Reklama

Kościół

USA: Patrick E. Kelly stanie na czele Rycerzy Kolumba

5 lutego Rada Dyrektorów Rycerzy Kolumba wybrała Patricka E. Kelly na kolejnego Najwyższego Rycerza, który będzie kontynuował misję dobroczynności, jedności i braterstwa ustanowioną przez założyciela Zakonu, błogosławionego Michaela McGivney, niemal 140 lat temu.

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Materiał prasowy /Rycerze Kolumba

Obejmmie on swoej obowiązki 1 marca b.r. Natomiast Carl A. Anderson przejdzie na emeryturę 28 lutego, po ponad 20 latach służby jako Najwyższy Rycerz i po osiągnięciu wieku emerytalnego 70 lat. Pozostawia on po sobie spuściznę chrześcijańskiego świadectwa i służby Kościołowi Katolickiemu, Rycerzom Kolumba oraz wspólnotom na całym świecie – czytamy w komunikacie tego największego stowarzyszenia katolickiego mężczyzn.

Patrick E. Kelly, od 1 stycznia 2017 roku był Zastępcą Najwyższego Rycerza, a wcześniej Delegatem Stanowym Dystryktu Kolumbii, Wiceprezesem Zakonu ds. Polityki Publicznej, a także pierwszym dyrektorem wykonawczym Narodowego Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Waszyngtonie.

Reklama

W 2013 roku został wybrany do Rady Dyrektorów Zakonu. W 2016 roku przeszedł na emeryturę w randze kapitana Korpusu Rezerwy Wydziału Sprawiedliwości Amerykańskiej Marynarki Wojennej (ang. JAG), gdzie specjalizował się w prawie międzynarodowym i operacyjnym, a także służył jako dowódca jednostki prawa międzynarodowego na Uczelni Amerykańskiej Marynarki Wojennej (ang. United States Naval War College). Wcześniej przed długi czas pracował w sektorze publicznym, gdzie piastował funkcje doradcze w Kongresie i Departamencie Sprawiedliwości. Pełnił również funkcję Starszego Doradcy przy ambasadorze Departamentu ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej w Departamencie Stanu. Do jego obowiązków należało reprezentowanie Departamentu w dialogu ze Stolicą Apostolską i innymi państwami w kwestiach wolności religijnej.

Jako dyrektor wykonawczy Narodowego Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Waszyngtonie, nadzorował proces odnowy tego obiektu, znanego wcześniej jako Centrum Kulturalne im. Papieża Jana Pawła II, które zostało przejęte przez Radę Najwyższą w 2011 roku. W czasie jego kadencji w Sanktuarium powstała światowej klasy stała wystawa zatytułowana „Dar Miłości: Życie Świętego Jana Pawła II”. Powstały także dwa nowe miejsca kultu, w których znajdują się mozaiki sztuki sakralnej autorstwa jezuity, o. Marko Rupnika – Kościół pw. Odkupiciela Człowieka (Redemptor Hominis) oraz Kaplica Misterium Światła, w której znajdują się relikwie I stopnia krwi św. Jana Pawła II.

Patrick E. Kelly ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Marquette. Posiada również tytuł magistra teologii Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II na Katolickim Uniwersytecie Ameryki.

Podziel się cytatem

Reklama

Wraz z żoną Vanessą mają trzy córki. Wstąpił do Rycerzy jako student uniwersytetu w Wisconsin w 1983 r.,

Rycerze Kolumba – założeni na fundamencie Zasad: Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa – zostali powołani do istnienia w 1882 roku przez bł. ks. Michaela McGivney’a, wikarego parafii Najświętszej Maryi Panny w New Haven w stanie Connecticut oraz grupę jego parafian. Chcieli nieść finansową pomoc i wsparcie chorym, niepełnosprawnym oraz potrzebującym członkom i ich rodzinom. Od piętnastu lat obecni są także w Polsce.

2021-02-06 10:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: Rycerze Kolumba - rekordowe zbiórki na cele charytatywne z okazji papieskiej wizyty

[ TEMATY ]

USA

Rycerze Kolumba

Zapowiedzianą na wrzesień br. podróż Franciszka do Stanów Zjednoczonych Rycerze Kolumba (RK) – najliczniejsza na świecie świecka organizacja katolicka – witają największymi wpłatami na cele dobroczynne w swej historii. Na koniec br. datki, ofiary i praca społeczna na rzecz potrzebujących wyniosły odpowiednio ponad 173,5 mln dolarów i przeszło 71,5 mln godzin służby wolontariuszy. Poinformowano o tym na dorocznym zgromadzeniu stanowych przywódców Rycerzy, które pod koniec ub. tygodnia obradowało w New Haven.

„Działalność charytatywna zawsze była sercem posługi Rycerzy w ciągu 133 lat naszego istnienia” – powiedział w czasie spotkania najwyższy rycerze (przełożony generalny) Carl Anderson. Podkreślił, że „w Ameryce papież Franciszek znajdzie Kościół, żyjący miłością Boga i bliźniego a Rycerze Kolumba są wspaniałym przykładem tej rzeczywistości”.

CZYTAJ DALEJ

Sierpniowe pielgrzymowanie na Jasną Górę

2021-08-05 11:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

pielgrzymi

Karol Porwich/Niedziela

Sierpień to na Jasnej Górze czas szczególnej modlitwy uczestników pieszych pielgrzymek. Przybywają w dwóch strumieniach - na przypadającą 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i odpust Matki Bożej Częstochowskiej, obchodzony 26 sierpnia. Przemierzanie setek kilometrów i odprawienie „rekolekcji w drodze” to polski fenomen na skalę światową, którego nie zatrzymała nawet pandemia.

Już w ubiegłym roku pątnicy szukali różnych sposobów, by zachować ciągłość odbywanych pielgrzymek. Wyruszali albo sami kapłani, albo w sztafecie niewielkie grupy przedstawicieli. W tym roku większość kompani powróciła do tradycyjnej formy pielgrzymowania dostosowując się do koniecznych zaleceń sanitarnych. O bezpieczeństwo pątników troszczą się służby medyczne, organizatorzy tworzą mniejsze grupy, zmieniają nieco trasę, by rzadziej spotykać się w drodze, noclegi są w namiotach. Niektóre grupy i tym razem idą w tzw. sztafecie czyli poszczególne odcinki pokonują inne osoby.

CZYTAJ DALEJ

Wystarczy 200 kalorii dziennie mniej i tętnice będą zdrowsze

2021-08-05 20:33

[ TEMATY ]

zdrowie

odżywianie

tętnice

Stock

Stan naszych tętnic pogarsza się z wiekiem. Sztywnieją, co może doprowadzić do rozwoju chorób serca. Ryzyko wzrasta, jeśli osoba w starszym wieku choruje dodatkowo na otyłość. Często tacy pacjenci mają istotne trudności, by wdrożyć prawidłowe leczenie. Okazuje się jednak, że nie trzeba wielkiego wysiłku, by zacząć – wystarczy ograniczyć dzienną dawkę kalorii o zaledwie 200 i zacznie się ćwiczyć tylko kilka razy w tygodniu.

200 kalorii to m.in. trzy jajka, albo 50 g słodkich płatków śniadaniowych, trochę więcej niż jedna parówka i zdecydowanie mniej niż pączek (który ma ich około 350).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję