Reklama

Niedziela Kielecka

Szansa dla młodych bezrobotnych

Szansa dla młodych bezrobotnych

Adobe Stock

Z umów na dofinansowanie projektów wspierających zatrudnienie i rozwój zawodowy będą mogli skorzystać młodzi ludzie, którzy są zarejestrowani jako bezrobotni oraz bierni zawodowo. Łączna wartość umów podpisanych to 49 milionów złotych, ze wsparcia skorzysta co najmniej 2337 mieszkańców regionu.

Reklama

Oferta dla młodych (przed 30 rokiem życia), w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój obejmuje pulę projektów, które wspierają podjęcie własnej działalności gospodarczej. Jak poinformował Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, skorzysta z nich co najmniej 416 uczestników. Projekty kierowane są do osób, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 roku. Otrzymają oni bezzwrotne dotacje na uruchomienie własnej działalności, w wysokości 23 tysięcy 50 złotych. Pomoc stanowi ponadto wsparcie pomostowe, wypłacane przez pierwszych 6 miesięcy prowadzenia działalności. Chodzi o kwotę od 1900, do 2600 zł. Z tych pieniędzy można sfinansować bieżące koszty działalności, np. składki ZUS, koszty wynajmu pomieszczeń, usług księgowych, prawnych itp.

Uzupełnieniem są projekty stażowo-szkoleniowe, czyli „wsparcie szyte na miarę”. To osiem nowych propozycji, z których skorzysta co najmniej 766 uczestników. Równocześnie startują projekty kierowane do osób po 30. roku życia - to 13 nowych umów z realizatorami, którzy udzielą wsparcia aktywizacyjnego 1155 mieszkańcom regionu. Tutaj 30 procent miejsc zarezerwowano dla osób, które utraciły zatrudnienie po 1 marca ubiegłego roku.

Oprac. AD

2021-01-26 15:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Paradyż: 47-latek z zarzutem usiłowania zabójstwa księdza

2021-03-04 14:27

[ TEMATY ]

Paradyż

Adobe Stock

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Zarzut usiłowania zabójstwa księdza postawiła prokuratura 47-latkowi, który zaatakował proboszcza parafii rzymskokatolickiej Wielka Wola - Paradyż (Łódzkie). Zatrzymanemu przez policję mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do napaści na kustosza Sanktuarium w Paradyżu doszło we wtorek po godz. 19. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy, jakich doznał 69-letni ksiądz, wieloletni proboszcz paradyskiej parafii. Duchowny miał zostać zaatakowany przez nieznanego sprawcę, kiedy zamykał bramę na plebanię.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikWielkopostny: Modlitwa serca

2021-03-02 22:01

[ TEMATY ]

modlitwa

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Red.

Post, modlitwa i jałmużna to według Kościoła katolickiego trzy najważniejsze założenia Wielkiego Postu.

Od Środy Popielcowej kroczymy wielkopostnymi ścieżkami, które przez pracę nad sobą, modlitwę, sakrament pokuty i pojednania mają nas doprowadzić do wydarzeń paschalnych, do Triduum a w konsekwencji do radości Wielkanocnego Poranka. Niezwykłymi drogowskazami na tej drodze są znane nam praktyki wielkopostne, jak post, modlitwa i jałmużna. Spróbujmy uświadomić sobie ich znaczenie.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikWielkopostny: Rozważanie słowa Bożego

2021-03-04 22:00

[ TEMATY ]

Wielki Post

#NiezbędnikWielkopostny

Red.

Bądź wierny, idź. O tę wierność należy walczyć każdego dnia - wierność Jezusowi, ale i drugiemu człowiekowi.

Ewangelia (Mt 21, 33-43. 45-46)

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję