Reklama

Aspekty

Wędrówka

W sobotę 2 października br. na żarskim deptaku mieszkańcy Żar i turyści mogli obejrzeć spektakl plenerowy „Wędrówka” w wykonaniu aktorów Teatru Drewniana Kurtyna ŻDK.

[ TEMATY ]

Żary

Joanna Ruchniewicz-Wywigacz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przedstawienie wyreżyserowała Pani Alicja Wróbel, instruktorka ŻDK. „Treść spektaklu powstała w wyniku rozmowy z aktorami, o czym chcieliby opowiedzieć. W ich opowieściach przewijał się motyw wędrówki, który omówiliśmy i staraliśmy się zinterpretować za pomocą różnych ćwiczeń warsztatowych. Spektakl jest otwarty na interpretację widza. My zastanawialiśmy się nad rolą jednostki w obsesyjnym systemie, nad tym, że jesteśmy zniewoleni konwenansami i że ci, którzy nas krzywdzą są takimi samymi ludźmi jak my, w gruncie rzeczy.” Spektakl został zaprezentowany w tramach tegorocznych Międzynarodowych Plenerowych Spotkań ze Sztuką Ż`art 2020.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-10-05 23:41

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzina jest piękna, życie jest piękne

[ TEMATY ]

Żary

marsz dla życia i rodziny

Joanna Ruchniewicz-Wywigacz

Ulicami Żar 18 czerwca po raz czwarty przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

Wśród uczestników marszu byli m.in. Mężczyźni św. Józefa, Wojownicy Maryi oraz Skauci Europy. Razem ze świeckimi szli proboszczowie żarskich i okolicznych parafii. Po skończonym marszu był czas na bycie razem przy cieście i grochówce. Nie zapomniano o atrakcjach nie tylko dla najmłodszych, jak bańki mydlane czy ramka do robienia zdjęć z logo marszu.
CZYTAJ DALEJ

PRAY4TEENS – adoptujesz nastolatka?

2026-01-11 13:30

[ TEMATY ]

duchowa adopcja

PRAY4TEENS

Red

Czy jedna duchowa adopcja może coś zmienić? Tak, właśnie skala „jeden na jeden” jest najbardziej realna i nigdy nie kłamie. Chociaż oczywiste jest, że depresji nie da się „zamodlić”, tak jak nie da się zamodlić złamanej nogi. Depresję trzeba leczyć.

Nie szukałam tego tematu. Przyszedł do mnie niejako sam. Kliknęłam „przypadkiem” — choć od lat wiem, że wszystko dzieje się tylko po coś – i trafiłam na stronę „PRAY4TEENS – duchowa adopcja nastolatków”. I na zaproszenie: 19 stycznia 2026 roku w Mistowie pod Warszawą w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej, o19:00 odbędzie się Błogosławiony Poniedziałek. Wieczór uwielbienia. Ale nie „kolejny”, podobny do wielu innych. To wieczór modlitwy wstawienniczej za nastolatków: tych, którzy zmagają się z kryzysem, depresją, myślami samobójczymi. I tych, którzy już są po drugiej stronie, bo odebrali sobie życie.
CZYTAJ DALEJ

Bez kościoła, ale blisko siebie

2026-01-11 21:10

Paweł Wysoki

W niedzielę Chrztu Pańskiego abp Stanisław Budzik sprawował Mszę św. w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie.

Od czasu pożaru kościoła Eucharystie celebrowane są w sali domu parafialnego. Wierni mają do dyspozycji dwa pomieszczenia: główne, które pełni rolę tymczasowej kaplicy, oraz drugie, połączone bezpośrednią transmisją. Jak mówi proboszcz ks. Waldemar Sądecki, chociaż parafia została pozbawiona świątyni, życie sakramentalne i duszpasterskie, chociaż w skromnych warunkach, toczy się nadal. – Czujemy się tutaj bliżej siebie, bardziej niż dotychczas – podkreśla ksiądz proboszcz.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję