Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Dekarze spotkali się w Soli

W Soli odbyło się (25.07) Ogólnopolskie Spotkanie Dekarzy, zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy. Uczestnicy modlili się o Boże błogosławieństwo za pośrednictwem swego patrona, św. Jakuba Apostoła.

Joanna Ferens

Dekarze z całej Polski zgromadzili się na wspólnej modlitwie

Dekarze z całej Polski zgromadzili się na wspólnej modlitwie

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. sprawowanej w intencji dekarzy w kościele św. Michała Archanioła w Soli. Już na początku wszystkich zebranych powitał ks. proboszcz Krzysztof Jankowski: – Gromadzimy się w naszym kościele jak co roku, aby Bogu dziękować za otrzymane dary. Dziś, w święto św. Jakuba Apostoła stajemy przy ołtarzu Chrystusa, aby dziękować za to, co od Niego otrzymaliśmy. Bardzo serdecznie chcę przywitać wszystkich przybyłych do naszej świątyni na dzisiejszą modlitwę i życzę dobrego świętowania i aby ten czas był błogosławiony i przyniósł piękne owoce – podkreślał.

Eucharystii przewodniczył kapelan dekarzy, ks. Andrzej Niedużak. Kapłan zachęcał, by umieć Bogu i ludziom dziękować za wszystkie dobre doświadczenia, które nas spotkały, by być wdzięcznym za bezpiecznie przepracowane miesiące: – My nie wiemy, ile razy Pan Bóg natchnął nas do podjęcia dobrej decyzji, ile razy uchronił przed wypadkiem, nieszczęściem, co dla nas zaplanował. My tylko widzimy to, co dziś, tu i teraz, a Bóg widzi wszystko do przodu. Pamiętajmy, że czuwa nad nami Boża Opatrzność i codziennie dotykani jesteśmy Jej mocą. Powierzajmy się także wstawiennictwu patrona dekarzy, św. Jakubowi. Chcemy Panu Bogu dziękować za te wszystkie łaski, które otrzymaliśmy przez ten miniony rok i prośmy o błogosławieństwo, by nas chronił i prowadził w tych trudnych czasach – zaznaczał.

Reklama

Prezes biłgorajskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, Dariusz Myszczyszyn wyjaśniał, iż takie wydarzenia w szczególny sposób integrują tę grupę zawodową: – Nasze dzisiejsze spotkanie jest przede wszystkim po to, abyśmy się zintegrowali i odpoczęli od codziennej pracy. Chcemy również wymienić się swoimi poglądami, doświadczeniami i poszerzyć grono znajomych – tłumaczył. Z kolei wiceprezes Wiesław Niemiec podkreślał, że bardzo ważna w tego typu spotkaniach jest wymiana doświadczeń zawodowych: – Każdy, kto myśli o budowie domu bardzo dużą wagę przywiązuje do dachu. A każdy dekarz ma swój własny styl i pomysł na dach. Dlatego się spotykamy, aby doskonalić swoją technikę, nauczyć się czegoś nowego, co będzie z pewnością z korzyścią dla wszystkich – wyjaśniał.

Na spotkaniu obecny był Dariusz Siemiński z Oddziału Łódzkiego PSD, który w rozmowie podkreślał, że zawód dekarza jest dla niego spełnieniem zawodowym: – Na szczęście dziś dekarz nie kojarzy się już z pędzlem, wiadrem smoły i łataniem dachu. Dziś dekarz to fachowiec, a na fachowców jest zapotrzebowanie. By sprostać czasom potrzeba ogromnej wiedzy z zakresu budownictwa, inżynierii, pogody czy chemii. Praca jest odpowiedzialna i niebezpieczna, dach to jednej z najważniejszych elementów każdego budynku. Dobrze wykonany, z zastosowaniem odpowiednich rozwiązań, materiałów i doświadczenia służył będzie przez dziesięciolecia. Podczas pracy dekarz narażony jest na niebezpieczeństwa m.in. to praca na wysokości, w słońcu i zmieniających się warunkach atmosferycznych, to chemia, środki i kleje, z którymi pracujemy. To narażenie na udary, upadki, poparzenia. Stąd ważne jest odpowiednie kształcenie i zdobywanie doświadczenia oraz wzajemna solidarność i pomoc zawodowa – wyjaśniał.

Na spotkanie przybyli przedstawiciele Zarządu Głównego i firm współpracujących z dekarzami, dekarze z powiatu biłgorajskiego oraz m.in. z Łodzi, Nowego Sącza, z Warszawy i Częstochowy. Zlot miał na celu integrację pracowników i wymianę doświadczeń zawodowych, ale także dobrą zabawę podczas zwiedzania Roztocza, spływu kajakowego i uroczystej kolacji.

2020-07-26 22:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zielona Góra. Warsztaty o owocowaniu

2021-06-12 10:47

Katarzyna Krawcewicz

W parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze 12 czerwca odbyły się warsztaty „Owocowanie”.

- Warsztaty skierowane są do osób, które chcą nabyć nowych umiejętności jeśli chodzi o modlitwę medytacyjną – wyjaśnia ks. Paweł Łobaczewski. – W ich trakcie zaplanowane jest m.in. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne.

CZYTAJ DALEJ

Nowy kanclerz, rektor seminarium i proboszczowie - dalsze zmiany personalne

2021-06-08 11:37

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

zmiany księży

ks. Mirosław Benedyk

Kapłani diecezji podczas spotkania z biskupem

Kapłani diecezji podczas spotkania z biskupem

Po wczorajszym wręczeniu dekretów wikariuszowskich, Biskup Świdnicki na środę 9 czerwca br. zaprosił do auli kurialnej kapłanów, których dotyczyły zmiany proboszczowskie. Bp Marek Mendyk dokonał także zmian personalnych w Świdnickiej Kurii Biskupiej, Wyższym Seminarium Duchownym i Domu Księży Emerytów.

Z dniem 1 lipca 2021, ks. kan. Arkadiusz Chwastyk, dotychczasowy oficjał Sądu Biskupiego, zastąpi na funkcji Kanclerza Kurii Świdnickiej ks. prał. Stanisława Chomiaka, który przez 17 lat pełnił ten urząd. Po 13 latach ze świdnickim seminarium żegna się ks. prał. Tadeusz Chlipała, który obejmie urząd proboszcza w par. św. Ap. Piotra i Pawła w Świebodzicach. Dotychczasowego rektora zastąpi ks. kan. Dominik Ostrowski, prof. PWT Wrocław, który w latach 2009-2017 pełnił funkcje wicerektora w świdnickim seminarium. Zmiana objęła także Dom Księży Emerytów. Nowym dyrektorem został dotychczasowy proboszcz par. NSPJ w Świdnicy ks. kan. Paweł Wróblewski, który zastąpi ks. kan. Pawła Łabudę skierowanego na urząd proboszcza do Rogoźnicy. 

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Oni poprowadzą tegoroczne pielgrzymki na Jasną Górę

2021-06-13 05:57

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Grupa blisko 50 osób wzięła udział w szkoleniu dla prowadzących pielgrzymki piesze na terenie Archidiecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję