Reklama

Kościół

Bp Stułkowski: Udaję się na Jasną Górę w imieniu maturzytsów

Tegoroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę nie jest możliwa, więc sam udaję się do sanktuarium Matki Bożej, aby modlić się za Was – mówi bp Szymon Stułkowski do tegorocznych absolwentów szkół średnich z archidiecezji poznańskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W mediach społecznościowych umieszczono krótki film, w którym bp Stułkowski zapowiada modlitwę 8 marca w kaplicy Obrazu Jasnogórskiego w intencji maturzystów, podczas Mszy św. o godz. 19.30 i na Apelu o godz. 21.

- Mam Was w moim sercu, modlę się za Was i błogosławię, żeby wszystko poszło dobrze, i na maturze, i potem w wyborze studiów, i w całym życiu – żebyście byli szczęśliwi – mówi poznański biskup pomocniczy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bp Stułkowski zauważa, że młodym ludziom przyszło przygotowywać się do egzaminu dojrzałości w trudnym czasie pandemii koronawirusa, w trudnym czasie będę też zdawać maturę. - Ja też kiedyś zdawałem maturę i przypominam sobie, co wtedy odczuwałem. Jadę na Jasną Górę, by w kaplicy Cudownego Wizerunku Matki Bożej modlić się dla Was o szczęśliwą maturę, o szczęśliwe decyzje w Waszym życiu, żeby wszystko Pan Bóg pobłogosławił – zapowiada bp Stułkowski.

Maturzyści archidiecezji poznańskiej zamiast pielgrzymki na Jasną Górę spotkają się w mniejszych grupach na Mszach św. organizowanych w poszczególnych dekanatach.

ms / Poznań

www.facebook.com/archidiecezja.poznanska

2021-03-08 21:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka reprezentantów maturzystów

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

abp Wacław Depo

maturzyści

Magda Nowak/Niedziela

Pielgrzymka maturzystów archidiecezji częstochowskiej, 9.03.2019

Pielgrzymka maturzystów archidiecezji częstochowskiej, 9.03.2019

Tegoroczna pielgrzymka maturzystów archidiecezji częstochowskiej odbędzie się w najbliższą sobotę 13 marca. O godz. 13.30 Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Ze względu na trwającą pandemię Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Częstochowie zaprasza do włączenia się we wspólną modlitwę za pośrednictwem transmisji internetowej lub telewizyjnej.
CZYTAJ DALEJ

Kolejne podpalenie świątyni katolickiej

2026-05-03 09:01

[ TEMATY ]

Mozambik

Karol Porwich/Niedziela

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Podpalono kościół, doszło również do ataku na dom zakonny i przedszkole. To kolejny akt przemocy ze strony dżihadystów w Cabo Delgado w Mozambiku, gdzie od ponad ośmiu lat trwa wojna, która dotychczas pochłonęła ponad 6 200 ofiar i spowodowała wysiedlenie ponad 1,3 miliona osób, a której media nie poświęcają wiele miejsca. O kolejnym ataku opowiedziała „Avvenire” s. Laura Malnati, przełożona prowincjalna Sióstr Misjonarek Kombonianek w tym kraju.

Według relacji siostry zakonnej, po południu w czwartek 30 kwietnia bojownicy z lokalnej grupy powiązanej z fundamentalistycznym ugrupowaniem samozwańczego Państwa Islamskiego (IS) i działającej od 2017 roku - zaatakowali wioskę Meza w dystrykcie Ancuabe, w północnej prowincji Cabo Delgado. „Podpalili budynki we wsi” - zrelacjonowała wstrząśnięta siostra. „Na szczęście księża zostali ostrzeżeni na czas i zdołali opuścić Mezę, zanim przybyli terroryści” - dodała. Terroryści zniszczyli również kilka domów, a także podpalili niektóre budynki parafii. Parafia ta, poświęcona św. Ludwikowi Marii Grignon de Montfort i zbudowana w 1946 r., jest uważana za symbol obecności katolickiej w regionie.
CZYTAJ DALEJ

Bogurodzica łączy pokolenia

2026-05-03 17:29

pl.wikipedia.org

Fragment rękopisu "Bogurodzicy" z 1408 r. przechowywany w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie

Fragment rękopisu Bogurodzicy z 1408 r. przechowywany w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie

Od wieków rozbrzmiewa w polskich świątyniach, niemalże każdego dnia na początku Apelu Jasnogórskiego w Kaplicy Cudownego Obrazu niosąc w sobie modlitwę i narodową dumę. „Bogurodzica” to najstarsza polska pieśń, która jednoczyła pokolenia w chwilach próby, wciąż porusza serca i inspiruje do refleksji nad korzeniami wiary. O jej niezwykłej historii, duchowym przesłaniu i znaczeniu dla współczesnych Polaków opowiada ks. Igor Urban, dyrektor Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu.

Historia Bogurodzicy sięga średniowiecza. - Źródła historyczne podają nam część informacji, które znamy jako właściwe, część to źródła legendarne. Pochodzi z XIII wieku, tutaj w miarę historycy są zgodni. Początkowo przypisywano autorstwo tekstu świętemu Wojciechowi. Dzisiaj już ta teoria jest zupełnie odrzucana. Mówimy, że być może był to Bogumił, który był ówczesnym i kaznodzieją, i spowiednikiem zasiadającym na książęcym szlaku. I mówimy, że jest to pieśń ojców, bo jest to najstarsza pieśń, która towarzyszyła zarówno życiu religijnemu, jak i patriotycznemu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję