Reklama

Niedziela Kielecka

Jakie ferie w czasach pandemii

Jakie ferie w czasach pandemii

pixabay

Agnieszka Dziarmaga

Ze względu na epidemię i związane z nią obostrzenia, w województwie świętokrzyskim znacząco zmniejszyła się liczba organizowanych zajęć dla dzieci. Katarzyna Nowacka, świętokrzyski wicekurator oświaty informuje, że obecnie w regionie zgłoszonych jest niespełna 50 półkolonii skierowanych do dzieci z klas I-IV. W ubiegłym roku było ich zarejestrowanych 111. Najwięcej, bo 35 półkolonii, organizuje Miejski Szkolny Ośrodek Sportowy w Kielcach.

Reklama

Półkolonie będą realizowane w 15. szkołach podstawowych, znajdujących się na terenie miasta Kielce. Zgodnie z obostrzeniami, mogą być zorganizowane tylko dla uczniów klas I - IV. Grupy nie mogą liczyć więcej niż 12 osób. W związku z zakazem przemieszczania się, uczniowie nie będą wychodzić poza placówki, na terenie których odbywają się zajęcia. Są one realizowane w formie gier i zabaw. Jeżeli dopisze pogoda, zajęcia będą odbywać się także na boisku szkolnym. Zaplanowano również warsztaty muzyczne, teatralne i plastyczne. Liczba miejsc jest ograniczona. Rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci skorzystały z półkolonii, powinni skontaktować się z daną placówką i zapytać o możliwość udziału. Zajęcia są bezpłatne.

Bogatą ofertę przygotował także Młodzieżowy Dom Kultury w Kielcach. Dzieciom proponuje się szereg warsztatów m.in. teatralnych, plastycznych i instrumentalnych. Chętni będą mogli także dowiedzieć się więcej na temat grafiki komputerowej oraz żonglerki. W zajęciach mogą wziąć udział osoby, które są zapisane do tej instytucji.

Podczas pierwszego tygodnia tegorocznych ferii zajęcia dla swoich podopiecznych organizuje również Ognisko-Wychowawcze Caritas w Jędrzejowie. Jak informuje siostra Urszula Limanówka, z powodu trwającej pandemii to nie będą półkolonie, tylko zajęcia opiekuńcze, w których będą mogły wziąć udział tylko podopieczni placówki. 20 dzieci podczas zajęć zostanie podzielonych na trzy grupy.

Reklama

W Chęcinach od 7 stycznia wszyscy chętni będą mogli skorzystać z zajęć online „Kreatywnie zakręceni”. Warsztaty będą prowadzone codziennie. Podczas zajęć będzie można nauczyć się tańczyć, śpiewać, rysować oraz zdobyć informacje o ekologii, czy o sporcie. Zaplanowano także spotkania z teatrem online.

Z kolei Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na wirtualne ferie zimowe. Zapisy już się rozpoczęły. Jednak liczba miejsc jest ograniczona. Odbędą się warsztaty plastyczne, czy muzyczno-ruchowe „Kosmiczna zabawa”, czytanie z nut i wyplatanie „motanek”.Zajęcia będą prowadzone przez komunikator zoom. Ze względu na pandemię w każdych warsztatach może uczestniczyć do 10 osób, w wieku od 7 do 10 lat. Natomiast w przypadku czytania nut od 10 lat wzwyż.

Podczas tegorocznych ferii na zajęcia online zaprasza Dom Kultury w Małogoszczu. Zajęcia przygotowane przez pracowników placówki będą się odbywać na kanałach YouTube i Facebook małogoskiego domu kultury. Zaplanowano m.in.: warsztaty ekologiczne, zajęcia plastyczne, rozwijające kreatywność i warsztaty modelarskie oraz historyczne. Będzie także spektakl „Pinokio” oraz zajęcia fitness i taneczne. Na zakończenie ferii, 16 stycznia zaplanowano XVIII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”, który także odbędzie się online. Do konkursu można się zgłaszać do 7 stycznia.

Ewentualne nieprawidłowości podczas półkolonii można zgłaszać do kuratorium, dzwoniąc pod numer telefonu 512 172 140.

2021-01-02 18:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem

2021-09-21 11:16

[ TEMATY ]

Fatima

Materiał prasowy

Światowej sławy tenor Andrea Bocelli użyczył swojego głosu w najnowszej produkcji opowiadającej o objawieniach maryjnych w Fatimie. Premierową pieśń „Gratia Plena” można usłyszeć na zakończeniu filmu pt. „Fatima”, który trafi do kin w całej Polsce już 1 października.

„Nie pierwszy raz współpracuję przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu. Jednak ten projekt jest inny, ponieważ film jest bliski memu sercu i zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem. Odwiedziłem to święte miejsce tylko raz, ale wywarło na mnie ogromne wrażenie, ponieważ znałem historię zdarzeń z Fatimy jeszcze z czasów dzieciństwa. Znowu się tam znalazłem tym razem śpiewając, co było dużym przeżyciem. Musimy zdać sobie sprawę, że Matka Boża przychodzi nam z pomocą. Jest przy nas, ukazuje się i przekazuje wiadomości, które powinniśmy wziąć sobie do serca” - mówił Andrea Boccelli podczas pracy nad utworem.

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi na trasie z Ośna Lubuskiego do Górzycy

2021-09-25 10:21

Karolina Krasowska

Pielgrzymi na trasie do Górzycy

Pielgrzymi na trasie do Górzycy

Z kościoła pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim po raz czwarty wyruszyła Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna z Ośna Lubuskiego do Górzycy.

- Chcemy wynagradzać za wszelkie zniewagi wobec Matki Najświętszej, wobec Kościoła i wobec wiary, ale też niesiemy swoje własne, osobiste sprawy, które chcemy zanieść Matce Bożej i tam prosić o Jej wstawiennictwo - mówi ks. Piotra Grabowski, proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim.

CZYTAJ DALEJ

Nie boją się dawać świadectwa

2021-09-25 15:05

[ TEMATY ]

Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

Karolina Krasowska

Mężczyźni podczas Eucharystii

Mężczyźni podczas Eucharystii

Słowa św. Jana Pawła II „Nie bójcie się dawać świadectwa” były hasłem IX Pielgrzymki Mężczyzn do Międzyrzecza. 25 września do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości przybyli mężowie, ojcowie, synowie, dziadkowie oraz kapłani

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza to była propozycja dla tych, którzy "Nie boją się dawać świadectwa". Spotkanie rozpoczęło się na międzyrzeckim Zamku Piastowskim powitaniem uczestników. Były pieśń „Bogarodzica", okolicznościowe przemówienia, wspólna modlitwa, wspomnienie bohaterów walk o niepodległość, salwy honorowe, pieśń „Rota". Dr hab. Grzegorz Kucharczyk wygłosił  wykład zatytułowany„Zachować dziedzictwo Narodu Ochrzczonego. Nauki z historii” oraz „Nowe czasy, nowe zadania”. Z Zamku mężczyźni przemaszerowali do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, gdzie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego z homilią bp. Henryka Wejmana ze Szczecina.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję