Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Przybądź Dawco darów mnogich!

Ponad 80 młodych ludzi otrzymało (22.07) w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju sakrament bierzmowania zwany również sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.

Joanna Ferens

Młodzież z parafii św. Marii Magdaleny przyjęła sakrament bierzmowania z rąk. biskupa Edwarda Kawy, sufragana metropolii lwowskiej

Młodzież z parafii św. Marii Magdaleny przyjęła sakrament bierzmowania z rąk. biskupa Edwarda Kawy, sufragana metropolii lwowskiej

Uroczystościom przewodniczył sufragan metropolii lwowskiej, ks. biskup Edward Kawa, którego powitali rodzice bierzmowanych, jednocześnie prosząc go o udzielenie młodzieży tego sakramentu: – My przedstawiciele rodziców młodzieży, która pragnie przyjąć dziś sakrament bierzmowania, serdecznie witamy Księdza Biskupa w naszej wspólnocie parafialnej. Z rodzicielską troską towarzyszymy naszym dzieciom od chwili ich narodzin, przez sakramenty chrztu, spowiedzi i komunii świętej oraz staramy się dawać om dobry przykład chrześcijańskiego życia. Staraliśmy się wszczepić w ich serca miłość do naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dziś prosimy Księdza Biskupa o naznaczenie naszych dzieci Duchem Świętym, aby zesłał On swoje dary i umocnił je w mężnym wyznawaniu wiary katolickiej, bronieniu jej i postępowaniu według jej zasad w tych niełatwych czasach – podkreślali.

Słowa powitania skierował również ks. dziekan Witold Batycki: – Na tę chwilę nasze sanktuarium staje się Wieczernikiem, gdyż na naszą młodzież zstępuje dzisiaj Duch Święty ze swoimi darami. Jest duże prawdopodobieństwo, że wraz z Maryją i Apostołami w Wieczerniku była również Maria Magdalena, ta która była nazywana Apostołką Apostołów. I dziś też jesteśmy tu wszyscy i przywołujemy tego Ducha Świętego za pośrednictwem ks. Biskupa. Bardzo się cieszę, że udzieli on dziś naszej młodzieży tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej – mówił.

Reklama

– Sakrament, który za chwilę przyjmiecie rozpali wasze serca do miłości Bożej, tej samej, która rozpaliła serce św. Marii Magdaleny – podkreślał w homilii ksiądz biskup: – Dzisiaj każdy z was usłyszy imię patrona, którego obiera sobie na ten sakrament, a Jezus będzie do Ciebie przemawiał tak, jak do Marii Magdaleny, po imieniu, bo Bóg cię zna, chce i pragnie twego szczęścia. Chce prowadzić ciebie drogami, które dla ciebie będą najpiękniejsze i najlepsze. Tylko usłysz w swoim sercu to zaproszenie do miłości. Kochana młodzieży! To, co jest najbardziej widocznym charyzmatem waszej patronki, św. Marii Magdaleny to jest miłość. Dlatego ten sakrament, który za moment przyjmiecie rozpali wasze serca do miłości, ale trzeba się o nią troszczyć, trzeba ją pielęgnować. Dlatego starajcie się tak jak Maria Magdalena mówić o Bogu, dawać o Nim świadectwo i czynić to z miłością – zaznaczał.

Na zakończenie młodzież podziękowała Księdzu Biskupowi i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego dnia: – Czcigodny Księże Biskupie! Dziękujemy Ci za udzielenia nam sakramentu bierzmowania, który ściślej zjednoczył nas z Jezusem, naszym Panem i pogłębił naszą obecność w Kościele. Rozumiemy, że oznacza on dla nas nowe zadania i większe wymagania. Chcemy zatem świadczyć, że Jezus jest naszym Panem i Przyjacielem. Niech Patronka dnia dzisiejszego i tego miejsca, św. Maria Magdalena ma także Ciebie, drogi Księże Biskupie w swojej opiece i wyprasza Ci potrzebne łaski, a Duch Święty niech prowadzi Twoją pasterską posługę, czego Ci z serca życzymy. Prosimy o błogosławieństwo, byśmy sprostali zadaniom i przyjęli odpowiedzialność za Ewangelię na miarę daru, który został nam dany – dziękowała młodzież.

Uroczystość zakończyła się nałożeniem bierzmowanym pamiątkowych krzyży oraz wspólną fotografią z Księdzem Biskupem.

2020-07-22 21:30

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: Nagrano oficjalną polską wersję Hymnu Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023

2021-06-11 20:16

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

hymn

ŚDM Lizbona

Logo ŚDM 2023

Logo ŚDM 2023

112 młodych wokalistów z całej Polski i 48-osobowa orkiestra nagrali w Krakowie oficjalną polską wersję Hymnu Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023.

Utwór "Ha pressa no ar" ("Jest pośpiech w powietrzu") zaśpiewany po polsku zostanie po raz pierwszy zaprezentowany 24 lipca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie, w 5. rocznicę otwarcia krakowskich ŚDM.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi ponowili Akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

2021-06-11 19:50

[ TEMATY ]

Kraków

100‑lecie Aktu poświęcenia Polski

EpiskopatNews

- Stojąc wobec trudnych wyzwań dla Kościoła i Ojczyzny, z ufnością wołamy: "Otwórz nasze oczy, ulecz chore serca, obmyj to, co brudne, daj łaskę nawrócenia i pokuty! Jezu, uczyń nasze serca na wzór Serca Twego, abyśmy umieli tracić życie w służbie najbardziej potrzebującym, najsłabszym i bezbronnym" - tymi m.in. słowami biskupi zgromadzeni w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie ponowili po 100 latach Akt poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

Odczytał go na zakończenie Mszy św. przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Akt ten zostanie dziś ponowiony także we wszystkich parafiach w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Oni poprowadzą tegoroczne pielgrzymki na Jasną Górę

2021-06-13 05:57

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Grupa blisko 50 osób wzięła udział w szkoleniu dla prowadzących pielgrzymki piesze na terenie Archidiecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję