Reklama

Aspekty

Pomoc w czasie mrozów

[ TEMATY ]

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

caritaszg.pl

Jeśli jesteś osobą w kryzysie bezdomności lub znasz osobę, która przeżywa taki kryzys zgłoś się do Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej! Oferuje wiele form pomocy, które w znaczny sposób ułatwią życie osobom zagubionym i uzależnionym.


Reklama

Wykaz placówek pomocowych :

Schronisko aktywizujące dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas znajduje się przy ul. Jana z Kolna 10 w Zielonej Górze

Schronisko funkcjonuje zgodnie ze standardami określonymi w rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Placówka zapewnia osobom bezdomnym całodobowe schronienie oraz usługi ukierunkowane na wzmacnianie aktywności społeczno-zawodowej. Mieszkańcy Schroniska zaopatrywani są w całodzienną żywność (śniadania, obiady, kolacje), środki czystości oraz czystą odzież. Działania podejmowane przez specjalistów i terapeutów zatrudnionych w schronisku docelowo prowadzą do usamodzielnienia się podopiecznych, podjęcia pracy zawodowej oraz „Powrotu” do życia w społeczeństwie. Kontakt: tel. 533 329 677

Reklama

Łaźnia i ogrzewalnia Caritas przy ul. Dworcowej 21 w Zielonej Górze (budynek magazynu Caritas)

Dla podopiecznych przygotowano łazienki z toaletą i prysznicem oraz pomieszczenie na ogrzewalnię. Osoby korzystające z łaźni otrzymują na miejscu środki czystości, bieliznę i odzież na zmianę. A w ogrzewalni mogą poczytać czasopisma i książki oraz otrzymać ciepłą herbatę. Z łaźni i ogrzewalni mogą korzystać przede wszystkim osoby bezdomne, ale również w uzasadnionych przypadkach mieszkańcy Zielonej Góry znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej. W prowadzeniu łaźni i ogrzewalni pomagają wolontariusze Caritas. Ogrzewalnia jest czynna 7 dni w tygodniu w sezonie zimowym, tj. 01.10-30.04, od 18.00 do 8.00 rano.

Łaźnia jest czynna cały rok, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.30 – 14.30. Kontakt: łaźnia tel. 604 568 980, ogrzewalnia tel. 513 998 697

Magazyny Pomocy Rzeczowej w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp., Nowej Soli

Celem działania naszych magazynów jest pozyskiwanie i prawidłowe przechowywanie pozyskanych darowizn, a następnie ich przekazywanie dla osób potrzebujących w szczególności osobom bezdomnym, którzy potrzebują tego typu wsparcia. Codziennie z naszych magazynów korzysta blisko 50 osób bezdomnych, którzy szczególnie w okresie zimowym potrzebują ciepłej odzieży, obuwia, środków higienicznych oraz środków ochrony osobistej.

Kontakt: Zielona Góra, ul. Dworcowa 21, czynne: pon-pt w godz. 8.00-15.00, tel. 604 568 980 Gorzów Wlkp., ul. Towarowa 6a, czynne: pon-pt w godz. 8.00-15.00, tel. 600 989 128 Nowa Sól, ul. Sienkiewicza 1a, czynne: środa 13.00-16.00, w pozostałe dni po uprzednim kontakcie: tel. 604 569 929

Stołówka dla ubogich i potrzebujących w Zielonej Górze

Przy ul. Bema 32-34 w Zielonej Górze podopieczni otrzymują blisko 200 ciepłych posiłków, co w skali roku daje ilość około 70 000 porcji.

Każdego dnia (poniedziałek- piątek) w godz. 11.30-13.30 wydawany jest ciepły posiłek wraz z porcją chleba. Dodatkowo każdy z podopiecznych otrzymuje prowiant na śniadanie i kolację .a w okresie zimowym dla wszystkich osób, które czekają na odbiór posiłku przygotowana jest gorąca herbata.

Wśród osób korzystających z placówki są podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze, podopieczni Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej podopieczni Noclegowni, seniorzy oraz osoby bezdomne, które zamieszkują na działkach, w parkach, pustostanach i innych miejscach w Zielonej Górze.

Placówka udziela także jednorazowej pomocy w postaci żywności w sytuacjach kryzysowych, osobom, które zgłaszają się po pomoc do Caritas Diecezjalnej.

Kontakt: tel. 600 987 546

Biuro Caritas ul. Bema 32-34 w Zielonej Górze

Od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00 osoby w kryzysie bezdomności oraz wszyscy, którzy potrzebują rożnego rodzaju wsparcia i pomocy mogą zgłaszać się do naszego biura, gdzie otrzymają odpowiednią pomoc oraz zostaną skierowani do placówek, które zajmują się daną sprawą.

Kontakt: tel. 535 44 25 44

2021-02-08 17:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zgłoś swój projekt

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zachęca na swojej stronie:

ZGŁOŚ SWÓJ EKO-PROJEKT LAUDATO SI’ I WYGRAJ GRANTY!

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi pozdrawiają swoich proboszczów [Wideo]

2021-08-04 19:00

Michalina Stopka

Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Jana Marii Vianneya pielgrzymi pozdrowili swoich proboszczów.

Pozdrowienia "popłynęły" do Środy Śląskiej, Żabina, Wrocławia czy Sobótki. 

CZYTAJ DALEJ

Kard. Raï: ofiary wzywają do wytrwałości, nie do ucieczki

2021-08-05 19:18

[ TEMATY ]

Liban

upamiętnienie

Bejrut

ofiary

Vatican News

Kard. Bechara Butros Raï

Kard. Bechara Butros Raï

„4 sierpnia ubiegłego roku Jezus był z nami na krzyżu, a dzisiaj wzywa nas do Zmartwychwstania z tym wszystkim, co to oznacza w odniesieniu do wiary, wewnętrznego pokoju i nowego życia dla tych, którzy odeszli” – powiedział podczas Mszy upamiętniającej ofiary wybuchu w bejruckim porcie kard. Bechara Butros Raï.

Patriarcha maronicki podkreślił w kazaniu, że wartość krwi dwustu siedmiu ofiar, sześciu tysięcy pięciuset rannych, zniszczenia połowy stolicy i cierpienia setek ludzi, którzy stracili swoje domy i ciężko wypracowany dobytek, jest bezcenna. Równocześnie haniebne pozostaje unikanie sprawiedliwości i chowanie się za fałszywymi immunitetami, które nie mają żadnej wartości ani znaczenia w odniesieniu do tej zbrodni spowodowanej trzecią co do wielkości eksplozją nienuklearną w historii ludzkości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję