Reklama

Niedziela Częstochowska

Ekologia po katolicku. Warsztaty w parafii św. Lamberta w Radomsku

Wspólnota Laudato si' działająca w Radomsku przy klasztorze Franciszkanów i parafii św. Lamberta jako Parafialny Zespół Caritas zaprasza na katechezy w kościele św. Lamberta.

Jak nauka społeczna Kościoła odpowiada na trudne wyzwania współczesności? –

14 lutego w czasie Mszy św. o godz. 18.

Reklama

Trzy ważne powody (z wielu innych) dla społecznej i ekologicznej aktywności chrześcijan – 21 lutego w czasie Mszy św. o godz. 11.30.

Warsztaty w sali parafialnej:

Kim jest chrześcijański ekolog? 10 zasad stylu życia według encykliki „Laudato si’”–

Reklama

18 lutego w godz. 17-19.

Katolik na zakupach – zachłanny konsument czy odpowiedzialny Polak? –

23 lutego w godz. 17-19.

Uczestnicy otrzymują materiały warsztatowe i publikacje Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.

W kościele klasztornym odbędzie się cykl katechez: jak przeżyć Wielki Post duchowo, postnie i ekologicznie. Zostaną wygłoszone 28 lutego oraz 7 i 14 marca w czasie Mszy św. o godz. 9.30. Katechezy i warsztaty prowadzi o. Stanisław Jaromi.

Zapraszamy również na warsztaty florystyczne w sali katechetycznej w parafii św. Lamberta 2 i 5 marca godz. 17-19 oraz na kiermasz „Drugie życie przydasiów”, czyli rzeczy używanych i nieużywanych, w dniach 11-13 marca na placu przy klasztorze Franciszkanów.

Wspólnota Laudato si’ działa w Radomsku w ramach programu „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”. Program jest realizowany przez Caritas Polska i dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

2021-02-13 21:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czas najwyższy posprzątać po sobie

O nowych regulacjach unijnych dotyczących tworzyw sztucznych z Pawłem Sałkiem, doradcą Prezydenta RP ds. ochrony środowiska, polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju, rozmawia ks. Jacek Molka

KS. JACEK MOLKA: – Czy nowe przepisy Unii Europejskiej dotyczące tworzyw sztucznych to naprawdę innowacyjne rozwiązania?

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski o uchodźcach: cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem

2021-09-26 20:49

[ TEMATY ]

uchodźcy

vaticannews.va

„Cierpienie tych ludzi jest naszym cierpieniem. To, że są tak brutalnie wykorzystywani w walce politycznej, nie zwalnia nas i nigdy nie może nas zwolnić z myślenia o nich jako o naszych braciach” - mówił w niedzielę abp Wojciech Polak, nawiązując do sytuacji na naszej wschodniej granicy.

W obchodzony po raz 107. Dzień Migranta i Uchodźcy metropolita gnieźnieński przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Floriana w Chodzieży. Rozpoczynając liturgię nawiązał do odbywających się pod raz siódmy w Polsce modlitw za uchodźców, przypominając za papieżem Franciszkiem, że trzeba się wreszcie uwolnić od myślenia w kategoriach: przyjaciel-wróg, my-oni, moje-twoje.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję