Reklama

Aktualności

Rodzina zamordowanego kapłana u Papieża

„Kapłani tacy jak ks. Roberto Malgesini ożywiają wiarę ludu Bożego” – powiedział Franciszek, spotykając się dziś rano z rodziną zabitego przed miesiącem w Como duszpasterza. 51-letni kapłan został zasztyletowany przez tunezyjskiego imigranta, któremu na co dzień pomagał. Franciszek zapewnił rodziców kapłana, że brutalna śmierć nie zakończyła jego misji. Z nieba nadal wspiera lud Boży, a w szczególności tych, którzy są zaangażowani w ewangelizację.

[ TEMATY ]

Franciszek

vaticannews.va

O spotkaniu Papieża z rodziną ks. Malgesiniego opowiedział Radiu Watykańskiemu ordynariusz diecezji Como. Bp Oscar Cantoni przypomniał, że dzisiejsze wzruszające spotkanie to nie jedyny przejaw bliskości Ojca Świętego względem rodziny zamordowanego kapłana. Już wcześniej wysłał on do Como kard. Konrada Krajewskiego, aby reprezentował Papieża w pogrzebie ks. Roberta. Papieski jałmużnik odwiedził też jego rodziców i w imieniu Franciszka ucałował ich ręce.

Reklama

Jak zauważa bp Cantoni, dziś w miesiąc po śmierć świadectwo ks. Malgesiniego przemawia z jeszcze większa siłą niż za jego życia.

Podziel się cytatem

„Tak wielu ludzi wzruszyło się jego losem. Wciąż jeszcze żyją w świetle jego świadectwa. Było to świadectwo bardzo ciche. On pracował bez wielkiego rozgłosu. I jak milczał za swego życia, tak teraz jego głos stał się bardzo donośny. Jego świadectwo dotarło do wszystkich. Wszyscy o nim mówią. Nie tylko w naszym mieście, ale na całym świecie. Ks. Malgesini wyróżniał się wielką delikatnością i troskliwością w relacjach z innymi, zwłaszcza z cierpiącymi, ubogimi, bezdomnymi, uchodźcami. Potrafił zauważyć konkretnego człowieka. Przedmiotem jego miłości nie był ogół, lecz konkretny człowiek. Kochał nie wszystkich, ale każdego, bez żadnych różnic“ – powiedział papieskiej rozgłośni bp Oscar Cantoni.

2020-10-14 15:11

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: uniwersytet winien być miejscem dialogu

[ TEMATY ]

Franciszek

Catholic News Service/facebook.com

Na znaczenie uniwersytetu jako miejsca dialogu zwrócił uwagę Ojciec Święty podczas swojej wizyty w powstałym przed 25 laty rzymskim uniwersytecie państwowym Roma Tre.

Witając Ojca Świętego rektor uczelni, prof. Mario Panizza podkreślił, że dzisiejsze spotkanie ma charakter nieformalny. Zaznaczył, że celem jaki stawia sobie ten uniwersytet jest nie tylko przygotowanie specjalistów, ale także odpowiedzialnych obywateli. Przypomniał inicjatywy, jakie podejmuje uczelnia na rzecz takiego wychowania studentów.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęło się diecezjalne pielgrzymowanie maturzystów na Jasną Górę

2021-09-22 19:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

maturzyści

pielgrzymka maturzystów

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymką maturzystów diecezji rzeszowskiej na Jasnej Górze rozpoczyna się tegoroczne diecezjalne spotkanie młodych z Matką Bożą Częstochowską.

Przez najbliższe miesiące, jeśli tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, do Sanktuarium przybywać będą teraz uczniowie ostatnich klas szkół średnich, by zawierzyć nie tylko egzaminy, ale swoje dalsze wybory i życiową drogę.

CZYTAJ DALEJ

Nowa Sól. Instalacja relikwii św. Ojca Pio

2021-09-23 14:11

[ TEMATY ]

szpital

relikwie

św. Ojciec Pio

Nowa Sól

ks. Tomasz Duszczak

- Od tego dnia ten szpital będzie się cieszył wstawiennictwem wielkiego Patrona - powiedział bp Krzysztof Białasik

- Od tego dnia ten szpital będzie się cieszył wstawiennictwem wielkiego Patrona - powiedział bp Krzysztof Białasik

W przeddzień wspomnienia św. o. Pio 22 września w kaplicy Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Nowej Soli, pochodzący z naszej diecezji bp Krzysztof Białasik, na co dzień biskup diecezji Oruro w Boliwii, dokonał instalacji relikwii świętego stygmatyka.

Jak zaznaczył w głoszonym słowie "od tego dnia ten szpital będzie się cieszył wstawiennictwem wielkiego Patrona, jakże bliskiego osobom chorym i cierpiącym, a także osobom służącym w miłości". W homilii br. Tomasz Kryger - kapucyn ukazywał aksjomaty wiary uwidocznione w życiu św. o. Pio jakimi są Boża Miłość i Boże Miłosierdzie. W wydarzeniu uczestniczyli pracownicy nowosolskiej placówki, na czele z dyrektor Bożeną Osińską, która uroczyście przyniosła do ołtarza relikwiarz, będący darem personelu i pacjentów placówki w Nowej Soli. Specjalne słowo do uczestników liturgii skierował w liście bp Tadeusz Lityński, wyrażając nadzieję, że obecność św. o. Pio przyczyni się do poszukiwania nadziei dla chorych w ich cierpieniu i sił w pracy personelu szpitala.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję