Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Modlitwa za zmarłych za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny

Od Mszy Świętej wieczornej sprawowanej przez ks. Edwarda Kawę, sufragana metropolii lwowskiej (21.07) rozpoczęły się uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny w biłgorajskim sanktuarium.

Joanna Ferens

Poświęcenie krzyża epidemicznego

Poświęcenie krzyża epidemicznego

Wszystkich zgromadzonych w świątyni witał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki i zachęcał do ufnej modlitwy za wszystkich zmarłych parafian: – Rozpoczynamy tradycyjnie w naszej parafii coroczne uroczystości odpustowe. Dzisiaj nasze myśli biegną ku przeszłości, ku naszym przodkom, ku tym, którzy tutaj żyli i przychodzili na to wzgórze św. Marii Magdaleny w Puszczy Solskiej, aby modlić się i wypraszać potrzebne łaski dla swojego zbawienia. I jeśli czegoś im jeszcze brakuje to my, żyjący chcemy w dniu dzisiejszym prosić Pana Boga o to, aby ich przyjął do siebie. Witam bardzo serdecznie wszystkich kapłanów, siostry zakonne i was, drodzy parafianie i goście, którzy przybyliście, aby swoje modlitwy zanosić do Pana Boga. Niech to dzisiejsze świętowanie będzie też okazją do zadumy nad naszym życiem i przemijaniem, a także do modlitwy, abyśmy w tym trudnym czasie jeszcze bardziej się do Pana Boga zbliżyli – zachęcał.

Reklama

W homilii ks. biskup Edward Kawa nawiązywał do przypowieści o bogaczu i Łazarzu, a także do misji ewangelizacyjnej św. Marii Magdaleny: – Dzisiejsza ewangelia jest dla nas takim pokarmem duchowym, który nam może dzisiaj pomóc zrobić sobie taki głęboki rachunek sumienia, aby wejść w tę uroczystość odpustową w prawdzie i powiedzieć: „Panie Boże, w wielu sytuacjach mego życia jestem jak ten bogacz. Chcę się bawić, chcę się pięknie ubierać i królować, ale chcę też być piękny przed Tobą. Ale w wielu sytuacjach jestem bezradny, biedny, zraniony jak ten Łazarz i nie widzę wyjścia z sytuacji, nie wiem, gdzie szukać ratunku, nie wiem, do kogo mam wrócić”. To będzie najpiękniejsza modlitwa, w której dzisiaj, bracie i siostro możesz się zwrócić do Boga. Św. Maria Magdalena właśnie taką ewangelizację w swoim życiu przeżyła. Stanęła w prawdzie i to jej pomogło potem być tą głosicielką Jezusa Zmartwychwstałego, tą pierwszą, która objawia, że Jezus żyje, bo doświadczyła w sobie tego uzdrowienia. My wszyscy dzisiaj potrzebujemy uzdrowienia. Nie od jakiejś epidemii i lęków, ale potrzebujemy uzdrowienia od naszych grzechów i różnych słabości, dolegliwości duchowych, które nas ciągle gdzieś tam prześladują i które się ciągle w naszym życiu powtarzają. Dlatego prośmy dzisiaj Boga, abyśmy nie bali się dzisiaj tak jak Łazarz pokazać Bogu tych wszystkich ran, które ropieją i latami są w naszych sercach i duszach schowane. Ale może właśnie ten odpust w tym roku Bóg dał mi, abym go przeżył i doświadczył tego uzdrowienia i uwolnienia. Może właśnie dzisiaj Bóg chce, abym wyrzucił ze swego serca i swego myślenia te wszystkie pragnienia, pożądania, te wszystkie cechy bogacza, który nie ma imienia, który nie ma żadnej wartości, jest nikim. Prośmy dzisiaj Boga, aby właśnie w taki sposób pozwolił nam przeżyć ten odpust, byśmy wyszli dziś ze świątyni inni, bardziej szczęśliwi, bardziej Boży, bo do Niego należymy, od Niego wyszliśmy i do Niego podążamy – tłumaczył biskup.

Po Mszy Świętej wierni przeszli na cmentarz parafialny, gdzie został poświęcony krzyż epidemiologiczny tzw. karawaka i odmówiono również modlitwę św. biskupa Zacharego o oddalenie epidemii. Następnie w procesji przy pięciu stacjach modlono się o życie wieczne dla zmarłych parafian spoczywających na parafialnym cmentarzu.

2020-07-21 22:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Euro 2020 - na żywo

2021-06-11 10:10

PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

12.06.2021, 23:05
Belgia, mimo sporych kłopotów kadrowych, jest uznawana za jednego z faworytów mistrzostw Europy. W sobotni wieczór w Sankt Petersburgu w pełni potwierdziła te przewidywania. Zobacz

CZYTAJ DALEJ

Wpatrzeni w "ideał miłości" - pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

2021-06-12 17:40

ks. Łukasz Romańczuk

Matka Boża Osobowicka

Matka Boża Osobowicka

Członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka pielgrzymowali po raz 29., z kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego we Wrocławiu na Święte Wzgórze na wrocławskich Osobowicach, gdzie znajduje się kaplica pw. Nawiedzenia NMP.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 9:30. Pielgrzymi, idąc do miejsca, gdzie czczona jest Matka Boża Osobowicka przeszli m.in. przez Most Milenijny. W trakcie drogi odmówiona została modlitwa różańcowa. Po przyjściu na miejsce pątnicy odprawili Drogę Krzyżową.

CZYTAJ DALEJ

Okaleczona przez dżihadystów figura Maryi pielgrzymuje po Włoszech

2021-06-12 22:51

Vatican News

We Włoszech rozpoczyna się dziś wyjątkowa peregrynacja figury Matki Bożej, mocno okaleczonej przez islamskich fundamentalistów. Przywieziono ją z irackiego miasteczka Batnaya, którego 5-tysięcy mieszkańców zostało wygnanych ze swych domów przez dżihadystów, a tamtejsze kościoły zniszczono, podobnie jak figury świętych i obrazy religijne. Celem pielgrzymki jest danie świadectwa o męczeństwie irackich chrześcijan oraz modlitwa o pokój i pojednanie w tym kraju.

Figura trafiła do Włoch dzięki papieskiemu stowarzyszeniu Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Została odrestaurowana dzięki wysiłkom artysty z parafii św. Pawła w Giussano, miasta, od którego rozpoczyna teraz swą wędrówkę po całych Włoszech. Artysta świadomie pozostawił na niej pewne ślady zbeszczeszczania. Oderwana dłoń leży teraz u stóp Matki Bożej. Nie zrekonstruowano też jej rozbitej twarzy, pokryto ją jedynie warstwą białego gipsu, tak że przypomina teraz „Maryję w maseczce”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję