Reklama

Aktualności

Ekonomia Franciszka: dać szansę młodym

Rozpoczynające się jutro międzynarodowe spotkanie „Ekonomia Franciszka” ma być szansą dla młodych, aby również oni mieli wpływ na przyszłość gospodarki i by interesy przyszłych pokoleń były w niej brane pod uwagę. Wskazuje na to Paolo Santori, młody ekonomista z rzymskiego uniwersytetu Lumsa, a zarazem jeden z organizatorów Ekonomii Franciszka.

[ TEMATY ]

Franciszek

www.papafranciscoencolombia.co

Przyznaje on, że uczestnicy spotkania stawiają sobie ambitne cele. Dążą do uzdrowienia gospodarki, powracając do jej pierwotnej wizji.

Reklama

"Ekonomia Franciszka czerpie inspirację z trzech źródeł. Po pierwsze z ekonomicznej myśli franciszkańskiej, począwszy od samego Franciszka z Asyżu. Wizja gospodarki jako miejsca włączającego, gdzie człowiek rozkwita jako osoba. Kolejne źródło inspiracji to Papież Franciszek i jego poglądy na temat środowiska naturalnego i społeczeństwa. Chodzi tu o sprawiedliwość ekologiczną i społeczną. Trzecim źródłem inspiracji są młodzi. A zatem Ekonomia Franciszka rodzi się i rozwija poprzez dialog między nami, Papieżem i Franciszkiem z Asyżu – powiedział Radiu Watykańskiemu Paolo Santori.

Jego zdaniem kryterium oceny każdego systemu politycznego i gospodarczego jest sposób, w jaki obchodzi się z ostatnimi, odrzuconymi, zepchniętymi na margines. "Dla nas to właśnie jest punktem wyjścia przy ocenie systemów gospodarczych. Chcemy, by gospodarka powróciła do swego pierwotnego powołania, tak jak to widział Arystoteles i Tomasz z Akwinu. By gospodarka była postrzegania jak zarządzanie własnym domem. Chcemy powrócić do integralnej wizji gospodarki" - powiedział Santori.

2020-11-18 16:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek do uczestników Parafiady Dzieci i Młodzieży: bierzcie udział w pojednaniu ludzi

[ TEMATY ]

Franciszek

Do udziału w dziele pojednania ludzi i odnawiania zgody między narodami na rzecz budowy świata bardziej sprawiedliwego i braterskiego - zachęca papież Franciszek uczestników 30. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży, która rozpoczęła się w niedzielę w Warszawie. Najmłodsi z Polski i zagranicy mierzą się w 13 dyscyplinach sportowych, konkursach plastycznych, wokalnych i konkursach wiedzy, a także wezmą udział w przeglądzie małych form teatralnych.

Słowo do młodych sportowców skierował w imieniu papieża Franciszka kard. Pietro Parolin, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, zaznaczając, że Ojciec Święty przesyła uczestnikom Parafiady serdeczne życzenia. Adresatem dokumentu jest o. Tomasz Olczak SchP, prezes Stowarzyszenia Parafiada.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach „Beatyfikacja33”

2021-07-26 17:39

[ TEMATY ]

beatyfikacja

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

matka Elżbieta Czacka

Beatyfikacja33

Beatyfikacja.info

„To nie pierwsze rekolekcje w takiej formule. Powstały w oparciu o organizowane wcześniej rekolekcje „Oddanie33”, przez które przeszło łącznie ponad 500 tysięcy osób z całej Polski. Są więc sprawdzonym narzędziem duszpasterskim – mówi ks. Marcin Modrzyński o rekolekcjach przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

Bernadeta Kruszyk: Już niebawem, 6 sierpnia, rozpoczną się ogólnopolskie rekolekcje przygotowujące do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Nazwę łatwo zapamiętać „Beatyfikacja33”. Dlaczego 33?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję