Reklama

Kościół w Sudragach wypiękniał

Strzelista wieża kościoła w Sudragach jest widoczna już z daleka. Jej bryła pokazuje wiernym, dokąd mają zmierzać idąc na modlitwę. Już od wielu lat świątynia wymagała remontu, na co odpowiedział jej obecny duszpasterz ks. Krzysztof Krawczak, opiekujący się wspólnotą od grudnia 2006 r. Dzięki zapałowi, pomocy i ofiarności parafian, którzy nie szczędzili grosza, dzisiejszy wygląd kościoła jeszcze bardziej sprzyja modlitwie i stwarza atmosferę głębokiej sakralności

W pięknej świątyni wszelkie nabożeństwa nabrały teraz jeszcze głębszego wymiaru. Zauważył to również bp Roman Marcinkowski, który 4 października nawiedził parafię. Uroczyste procesyjne wejście do świątyni w otoczeniu przybyłych kapłanów z dekanatu tłuchowskiego, licznej grupy ministrantów oraz braci strażackiej z Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie parafii poprzedziło uroczystą Eucharystię, w trakcie której Biskup Roman poświęcił odnowioną świątynię oraz udzielił sakramentu bierzmowania 32 osobom.
Obecnych powitał na początku Mszy św. proboszcz wspólnoty ks. Krzysztof Krawczak. Do jego słów dołączyli się również przedstawiciele rodziców młodzieży mającej niebawem znaleźć się w gronie bierzmowanych. W homilii skierowanej przede wszystkim do młodych oczekujących przyjęcia darów Ducha Świętego Biskup Roman podkreślał, że jest to dla nich dzień szczególny, jedyny i niepowtarzalny zarazem. „Każdy z nas swoje życie musi przeżyć samodzielnie. Nikt za nas tego nie zrobi. I właśnie sakrament bierzmowania ma wam dopomóc przeżyć je godnie, ma pomóc podejmować dobre decyzje, ma pomóc przemierzać ścieżki waszego życia” - mówił Kaznodzieja.
Po homilii bp Marcinkowski udzielił sakramentu bierzmowania przygotowanej młodzieży. Pod koniec liturgii Ksiądz Proboszcz opowiedział o pracach, które zostały przeprowadzone w świątyni i wokół niej. Dużego nakładu pieniężnego wymagała zmiana dachu na kościele oraz zainstalowanie ogrzewania kwarcowo-halogenowego. Nowa posadzka w prezbiterium, wstawienie nowych okien z szybami ze szkła katedralnego, zainstalowanie nowego nagłośnienia, położenie gładzi w całej świątyni i pomalowanie jej, a także odremontowanie zakrystii - to prace, których dokonanie było równie kosztowne. Ks. Krawczak szczególnie podziękował Biskupowi Romanowi, który ofiarował nowe tabernakulum. Pięknie komponuje się ono z kolorystyką ścian oraz dodatkowymi elementami zdobniczymi.
Wiele prac zostało przeprowadzonych w budynku plebanii. Oprócz prac remontowych w części mieszkalnej, wyremontowano również salki katechetyczne, w których mieszczą się teraz świetlica oraz siłowania dla młodzieży. Ksiądz Biskup po wysłuchaniu sprawozdania Księdza Proboszcza uroczyście poświęcił odnowiony kościół.
Po Eucharystii nie mogło zabraknąć miłego akcentu, jakim była pamiątkowa fotografia z Biskupem Romanem. Wszyscy chcieli ją mieć, dlatego też do wspólnego zdjęcia ustawili się zarówno bierzmowani, jak i obecni na uroczystości członkowie rodzin oraz druhowie-strażacy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Wyszyński i matka Czacka to współcześni prorocy

Mieszkańcy Warszawy modlili się o dobre owoce beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej w archikatedrze św. Jana Chrzciciela.

Mszy św. przewodniczył ks. dr Jerzy Jastrzębski, a koncelebrowali: o. dr Gabriel Bartoszewski OFMCap, ks. Tadeusz Sowa, ks. Eugeniusz Leda i ks. Michał Kotowski.

CZYTAJ DALEJ

Św. Maksymilian Maria Kolbe – Rycerz Niepokalanej

Niedziela podlaska 31/2018, str. VII

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

Archiwum Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie

Z pewnością większości kojarzy się przede wszystkim z obozowym pasiakiem i oddaniem życia za współwięźnia, jednak jego męczeńską śmierć poprzedziło wiele lat równie heroicznej walki, aby zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną

Dwie korony

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja Łódzka: Ziarno i owoc

2021-07-29 12:46

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Oazy

W I turnusie 36 osobowa grupa młodzieży z archidiecezji łódzkiej przeżywała Oazę Dzieci Bożych. Każdego dnia, rozważając kolejne tajemnice różańca, dzieci poznawały bliżej Boga w codziennej Eucharystii, rozważaniu Pisma Świętego i spotkaniach w grupach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję