Reklama

Niedziela Łódzka

Szczerców: Listopadowe uwielbienie w parafii Narodzenia NMP

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

W niedzielę Chrystusa Króla miało miejsce listopadowe uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Ze względu na restrykcje sanitarne wydarzenie można było oglądać na żywo online na kanale parafii, lub być osobiście w kościele z zachowaniem środków ostrożności. Adorację poprzedziło nabożeństwo do Bożego miłosierdzia oraz Msza Święta . Pięknym śpiewem i szczerą modlitwą wierni mogli z wielką chwałą głosić i wielbić Chrystusa, który jest naszym Królem i Panem. Chrystusem, który nad nami czuwa i , który nas wszystkich kocha oraz otacza swoim miłosierdziem.

2020-11-28 08:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święci Europy - dziś potrzebujemy waszego wstawiennictwa

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Cristina Gottardi

Choć nie wszystkim znani – dziś tak potrzebni Europie – jej święci patroni. Na ich czele stoi, mianowany przez poprzednika Jana Pawła II – papieża Pawła VI, św. Benedykt z Nursji – pierwszy patron europejskiego kontynentu. Niejeden zapyta – po co nam niepopularni, bo niewspółcześni święci? Po co sięgać do średniowiecznej myśli w czasach pogoni za aktualną informacją, która przecież dezaktualizuje się nie z dnia na dzień, a z godziny na godzinę?

I choć w ich dziełach i ideach każdego z nich – św. Benedykta, św. Katarzyny z Sieny, św. Brygidy Szwedzkiej, św. Cyryla i Metodego – wciąż nie trudno o przesłanie, które można osadzić w realiach dzisiejszego świata, to wśród nich – patronów Europy jest święta, która nie tylko żyła we współczesnych czasach, ale swoim życiem najlepiej się w nie wpisuje.

CZYTAJ DALEJ

Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę

Niedziela Ogólnopolska 2/2018, str. 33

[ TEMATY ]

homilia

Graziako

Na różne sposoby Bóg powołuje tych, od których oczekuje, że będą Mu wiernie służyli. Są tacy, od których chce, by poświęcili Mu całe swoje życie. Jednym z nich był Samuel, który przyszedł na świat jako upragnione dziecko starzejącej się Anny, przeznaczone od dzieciństwa do służby Bogu. Jako dziecko doświadczył przeżycia, którego nie rozumiał, i potrzebował wyjaśnienia. Udzielił mu go kapłan Heli, a sprowadzało się do rady, by okazał pełne posłuszeństwo Bogu: „Mów, bo sługa Twój słucha”. W takiej postawie wyraża się gotowość wszystkich powołanych, którzy bez reszty zawierzają Bogu, a przyjmując Jego wolę, chcą ją z oddaniem pełnić.

CZYTAJ DALEJ

Papież na „Anioł Pański”: spotkanie z Jezusem pozwala poznać miłość Ojca

2021-01-17 12:10

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

źródło: vaticannews.va

Spotkanie z Jezusem, który mówi nam o Ojcu, pozwala nam poznać Jego miłość. A wtedy także w nas spontanicznie rodzi się pragnienie, by przekazać ją ludziom, których kochamy - mówił o tym papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański”. Była ona transmitowana z biblioteki Pałacu Apostolskiego w Watykanie.

Komentując fragment Ewangelii opowiadający o spotkaniu Jezusa z Jego pierwszymi uczniami, papież zwrócił uwagę, że na ich pytanie: „Nauczycielu – gdzie mieszkasz?, Jezus nie odpowiedział, że w Kafarnaum czy w Nazarecie, lecz: „Chodźcie, a zobaczycie”. Nie dał im wizytówki, lecz zaprosił na spotkanie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję