Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Przybądź Dawco darów mnogich!

Ponad 80 młodych ludzi otrzymało (22.07) w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju sakrament bierzmowania zwany również sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.

2020-07-22 21:30

Joanna Ferens

Młodzież z parafii św. Marii Magdaleny przyjęła sakrament bierzmowania z rąk. biskupa Edwarda Kawy, sufragana metropolii lwowskiej

Uroczystościom przewodniczył sufragan metropolii lwowskiej, ks. biskup Edward Kawa, którego powitali rodzice bierzmowanych, jednocześnie prosząc go o udzielenie młodzieży tego sakramentu: – My przedstawiciele rodziców młodzieży, która pragnie przyjąć dziś sakrament bierzmowania, serdecznie witamy Księdza Biskupa w naszej wspólnocie parafialnej. Z rodzicielską troską towarzyszymy naszym dzieciom od chwili ich narodzin, przez sakramenty chrztu, spowiedzi i komunii świętej oraz staramy się dawać om dobry przykład chrześcijańskiego życia. Staraliśmy się wszczepić w ich serca miłość do naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dziś prosimy Księdza Biskupa o naznaczenie naszych dzieci Duchem Świętym, aby zesłał On swoje dary i umocnił je w mężnym wyznawaniu wiary katolickiej, bronieniu jej i postępowaniu według jej zasad w tych niełatwych czasach – podkreślali.

Słowa powitania skierował również ks. dziekan Witold Batycki: – Na tę chwilę nasze sanktuarium staje się Wieczernikiem, gdyż na naszą młodzież zstępuje dzisiaj Duch Święty ze swoimi darami. Jest duże prawdopodobieństwo, że wraz z Maryją i Apostołami w Wieczerniku była również Maria Magdalena, ta która była nazywana Apostołką Apostołów. I dziś też jesteśmy tu wszyscy i przywołujemy tego Ducha Świętego za pośrednictwem ks. Biskupa. Bardzo się cieszę, że udzieli on dziś naszej młodzieży tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej – mówił.

– Sakrament, który za chwilę przyjmiecie rozpali wasze serca do miłości Bożej, tej samej, która rozpaliła serce św. Marii Magdaleny – podkreślał w homilii ksiądz biskup: – Dzisiaj każdy z was usłyszy imię patrona, którego obiera sobie na ten sakrament, a Jezus będzie do Ciebie przemawiał tak, jak do Marii Magdaleny, po imieniu, bo Bóg cię zna, chce i pragnie twego szczęścia. Chce prowadzić ciebie drogami, które dla ciebie będą najpiękniejsze i najlepsze. Tylko usłysz w swoim sercu to zaproszenie do miłości. Kochana młodzieży! To, co jest najbardziej widocznym charyzmatem waszej patronki, św. Marii Magdaleny to jest miłość. Dlatego ten sakrament, który za moment przyjmiecie rozpali wasze serca do miłości, ale trzeba się o nią troszczyć, trzeba ją pielęgnować. Dlatego starajcie się tak jak Maria Magdalena mówić o Bogu, dawać o Nim świadectwo i czynić to z miłością – zaznaczał.

Reklama

Na zakończenie młodzież podziękowała Księdzu Biskupowi i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego dnia: – Czcigodny Księże Biskupie! Dziękujemy Ci za udzielenia nam sakramentu bierzmowania, który ściślej zjednoczył nas z Jezusem, naszym Panem i pogłębił naszą obecność w Kościele. Rozumiemy, że oznacza on dla nas nowe zadania i większe wymagania. Chcemy zatem świadczyć, że Jezus jest naszym Panem i Przyjacielem. Niech Patronka dnia dzisiejszego i tego miejsca, św. Maria Magdalena ma także Ciebie, drogi Księże Biskupie w swojej opiece i wyprasza Ci potrzebne łaski, a Duch Święty niech prowadzi Twoją pasterską posługę, czego Ci z serca życzymy. Prosimy o błogosławieństwo, byśmy sprostali zadaniom i przyjęli odpowiedzialność za Ewangelię na miarę daru, który został nam dany – dziękowała młodzież.

Uroczystość zakończyła się nałożeniem bierzmowanym pamiątkowych krzyży oraz wspólną fotografią z Księdzem Biskupem.

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Orzech pozdrawia pielgrzymów 40. PPW

2020-08-06 11:15

Agnieszka Bugała/Niedziela

Specjalne pozdrowienia dla pielgrzymów przekazał ks. Stanisław „Orzech” Orzechowski. Po raz pierwszy w historii uczestniczy jako pielgrzym duchowy w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę.

- Tym razem nogi odmówiły mi posłuszeństwa, ale jestem duchowo ze wszystkimi pielgrzymami. Czuję doskonale łączącą nas więź. Teraz wiem, jak czas pielgrzymkowy przeżywają uczestnicy duchowi. Byłem od początku tworzenia się wrocławskiej pielgrzymki, jestem i dalej będę tu z Wami – mówił Orzech w rozmowie z dziennikarzem Niedzieli.

Odwiedziliśmy dzisiaj specjalnie ks. Orzechowskiego, żeby pokazać mu materiał filmowy, który udało nam się zebrać do tej pory z trasy pielgrzymki. Orzech obejrzał wywiad z bp Jackiem Kicińskim, „belgijkę” oraz świadectwa pielgrzymów. Bardzo współczuł tym, którzy zmokli na trasie i widać było ten błysk w oku, kiedy rozmawialiśmy o różnych etapach wędrówki.

Wspominał też jak uczył się organizacji pielgrzymki na przykładzie Warszawy, jak miał okazję się spotkać i porozmawiać z bł. ks. Jerzym Popiełuszko podczas pielgrzymki ludzi pracy. Dzisiejsze spotkanie było dobrą okazją, żeby nagrać specjalne pozdrowienia dla wszystkich pielgrzymów 40. PPW na Jasną Górę. Zobaczcie:

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęła się 204 Tomaszowska Pielgrzymka na Jasną Górę

2020-08-10 16:57

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Tomaszów Mazowiecki

Archiwum

W dniu dzisiejszym, uroczystą mszą świętą sprawowaną o godz. 6.00 w Sanktuarium św. Antoniego przez dziekana tomaszowskiego ks. Zygmunta Niteckiego, a koncelebrowaną przez kapłanów ze wszystkich tomaszowskich parafii, rozpoczęła się 204 Tomaszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

Słowo Boże do zebranych wiernych wygłosił proboszcz-kustosz w/w świątyni - ks. Sławomir Klich. W związku z panującą pandemią tegoroczne pielgrzymowanie musiało przybrać formę sztafety, dodatkowo 15.08 dla chętnych osób odbędzie się pielgrzymka autokarowa. Hasło tegorocznej wędrówki to "Jeden Duch. Jedno Serce".

Pątnikami podzielonymi na 2 grupy - Rodzinną oraz Młodzieżową już po raz kolejny kierować będzie wikariusz Parafii NMP Królowej Polski w Tomaszowie Mazowieckim - ks. Włodzimierz Moraczewski, natomiast do grona pielgrzymujących kapłanów w tym roku dołączyli: ks. Bartłomiej Lesiak, ks. Mariusz Turczyński, ks. diakon Mateusz Maciejewski, ks. Sławomir Klich, a także księża: Paweł Dziedziczak oraz Piotr Kępniak.

Warto zaznaczyć, iż każdego dnia naszym pielgrzymom patronują wyjątkowe osoby, w Grupie Rodzinnej będą to kolejno: Sługa Boży kardynał Stefan Wyszyński - Prymas Tysiąclecia, święta siostra Faustyna Kowalska, Sługa Boża Wanda Malczewska, a także święta Rita, natomiast w Grupie Młodzieżowej: święty Jan Bosko, święty Ignacy Loyola, tzw: Poznańska Piątka oraz błogosławiona Karolina Kózkówna. Do jasnogórskiego tronu Matki i Królowej tomaszowscy pątnicy dotrą 14.08 ok. godz. 12.20.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję