Reklama

Aspekty

Zielona Góra: Odpust w kaplicy na Winnicy

W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze zakończyła się Msza św. odpustowa przy kapliczce Narodzenia NMP. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił były wikariusz parafii ks. Grzegorz Kołodziejczyk.

[ TEMATY ]

odpust

Zielona Góra

Parafia na Winnicy

Karolina Krasowska

Zgodnie z tradycją parafianki złożyły w czasie Mszy św. w procesji z darami czerwone róże.

Zgodnie z tradycją parafianki złożyły w czasie Mszy św. w procesji z darami czerwone róże.

Wszystkich przybyłych na uroczystość odpustową przy prastarej kaplicy Narodzenia NMP powitał proboszcz parafii ks. prał. Jan Pawlak.

- Bóg ma upodobanie w tym co pokorne. Objawia się w sercach prostych, cichych i Jemu oddanych. Nie zachwyca się zewnętrznym splendorem, za którym wielu z nas tęskni. Dlatego wybrał Maryję, swoją pokorną Służebnicę. Obdarowana przez Boga nie zmarnowała żadnej z łask, bo nigdy nie polegała na własnych siłach, nie przyglądała się sobie, lecz całą sobą żyła dla Boga - mówił na początku Liturgii ks. prał. Pawlak.

Zobacz zdjęcia: Odpust w kaplicy na Winnicy

- I my dzisiaj, wpatrzeni w Maryję, chcemy postępować podobnie - dodał. 

Mszy św. odpustowej przewodniczył były wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, a obecnie proboszcz w Wielisławicach ks. Grzegorz Kołodziejczyk, który wygłosił również okolicznościową homilię poświęconą Matce Bożej, w której odniósł się także do pism abp. Fultona Sheena i własnego przeżywania wiary w kapliczce na Winnicy.

Zgodnie z tradycją parafianki złożyły w czasie Mszy św. w procesji z darami czerwone róże.  

2020-09-08 19:06

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zielona Góra: Już jutro odpust w kaplicy na Winnicy

[ TEMATY ]

kaplica

Ks. Jan Pawlak

Parafia na Winnicy

Karolina Krasowska

Ks. prał. Jan Pawlak zaprasza na odpust do kaplicy Narodzenia NMP

Ks. prał. Jan Pawlak zaprasza na odpust do kaplicy Narodzenia NMP

Ks. prał. Jan Pawlak, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze zaprasza na odpust w kaplicy pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, który odbędzie się już jutro 8 września.

Ks. prał. Jan Pawlak opowiada historię kaplicy i zaprasza na odpust: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/260603901640322

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: zagrożenie ze strony Rosji to jedno z największych wyzwań obecnie

2021-06-14 18:06

[ TEMATY ]

Polska

Polska

Rosja

Andrzej Duda

PAP

Jako bardzo dobry ocenił prezydent Andrzej Duda zakończony w poniedziałek szczyt NATO w Brukseli. Jak mówił, dyskusja dotyczyła m.in. bezpieczeństwa na wschodniej flance Sojuszu oraz zagrożeń, w tym tych ze strony Rosji, które Duda uznał za jedno z największych wyzwań obecnie.

"Szczyt (był) bardzo dobry, w mojej ocenie, przede wszystkim patrząc na to z naszego, polskiego punktu widzenia. Dużo się mówiło o tych sprawach, które nas bezpośrednio dotyczą, a więc o bezpieczeństwie na wschodniej flance, o wadze i powadze art. 5 jako de facto naczelnego artykułu traktatu północnoatlantyckiego, czyli kolektywnej obrony" - powiedział prezydent Duda na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu NATO.

CZYTAJ DALEJ

Sejm powołał senator Lidię Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich

2021-06-15 16:51

[ TEMATY ]

sejm

Rzecznik Praw Obywatelskich

Adobe.Stock.pl

Sejm powołał we wtorek senator niezależną Lidię Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Aby mogła objąć stanowisko, zgodę musi jeszcze wyrazić Senat.

Posłowie - inaczej niż to było w poprzednich głosowaniach nad wyborem RPO w tej kadencji Sejmu - głosowali łącznie nad obydwojgiem zgłoszonych kandydatów, a nie w kolejności alfabetycznej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję