Reklama

Niedziela Kielecka

Oświadczenie ws. publikacji materiału w TVN

Publikujemy oświadczenie ks. kan. Franciszka Siarka w związku z publikacją reportażu wyemitowanego w telewizji TVN.

[ TEMATY ]

oświadczenie

TD

Bazylika w Miechowie

Bazylika w Miechowie

OŚWIADCZENIE

W związku z informacją, podaną w programie informacyjnym, pt.: „Fakty”, wyemitowanym 16 marca 2021 r., o godz. 19.00, na kanałach: TVN, TVN24, TVN24BiS, TVNHD i TVN24HD oraz na portalu internetowym https://fakty.tvn24.pl/, w reportażu Renaty Kijowskiej, pt.: „horror na plebani”, o treści: „Gdy osiągnęła pełnoletniość ponownie zawiadomiła miechowską prokuraturę. Jej pełnomocnik Artur Nowak złożył w prokuraturze wniosek w czerwcu zeszłego roku. Ksiądz działa już w innej świętokrzyskiej parafii”, ilustrowaną dwukrotnie materiałem filmowym, przedstawiającym wizerunek bazyliki mniejszej pw. Grobu Bożego w Miechowie, oświadczam, że informacja ta wprowadza w błąd i godzi w dobre imię parafii rzymskokatolickiej pw. Grobu Bożego w Miechowie, gdyż duchowny, o którym mowa w tym reportażu, nigdy nie posługiwał w parafii miechowskiej, jak również nie jest i nie był on związany w żaden sposób z tą parafią.

Miechów, 17 marca 2021 r.

Reklama

ks. kan. Franciszek Siarek

Proboszcz parafii rzymskokatolickiej

pw. Grobu Bożego w Miechowie

2021-03-19 13:12

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oświadczenie Kurii Diecezjalnej Płockiej

[ TEMATY ]

oświadczenie

M.K.

W związku z ogłoszonym w dniu 8 czerwca 2021 r. wyrokiem Sądu Rejonowego w Płocku wobec ks. Krzysztofa L. oskarżonego o wykorzystanie seksualne małoletnich, wyrażamy głęboki ból i żal z powodu krzywd, jakich doznały ofiary tego duchownego.

Przepraszamy również wszystkich, których ks. Krzysztof L. zgorszył i zranił swoim postępowaniem, niegodnym kapłana i człowieka. Deklarujemy dalszą pomoc i wsparcie jego ofiarom.

CZYTAJ DALEJ

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński

2021-09-17 10:16

[ TEMATY ]

święty

Piotrus/pl.wikipedia.org

Święty Zygmunt Szczęsny Feliński, arcybiskup metropolita warszawski i założyciel Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Urodził się w 1882 r. w Wojutynie na Wołyniu. Wychowany w atmosferze religijnej i patriotycznej. Już jako dziecko czcił gorąco Matkę Bożą. Skończył studia w Moskie i Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Postawić wszystko na Maryję - "Archidiecezjanie na Jasnej Górze"

2021-09-17 19:46

ks. Łukasz Romańczuk

Abp Józef Kupny

Abp Józef Kupny

W ramach Pielgrzymki Duchowieństwa i Wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę odprawiona została Msza św., której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.

Licznie zgromadzeni duchowni, siostry zakonne i wierni, wsłuchując się w homilię, mogli usłyszeć słowa dotyczące Matki Bożej, w kontekście Jej osoby w wydarzeniach z Kany Galilejskiej. Nie zabrakło także odniesienia do ostatniej beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz M. Elżbiety Róży Czackiej. - Prymas Tysiąclecia kochał to miejsce i które w czasach, gdy komuniście chcieli zniszczyć i uciszyć Kościół. Kiedy wydawało się, że nie ma dla Kościoła w Polsce żadnego ratunku, Prymas wszystko postawił na Maryję. Dziś mówi się, że nowy błogosławiony uratował Polskę przed potopem komunistycznego reżimu. Zrobił to odnawiając wiarę w naszym narodzie - podkreślił metropolita wrocławski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję