Reklama

Kościół

Rycerze Kolumba w Łagiewnikach

Dziś w Bazylice Bożego Miłosierdzia miał miejsce dzień formacji Rycerzy Kolumba. Centralnym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczy ks. prof. Robert Tyrała, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

[ TEMATY ]

Łagiewniki

Kraków

Rycerze Kolumba

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Zebranych w Bazylice przywitał ks. Zbigniew Bielas. Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach powiedział: - Dzisiaj dzień rycerski. Na tej Mszy świętej i w godzinach późniejszych tutaj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Rycerze Kolumba odbywają swój dzień skupienia. Serdecznie Was witamy tu u Bożego Miłosierdzia , w tym miejscu szczególnym, gdzie Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. W tym miejscu, które poświęcił, aby wszyscy przychodzący tutaj wpatrywali się w oczy miłosiernego Jezusa. Przyzywamy wstawiennictwa świętych Apostołów Miłosierdzia: św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. Michaeala McGivney'a , założyciela Rycerzy Kolumba. Dziękczynienie za jego beatyfikację dopiero co przeżywaliśmy, a dziś Wam towarzyszy również jego opieka i wstawiennictwo. Rycerze Kolumba z tym miejscem są związani można powiedzieć, od początku. Cieszymy się więc że dzisiaj tutaj jesteście i to miejsce wybraliście na Waszą modlitwę.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

W homilii ks. prof. Tomasz Kraj przypomniał, że przybyli do Sanktuarium w Łagiewnikach, żeby zastanowić się nad ciągiem dalszym przynależności do Rycerzy Kolumba, nad tym co ich czeka. - Czynimy to niejako w cieniu beatyfikacji naszego Ojca Założyciela, bł. Michaela McGivneya – powiedział.

Reklama

Kapłan przypomniał krótko życiorys Błogosławionego i historię powstania Rycerzy Kolumba. - Michael McGivney postanowił założyć stowarzyszenie. Postanowił zaktywizować ludzi w imię ideałów chrześcijańskich, które głosił. W ten sposób powstali Rycerze Kolumba. Bardzo ważną rzeczą jest to, że działo się to w imię Boże, z pomocą Bożą i poprzez realizację ideałów chrześcijańskich, a więc tych, które są najważniejsze: miłosierdzie i jedność. I to były dwie pierwsze idee, które przyświecały Rycerzom Kolumba, kiedy rodziło się to stowarzyszenie, ten świecki zakon – podkreślił ks. prof. Kraj.

Jak mówił kaznodzieja, my dziś żyjemy w czasach, które nie są łatwe. Widzimy, że często dzieje się tak, że katolicy są prześladowani. Coraz trudniej ludziom przyznać się do swojej wiary, bo grozi im za to nawet utrata pracy. - Spotykamy się z agresją środowisk lewicowych, gdzie zapowiada się, że wszyscy będą zmuszeni, aby podążać za pewnymi ideologiami, które będą wykoślawiały ideały życia, a zwłaszcza ograniczały ludzką wolność osobistą. I też się wydaje, że na horyzoncie rysuje się taki system, z którym będzie trudno walczyć.. I tu nam podpowiada nasz błogosławiony Założyciel, że jesteśmy wezwani do tego, żeby się nie poddawać, żeby w życiu naszym na co dzień ideały życia chrześcijańskiego realizować, żeby się nie bać. On się nie bał i dlatego owoc jego życia jest wspaniały – mówił, jednocześnie przypominając, że na całym świecie mamy zakon Rycerzy Kolumba, który liczy obecnie ponad dwa miliony członków-mężczyzn, którzy się nie bali i poszli za tymi ideałami.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Spotkanie formacyjne Rycerzy Kolumba rozpoczęło się o godz. 10.00 modlitwą różańcową w intencji nowych powołań kapłańskich. W ramach formacji Rycerze Kolumba wysłuchali konferencji na temat Dekalogu w nauczaniu św. Jana Pawła II.

2021-02-13 12:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa o dar jedności i odpowiedzialności za Kościół i ojczyznę

[ TEMATY ]

modlitwa

Kościół

ojczyzna

Rycerze Kolumba

adobe.stock.pl

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Rycerze Kolumba rozpoczęli szturm modlitewny z przesłaniem: „Modlitwa o dar jedności i odpowiedzialności za Kościół i ojczyznę”.

Od 140 lat Rycerze Kolumba angażują się w parafiach i społecznościach lokalnych, aktywnie działając na rzecz Kościoła oraz szerząc ideały, takie jak: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Wierni zawsze aktualnemu wezwaniu papieża Franciszka przypominają i przynaglają do nieustającej modlitwy za Kościół, włączając także intencje naszej ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Wakacyjna formacja liturgiczna

2021-07-24 09:01

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

diakonia liturgiczna

Paradyż

archiwum oazy

Trwa oaza lektorska. Bierze w nich udział 20 uczestników. W kadrze są dwie animatorki, trzech animatorów, kleryk i moderator – ks. Bartosz Warwarko. Rekolekcje prowadzone są w Paradyżu.

Jak to na oazie lektorskiej – jest nauka czytania, jest szkoła liturgii, są też inne punkty formacyjne, a wszystko po to, żeby uczestnicy jak najlepiej przygotowali się do posługi w parafiach. Nie brakuje też wycieczek, bo to w końcu wakacje. - Byliśmy w Zielonej Górze w kinie i w muzeum, w Międzyrzeczu również zwiedziliśmy muzeum, pojechaliśmy do Rokitna, przejechaliśmy meleksami przez Kalwarię Rokitniańską, zwiedzaliśmy zamek w Łagowie, w Pniewie odwiedziliśmy bunkry, byliśmy też w Świebodzinie – wymienia ks. Warwarko.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Łączy nas wspólne dobro

2021-07-25 08:05

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Dziś we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na wsparcie charytatywnej działalności Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję