Melchiora Wańkowicza mogą być inspiracją dla wszystkich, którzy chcą sprawić wyjątkowy prezent swojej mamie.

2021-03-27 08:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Serce Jezusa, gorejące ognisko miłości

19.06 b.r. przypadała Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a jednocześnie dzień odpustu w tomaszowskiej parafii Najświętszego Serca Jezusowego. Obchody rozpoczęto od całodniowego Nabożeństwa adoracyjnego. Godzina 15.00 była porą modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, później odmówiono Nowennę do Najświętszego Serca Jezusowego. Ważne jest, by podkreślić, że ta nowenna odmawiana jest w tomaszowskiej parafii w każdy piątek, już od pokoleń jest ona modlitwą bardzo bliską  tutejszej społeczności.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne wśród księży diecezji bydgoskiej

2021-06-17 12:24

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany personalne

Karol Porwich/Niedziela

Lista zmian personalnych dokonanych przez administratora apostolskiego biskupa Wiesława Śmigla wśród księży diecezji bydgoskiej.

KSIĘŻA NEOPREZBITERZY:

CZYTAJ DALEJ

Diecezja zielonogórsko-gorzowska: lista zmian personalnych

2021-06-23 14:25

Katarzyna Krawcewicz

W środę 23 czerwca bp Tadeusz Lityński wręczył dekrety tym księżom, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską. Poniżej publikujemy listę tegorocznych zmian personalnych w diecezji. Proboszczowie i administratorzy parafii obejmują urzędy 2 sierpnia, natomiast wikariusze parafialni – 25 sierpnia. Inne terminy podano w nawiasach. Lista nie obejmuje zmian personalnych w parafiach prowadzonych przez zgromadzenia zakonne.

PROBOSZCZOWIE

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję