Reklama

Wiadomości

Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” prosi o wsparcie na rzecz podopiecznych i terapeutów

Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko” pomaga dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną w ramach działania ośrodka „Dolina Słońca” w Radwanowicach oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. Aby mogły one prawidłowo funkcjonować w nasilającej się pandemii, organizacja prosi o wsparcie w zakupie środków ochrony osobistej, jak i testowania pracowników.

[ TEMATY ]

fundacja

Archiwum Anny Dymnej

Jak wskazała Anna Dymna, prezes Fundacji „Mimo wszystko”, dla dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie czas pandemii jest szczególnie trudny. „Tych ludzi nie można zostawić bez opieki. Nie poradzą sobie sami. Oni czują, że jest inaczej, że coś złego się stało, że nie ma normalnych zajęć” - opisała.

Podziel się cytatem

Dodała, że podopieczni często nie rozumieją, dlaczego trzeba nosić maseczki i dokładnie myć ręce czy dlaczego nie odbywają się żadne wycieczki bądź zajęcia z hipoterapii. „Wielu naszych podopiecznych nie umie opowiedzieć o swoich emocjach. Dlatego w okresie pandemii rola terapeutów oraz psychologów w naszych ośrodkach stała się szczególnie istotna” - zaznaczono na stronie www.mimowszystko.org.

Dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną to grupa najbardziej zagrożona wykluczeniem społecznym. Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” wybudowała dla nich i prowadzi ośrodek terapeutyczno-rehabilitacyjny „Dolina Słońca” w podkrakowskich Radwanowicach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lubiatowie. W obu placówkach, dzięki opiece specjalistów, nasi podopieczni odnajdują radość i sens życia.

Reklama

Placówki terapeutyczne krakowska organizacja prowadzi od 17 lat. Jednak ich funkcjonowanie, zwłaszcza odbywanie warsztatów w czasie, pandemii stało się szczególnie trudne, ponieważ trzeba zapewnić bezpieczeństwo sanitarne podopiecznym. To właśnie na ten cel szuka wsparcia Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

„Pracownicy ośrodków, mający kontakt z podopiecznymi, powinni być regularnie badani, by, w miarę możliwości, oddzielić osoby zakażone COVID-19 od zdrowych. Koszt testu dla jednego pracownika to 300 złotych. Dzienna cena jednego zestawu odzieży ochronnej wynosi z kolei 140 zł. Bardzo potrzebujemy wsparcia. Każda kwota jest ważna” - podkreśliła Anna Dula, dyrektor „Doliny Słońca”.

Podziel się cytatem

Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” można wesprzeć na stronach www.siepomaga.pl/testynacovid-19dlafad oraz www.mimowszystko.org/pomagam. Jeśli ktoś może pomóc w inny sposób, np. przekazać specjalistyczny sprzęt ochrony osobistej, proszony jest o kontakt na e-mail pomagam@mimowszystko.org.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” została założona we wrześniu 2003 roku. Jej głównym celem jest pomoc dorosłym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Funkcję prezesa Fundacji pełni znana aktorka, Anna Dymna.

2020-11-09 07:21

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fundacja Szlaki Papieskie u Metropolity Krakowskiego

[ TEMATY ]

fundacja

Joanna Adamik/Archidiecezja Krakowska/www.diecezja.pl

- Troszcząc się o te szlaki, troszczycie się o ojczyznę. I za to wam bardzo dziękuję - powiedział do członków Fundacji Szlaki Papieskie abp Marek Jędraszewski.

Podczas Mszy św. sprawowanej w Kaplicy Arcybiskupów w Krakowie metropolita krakowski przypomniał zebranym, że Jan Paweł II okazywał ziemi, nie tylko tej ojczystej, ogromny szacunek.

CZYTAJ DALEJ

200 lat temu urodził się Cyprian Kamil Norwid, patron roku 2021

2021-09-24 08:36

[ TEMATY ]

Cyprian Kamil Norwid

pl.wikipedia.org

Drzeworyt Józefa Łoskoczynskiego

Drzeworyt Józefa Łoskoczynskiego

Cyprian Kamil Norwid, poeta, dramatopisarz, malarz, myśliciel, uznawany za najwybitniejszego spadkobiercę romantyzmu, ale i jego namiętnego krytyka, przyszedł na świat 200 lat temu, 24 września 1821 r. Decyzją Sejmu RP obchodzimy właśnie Rok Norwida.

Urodził się 24 września 1821 r. w mazowieckiej wiosce Laskowo-Głuchy pod Radzyminem. Drugie imię - Kamil - przybrał podczas bierzmowania w Rzymie w 1845 r. Ojciec Cypriana, Jan, pochodził z rodziny szlacheckiej, herbu Topór. Przyszły poeta był dumny ze swoich korzeni, w twórczości podkreślał szczególnie powiązania rodziny matki z Sobieskimi oraz budował legendę o normandzkich przodkach ojca. Miał trójkę starszego rodzeństwa; po śmierci rodziców dziećmi opiekowała się dalsza rodzina. Naukę w warszawskim gimnazjum Norwid przerwał, nie ukończywszy piątej klasy, by wstąpić do prywatnej szkoły malarskiej. Malarstwo studiował też w Krakowie, we Włoszech i w Belgii.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję