Reklama

Kościół

Pielgrzymka na maxa 2020

Wspólnota dla mężczyzn Droga Odważnych zaprasza na nocną pielgrzymkę „Droga na Maxa”, która w tym roku odbywa się po raz czwarty, ale po raz pierwszy w czterech częściach Polski. W nocy z 25 na 26 lipca uczestnicy będą przemierzać trasy w okolicach Warszawy, Krakowa, Poznania i Gdańska pod hasłem „Sie7em – Najgroźniejsze wirusy serca”.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Organizatorzy

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14:00 w Centrum Konferencyjnym „Scena Ołtarzew” w Ożarowie Mazowieckim. Stamtąd prowadzona będzie transmisja na żywo do pozostałych miast, w których o tej samej porze zbiorą się uczestnicy. Po części warsztatowo-konferencyjnej, w której poruszona zostanie tematyka grzechów głównych, uczestnicy wezmą udział w Eucharystii i wyruszą na szlak.

„Warto podkreślić, że ta część konferencyjna nie będzie miała charakteru wykładowego, ale ma na celu zaangażowanie uczestników, wejście w pewną dynamikę, która pozwoli nie tylko czegoś o grzechach głównych się dowiedzieć, ale przede wszystkim doświadczyć wagi tego tematu i tego, jak ważna jest walka w każdej z tych sfer” – mówi jeden z organizatorów Michał Mokrzycki.

Reklama

„Jako katolicka wspólnota długo już zajmujemy się tematem grzechów głównych. Pomagamy uczestnikom naszych programów rozwojowych i członkom naszej wspólnoty docierać do korzenia danej słabości, wychodząc z założenia, że sam grzech jest najczęściej objawem jakiejś głębokiej rany serca, trudnej życiowej historii. Tam, z Bożym prowadzeniem, możemy neutralizować przyczynę grzechu. Mamy w tej sferze wiele odkryć i chcemy się nimi podzielić. Stąd wybór takiego, a nie innego tematu wydarzenia” – tłumaczy Sławomir Leszczyński z Drogi Odważnych.

Uczestnicy będą szli w kilkuosobowych grupach. Trasy przygotowane są w taki sposób, by wędrówka zajęła całą noc. W okolicach Warszawy będzie to tradycyjna dla „Drogi na Maxa” trasa z Ożarowa Mazowieckiego do Niepokalanowa czyli miejsca działalności patrona Drogi Odważnych św. Maksymiliana, od imienia którego wzięła się też nazwa wydarzenia. Z Krakowa uczestnicy wyruszą do Kalwarii Zebrzydowskiej, z Poznania (a dokładniej z miejscowości Tulce) na Pola Lednickie, a w Gdańsku trasa będzie pętlą, rozpoczynającą się i kończącą w stolicy województwa pomorskiego.

Droga Odważnych to wspólnota mężczyzn funkcjonująca od 2010 roku w całej Polsce. Jej duchowość koncentruje się wokół tematu przywództwa rozumianego jako osobisty rozwój i służba bliskim, rodzinie i Kościołowi. Programy formacyjne prowadzone przez wspólnotę to m.in. Droga Lwa (www.drogalwa.pl) czy program indywidualnej formacji Odważni.pl (www.odwazni.pl). Droga Odważnych prowadzi także portal internetowy dla mężczyzn www.drogaodwaznych.pl. Założycielami wspólnoty są familiolog i terapeuta małżeński Michał Piekara oraz teolog i trener rozwoju Mariusz Marcinkowski, a kapelanem Drogi Odważnych jest proboszcz parafii Dobrego Pasterza w warszawskim Wawrze ks. Marcin Ożóg.

2020-07-23 14:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Narodowa Pielgrzymka do św. Ojca Pio – Dzień 6.

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Ks. Krzysztof Hawro/Niedziela

Pod patronatem Tygodnika Katolickiego „Niedziela” trwa Narodowa Pielgrzymka do św. Ojca Pio.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Papież: diakoni są stróżami ducha służby w Kościele

2021-06-19 17:03

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Diakoni

Grzegorz Gałązka

Ojciec Święty przyjął na audiencji diakonów stałych diecezji rzymskiej wraz z rodzinami. W swoim wystąpieniu podkreślił, że diakonat nie jest etapem przejściowym na drodze do kapłaństwa, ale po Soborze Watykańskim II odzyskał właściwe miejsce i specyfikę.

To pozwala również na przezwyciężenie pokusy klerykalizmu, który stawia kastę „kapłanów” ponad ludem Bożym. Franciszek przypomniał, że diakoni są ustanowieni na służbę wspólnoty oraz swoją obecnością przypominają, że nikt w jej obrębie nie powinien wywyższać się ponad innych. Diakoni są stróżami ducha służby w Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję