Reklama

Niedziela Małopolska

Konferencja prasowa - prezentacja strategii i logotypu Szlaku Paulinów

8 lutego 2021 roku, o godz. 10.30, na Jasnej Górze w sali Papieskiej, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski przekaże Ojcu Arnoldowi Chrapkowskiemu, Generałowi Zakonu św. Pawła I Pustelnia Strategię Rozwoju Szlaku Paulinów na terenie wojwóedztwa Śląskiego. Obecni Pedą Ojcowie przeorowie z Jasnej Góry, klasztoru sw. Barbary w Częstochowie i z Leśniowa.

[ TEMATY ]

Kraków

Paulini

Karol Porwich/Niedziela

Będzie to także okazja do pierwszej publicznej prezentacji logotypu Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Zakonu Paulinów. Strategia jest dokumentem wypracowanym wspólnie przez ekspertów z zakresu turystyki, instytucje marszałkowskie województwa śląskiego oraz zakon Paulinów.

Podczas zaplanowanej konferencji prasowej odbędzie się prezentacja głównych założeń strategii oraz zostanie przedstawiona koncepcja dalszej budowy i rozwoju Szlaku Paulinów.

2021-02-04 16:29

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Synowie św. Pawła Pierwszego Pustelnika

Niedziela szczecińsko-kamieńska 3/2015, str. 6-7

[ TEMATY ]

Paulini

Archiwum Ojców Paulinów

Zespół kościelno-klasztorny w Łukęcinie

Zespół kościelno-klasztorny w Łukęcinie

Podczas pierwszej pielgrzymki do Polski i na Jasną Górę św. Jan Paweł II spotkał się również z paulinami, powszechnie nazywanymi w Polsce „stróżami Matki Bożej Jasnogórskiej”. Do licznie zgromadzonych w Kaplicy Matki Bożej mówił: „Waszym szczególnym zaszczytem i waszym szczególnym powołaniem jest straż przy tej świętości. Jesteście stróżami tego sanktuarium, jesteście duszpasterzami w tym sanktuarium. To jest wielkie powołanie. Pewnie, nie wszyscy paulini na świecie pełnią swoje duszpasterstwo na Jasnej Górze; macie także inne klasztory, domy zakonne, inne zadania i w Polsce, i poza Polską”.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Wotywna Złota Róża dla Madonny z Mnichowa

2021-09-16 15:47

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Mnichów

Agnieszka Dziarmaga

Abp Mieczysław Mokrzycki przewodniczył uroczystościom w Mnichowie

Abp Mieczysław Mokrzycki przewodniczył uroczystościom w Mnichowie

Ostatnia niedziela sierpnia była wielkim świętem w Mnichowie – w rocznicę koronacji słynącego łaskami wizerunku MB Mnichowskiej z Dzieciątkiem, gościł w parafii abp Mieczysław Mokrzycki metropolia lwowski, który przewodniczył Eucharystii, połączonej z aktem ofiarowania Złotej Róży Matce Bożej Mnichowskiej.

To słynący łaskami wizerunek z XVII wieku w typie „Salus Populi Romani”, ukoronowany rok temu przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego, podczas obchodów 250 lat świątyni w Mnichowie pw. św. Szczepana.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję