Reklama

Kościół

Życzenia świąteczne na Boże Narodzenie 2020

Mamy dla Was propozycję życzeń świątecznych na Boże Narodzenie 2020 r. dla naszych najbliższych.

W tym wyjątkowo trudnym czasie może warto wysłać do swoich bliskich lub dalszych krewnych kartkę świąteczną z życzeniami opłatkowymi. Poniżej prezentujemy przykładowe teksty życzeń.

Cicha noc, święta noc
Pokój niesie ludziom wszem,
A u żłóbka Matka Święta
Czuwa sama uśmiechnięta
nad Dzieciątka snem...


W cichą świętą noc Bożego Narodzenia,
wpatrzeni z miłością w Boże Dzieciątko -
Źródło życia chrześcijańskiego,
składamy najserdeczniejsze życzenia
błogosławionych Świąt.
Niech otworzą się nasze serca
na radosne światło i pokój Emmanuela.

Podziel się cytatem
Bóg przychodzi na świat. W sercach wszystkich ludzi budzi się nadzieja i radość. Tą radością pragniemy się z Wami dzielić, przekazując życzenia świąteczne wraz z modlitwą.

Niech przychodzące Dziecię Jezus będzie dla Was źródłem głębokiej wiary, niezłomnej nadziei i gorącej miłości. Niech Chrystus rodzi się w Waszych sercach, a Jego miłość przemienia Was i napełnia pokojem. Pochylona zaś nad żłóbkiem Maryja Matka niech wyjedna Wam wszystkim błogosławieństwo na nadchodzący Rok Pański 2021.

Podziel się cytatem
Kochani, kontemplując cud Bożego Narodzenia, składamy Wam na dni świąteczne i na Nowy Rok najlepsze życzenia:
- niech Dziecię Jezus napełnia Was miłością, radością i pokojem,
- niech umacnia więzi w Waszych rodzinach i środowiskach,
- niech uwrażliwia Wasze serca i sumienia na troskę o każde ludzkie życie, o wychowanie młodego pokolenia, o los ludzi starszych, chorych, cierpiących i bezrobotnych. Maryja, Święta Boża Rodzicielka, niech pomoże każdemu z Was widzieć w Dzieciątku Jezus Boskiego Odkupiciela, który przyszedł do ludzi, aby ukazać oblicze kochającego Boga.

Podziel się cytatem
Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzę by wszyscy doświadczali bliskości Nowonarodzonego na co dzień, nie tylko przez czas świąteczny, ale w każdym kolejnym dniu swego życia. Życzę, by nadzieja, którą Boże Narodzenie w nas rozpala, a która „zawieść nie może, rozpromieniała się w nas coraz bardziej.
Życzę, by Boży pokój, który zwiastowali pasterzom aniołowie, towarzyszył wszystkim przez każdy dzień Nowego Roku, który wkrótce rozpoczniemy.
Niech Nowonarodzony Syn Boży wyciągnie nad nami w geście błogosławieństwa swą dłoń i darzy potrzebnymi łaskami każdego z nas.

Podziel się cytatem
Na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok Pański 2021 życzymy pokoju serca i pokoju w naszej umiłowanej Ojczyźnie oraz miłości od Tego, który przychodzi w naszą codzienność i łączy Niebo z ziemią. Trwajmy w mocy Bożego Ducha. Niech Dzieciątko Jezus błogosławi w każdy czas!

Podziel się cytatem
W świątecznym nastroju, otuleni miłością Boga i naszych najbliższych, radujmy się, bo Maleńki Jezus jest pośród nas teraz i na zawsze. Życzymy błogosławionych, rodzinnych świąt, a przede wszystkim doświadczenia bliskości Boga prowadzącego nas do nieba. Niech On rodzi się w nas i przez nas.

Podziel się cytatem
W świętą noc Bożego Narodzenia pędzący, zalękniony świat zatrzymuje się, aby z nadzieją spojrzeć w niebo rozświetlone betlejemską gwiazdą i usłyszeć głos Anioła: „Nie bójcie się! Zwiastuję wam radość wielką. Dziś narodził się wam Zbawiciel”. Niech Miłość, która przyszła na ziemię i objawiła się w Dzieciątku Jezus, ogarnie z czułością każdego z nas, abyśmy doświadczyli dobroci Boga Ojca bogatego w Miłosierdzie.
Życzymy pełnych wiary radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Podziel się cytatem
Życzę Wam wiary w moc Bożą, która objawia się w biedzie betlejemskiego żłóbka; wiary w to, że dla Boga nie ma nic niemożliwego; wiary w bezgraniczną miłość Boga, która zrodzi w Was postawę zawierzenia i zwycięstwa. Niech ta wiara zaowocuje wśród nas wszystkich uczynkami życia rodzącymi miłość, sprawiedliwość, nadzieję, cierpliwość i przebaczenie. A to przyniesie nam pokój na ziemi, a chwałę Bogu na wysokości.

Podziel się cytatem
2020-12-14 12:29

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rumunia: prezydent Duda z wizytą świąteczną u polskich żołnierzy

[ TEMATY ]

prezydent

opłatek

żołnierze

Andrzej Duda

Jakub Szymczyk/KPRP

Prezydent Andrzej Duda, szef MON Mariusz Błaszczak i bp Józef Guzdek 19 grudnia odwiedzili żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Rumunii. Biskup polowy poprowadził modlitwę w czasie wojskowej Wigilii i pobłogosławił opłatki podczas spotkania świątecznego z żołnierzami.

Świąteczne wizyty w kontyngentach wojskowych to już wieloletnia tradycja, jednak w PKW Rumunia Zwierzchnik Sił Zbrojnych był po raz pierwszy. Wizyta w Craiovej, gdzie znajduje się baza polskich żołnierzy rozpoczęła się od Pałacu Constantina Mihaila, miejsca internowania prezydenta Ignacego Mościckiego i naczelnego wodza, marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, którzy ewakuowali się do Rumunii podczas kampanii wrześniowej w 1939 r. Delegacja odwiedziła także cmentarz, gdzie spoczywają polscy uchodźcy z okresu II wojny światowej.

CZYTAJ DALEJ

Bp Krzysztof Włodarczyk nowym biskupem bydgoskim

2021-09-21 12:05

Karol Porwich/Niedziela

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

Papież Franciszek mianował biskupem bydgoskim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztofa Włodarczyka - poinformowała w komunikacie Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Poniżej tekst komunikatu:

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego

2021-09-21 14:18

[ TEMATY ]

sąd

Archidiecezja Warszawska

W poniedziałek w wieku 79 lat zmarł ksiądz Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Ksiądz Marian Rola zmarł w poniedziałek 20 września w wieku 79 lat - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję