Reklama

Niedziela Wrocławska

Jak będzie wyglądał tegoroczny Dzień Chorego w naszej Archidiecezji?

11 lutego obchodzić będziemy XXIX Światowy Dzień Chorego. W tym roku wspólna modlitwa w Katedrze Wrocławskiej nabierze formy online. Tego też dnia rocznicę sakry biskupiej świętował będzie bp Andrzej Siemieniewski. Z tego powodu prośbę do wszystkich placówek zajmujących się chorymi i cierpiącymi skierowała Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Poniżej prezentujemy treść listu:

Ewa Melerska

Bycie z chorymi pozwala im zapomnieć o trudach codzienności

Bycie z chorymi pozwala im zapomnieć o trudach codzienności

„Bliskość jest tak naprawdę cennym balsamem, który daje wsparcie i pocieszenie tym, którzy cierpią w chorobie. Jako chrześcijanie, przeżywamy bliskość jako wyraz miłości Jezusa Chrystusa, Dobrego Samarytanina, który ze współczuciem stał się bliskim każdego człowieka zranionego przez grzech. Zjednoczeni z Nim przez działanie Ducha Świętego jesteśmy powołani, by być miłosierni jak Ojciec i miłować zwłaszcza naszych braci chorych, słabych i cierpiących (por. J 13, 34-35). Przeżywamy tę bliskość nie tyko osobiście, ale także w formie wspólnotowej. Braterska miłość w Chrystusie rodzi bowiem wspólnotę, która potrafi leczyć, która nikogo nie opuszcza, która włącza i przyjmuje przede wszystkim najsłabszych.” (Z orędzia Papieża Franciszka na XXIX Światowy Dzień Chorego)

Kochani Chorzy, Rodziny,

Reklama

Drodzy Opiekunowie, Pracownicy Służby Zdrowia, Wolontariusze

Zbliża się XXIX Światowy Dzień Chorego. Każdego roku przybywaliśmy do naszej Archikatedry by wspólnie uczestniczyć w Eucharystii, modląc się za siebie nawzajem, a po modlitwie mogliśmy ucieszyć się swoją obecnością, podzielić talentami, wymienić doświadczenia i tak po ludzku pobyć ze sobą w tej bliskości, która, jak mówi Papież Franciszek „jest cennym balsamem”. Niestety pandemia Covid-19 i związane z nią obostrzenia uniemożliwiają nam organizację Dnia Chorego w takiej formie jak dotychczas. Istnieją jednak środki, które możemy wykorzystać, by w tym dniu umożliwić jak największej liczbie naszych podopiecznych uczestnictwo we wspólnej Eucharystii w naszej Archikatedrze. Będzie to możliwe za pomocą transmisji diecezjalnego Radio Rodzina oraz dzięki stronie internetowej Wrocławskiego Gościa Niedzielnego. Zapraszamy zatem wszystkich tych, którym dobro chorych, starszych i niepełnosprawnych leży głęboko na sercu, by w dniu 11 Lutego 2021r o godzinie 10:00 zasiedli wspólnie z nimi przed odbiorniki radiowe bądź ekrany komputerów, by stworzyć jedną, wielką wspólnotę wiernych, łączących się w tym szczególnym dniu z Matką Bożą z Lourdes.

Prosimy także, aby przygotować dla chorych tekst litanii do Litania do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych i modlitwy, które chcemy wspólnie w tym dniu odmówić na zakończenie Eucharystii. Są one udostępnione na naszej stronie internetowej pod skróconym adresem https://tiny.pl/r1xzc . Można je stamtąd pobrać, wydrukować i przekazać chorym. Będzie to znak naszej jedności i solidarności z chorymi.

W dniu 11 lutego przypada również okrągła, bo już 15 rocznica święceń biskupich Czcigodnego Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Z tej okazji pragniemy prosić wszystkie placówki o nadesłanie nam swoich selfie, zdjęć grupowych, prac swoich podopiecznych wraz z życzeniami, które chcecie złożyć Księdzu Biskupowi. Z nadesłanych przez Was materiałów wykonamy foto - książkę, którą jako prezent od nas wszystkich wręczymy dostojnemu Jubilatowi. Materiały należy wysłać drogą elektroniczną do dnia 5 lutego 2021r na adres mailowy rzecznik@wroclaw.caritas.pl

2021-01-21 11:42

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie żyją dwaj górnicy, przysypani skałami stropowymi w kopalni Mysłowice-Wesoła

2021-03-04 20:24

[ TEMATY ]

śmierć

wypadek

wypadek

górnicy

PAP

Kopalnia węgla kamiennego Mysłowice-Wesoła

Kopalnia węgla kamiennego Mysłowice-Wesoła

Nie żyją dwaj górnicy, przysypani w czwartek po południu skałami stropowymi w podziemnym wyrobisku kopalni Mysłowice-Wesoła - wynika z informacji przedstawionych przez prezydenta Mysłowic Dariusza Wójtowicza.

"Tragedia w kopalni Mysłowice-Wesoła. Na poziomie 665 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Dwóch górników zginęło, a dwóch zostało rannych" - napisał prezydent miasta w portalu społecznościowym.

CZYTAJ DALEJ

Siostry z Iraku otworzyły szkołę dla dzieci chrześcijan i muzułmanów

2021-03-04 09:32

[ TEMATY ]

Irak

Franciszek w Iraku

Vatican News

Siostry z Iraku otwarły szkołę dla dzieci chrześcijan i muzułmanów

Siostry z Iraku otwarły szkołę dla dzieci chrześcijan i muzułmanów

Dominikanki z Mosulu otwarły szkołę, zarówno dla dzieci chrześcijan, jak i muzułmanów. „Chciałabym ją pokazać Franciszkowi. W ten sposób wprowadzamy w życie słowa Papieża o międzyludzkim braterstwie” – wyjaśnia s. Luma Khudher.

Zakonnica należy do wspólnoty, której klasztor został zniszczony przed sześcioma laty przez bojowników Państwa Islamskiego. „Fundamentaliści zniszczyli nasze domy i kościoły, splądrowali miasto i zagrabili mienie, ale nigdy nie odebrali nam wiary i nadziei” – wyznaje dominikanka. Zakonnica wierzy, że papieska wizyta zwróci uwagę świata na cierpienia irackich chrześcijan.

CZYTAJ DALEJ

#15 - Żarłoki i pijaki [Gwoździe w Krzyżu]

2021-03-05 09:00

screen

Zapraszamy przez wszystkie dni Wielkiego Postu na codziennie rozważania pt.: "Gwoździe w Krzyżu"

Jest to cykl rozważań przygotowany przez ks. Piotra Szczypiora i ks. Łukasza Romańczuka. Od poniedziałku do soboty o godz. 9:00 na kanale YouTube "Niedzieli Wrocławskiej" emitowany będzie nowy odcinek, który będzie nawiązywał do tematu pokuty, nawrócenia i autorefleksji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję