Reklama

Aktualności

Franciszek: naszym świadectwem odpowiedzmy tym, którzy pragną ujrzeć Jezusa

Do odpowiedzi świadectwem swego życia na prośbę ludzi, pragnących dziś ujrzeć Jezusa zachęcił Ojciec Święty wiernych w swoim rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” transmitowanej z Biblioteki Pałacu Apostolskiego w Watykanie. 

[ TEMATY ]

Franciszek

youtube.com/VaticanMedia

Ojciec Święty w centrum swego rozważania umieścił żądanie Greków skierowane do uczniów Jezusa w Jerozolimie na krótko przed Jego męką: „Chcemy ujrzeć Jezusa” (J 12, 21). Zauważył, że mówiąc o ziarnie pszenicy, które przynosi plon obfity, tylko wówczas, gdy obumrze w glebie, Pan Jezus jakby wskazywał na krzyż. Jest on w najwyższym stopniu symbolem chrześcijan i zobowiązuje nas do spójności naszego życia z Ewangelią. „Krzyż nie może nie wyrażać miłości, służby, bezwarunkowego daru z siebie: tylko w ten sposób jest on naprawdę «drzewem życia», życia nader obfitego” – podkreślił papież.

Franciszek zauważył, że również dzisiaj wiele osób chciałoby poznać Jezusa. Zatem chrześcijanie muszą odpowiedzieć świadectwem życia, które daje siebie w służbie. „Chodzi o to, aby zasiać ziarno miłości nie za pomocą słów, które ulatują, ale za pomocą konkretnych, prostych i odważnych przykładów. Wtedy Pan, ze swoją łaską, sprawia, że przynosimy owoce, nawet wówczas, gdy gleba jest jałowa z powodu nieporozumień, trudności czy prześladowań. Właśnie wówczas, w trudnym doświadczeniu i samotności, gdy ziarno obumiera, nastaje chwila, kiedy kiełkuje życie, aby w swoim czasie wydać dojrzały owoc. To właśnie w tym splocie śmierci i życia możemy doświadczyć radości i prawdziwej owocności miłości” – powiedział Ojciec Święty. Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” papież udzielił wszystkim apostolskiego błogosławieństwa.

2021-03-21 12:25

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek do przyszłych dyplomatów papieskich: nie bądźcie funkcjonariuszami ani cynikami

[ TEMATY ]

Franciszek

Turin For Young - 2015 /FACEBOOK.PL

Nie zostaliście powołani do bycia wysokimi funkcjonariuszami państwowymi, członkami jakiejś wyższej kasty, bywalcami salonów, ale macie być strażnikami prawdy, wspierającej tych, którzy ją głoszą – powiedział Franciszek do wykładowców i słuchaczy Papieskiej Akademii Kościelnej. Przyjął ich 25 czerwca na audiencji w Pałacu Apostolskim na zakończenie kolejnego roku studiów. Uczelnia ta kształci przyszłych pracowników dyplomacji watykańskiej.

Na wstępie Ojciec Święty podziękował swym gościom za to, że „oddali swe życie do dyspozycji Kościoła i Stolicy Apostolskiej” oraz zachęcił ich, aby nadal „kroczyli z radością i spokojem tą drogą, która nie jest łatwa”.

CZYTAJ DALEJ

Św. Krzysztof - patron kierowców i podróżujących

Od 1934 r. rozpowszechnia się zwyczaj święcenia samochodów czy motocykli przed nowym sezonem turystycznym lub w dzień św. Krzysztofa. Nie ma co ukrywać, że człowiek nie wyobraża sobie już dzisiaj życia bez samochodu. Rosnąca ich liczba powoduje korkowanie miast, a na drogach robi się coraz bardziej niebezpiecznie; każdy chce dojechać na czas, nie zauważając nierzadko innych uczestników ruchu drogowego.

CZYTAJ DALEJ

Piotrków Trybunalski: Pielgrzymka Dziadków i Osób Starszych

2021-07-25 19:32

[ TEMATY ]

Piotrków Trybunalski

Archidiecezja Łodzka

Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Pielgrzymka Dziadków

Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Pielgrzymka Dziadków i Osób Starszych do Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Pielgrzymka Dziadków i Osób Starszych do Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej

Z woli Ojca Świętego Franciszka, w ostatnią niedzielę lipca, obchodzony jest światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej racji do sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej pielgrzymowały osoby starsze, jak również rodziny, które dziękowały za Babcie i Dziadków prosząc o błogosławieństwo dla wszystkich, którzy potrzebują umocnienia w podeszłym wieku czy chorobie, zwłaszcza dotkniętych cierpieniem związanym z Covid19.

Pielgrzymka rozpoczęła się modlitwą różańcową przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Piotrkowskiej, którą prowadziły osoby starsze świętujące swój dzień. O godz. 11.30 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył o. Micheasz Okoński OFM, kustosz piotrkowskiego sanktuarium, który również wygłosił okolicznościowe kazanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję