Reklama

Aspekty

Maj z Maryją #30

Maryja – Oblubienica Ducha Świętego

aspekty.niedziela.pl

„Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją Matką Jezusa i braci Jego (…). I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym” (Dz 1,14. 2,4).

Zgodnie z odwiecznym planem Opatrzności Bożej macierzyństwo Maryi ma udzielić się Kościołowi. To Kościół, rodzący Chrystusa w duszach ludzi, jest odbiciem i przedłużeniem jej macierzyństwa.

Reklama

Tak więc w ekonomii łaski, sprawowanej pod działaniem Ducha Św., Maryja, ta zacieniona Duchem Świętym w zwiastowaniu i błagająca w modlitwach o dar Ducha w Wieczerniku, ukazuje Kościołowi i jego dzieciom drogę „narodzin z Ducha”. Jej dyskretna obecność przy Synu staje się, w Duchu Świętym, obecnością w tajemnicy Kościoła. Na drodze Kościoła, poprzez przestrzeń i czas, przez dzieje ludzkich dusz Maryja jest obecna, jako ta w której objawiły się „wielkie dzieła Boże”.

Ojciec Niebieski dał nam w Tobie, Oblubienico Ducha Świętego, wzór radosnej wiary, niezachwianego oddania mesjańskiemu ofiarowaniu się Chrystusa Króla i wierności prawu Ducha.

Ty jesteś samą istotą Kościoła, spraw, błagamy dziś, by Duch Święty w swej szczodrości zstąpił na nasz diecezjalny Kościół i odnowił oblicze wszystkich parafii i wspólnot w nich działających, byśmy mogli przynosić owoce: sprawiedliwości, miłości, radości i pokoju, dobroci, wierności, opanowania i łagodności.

Reklama

Kościele najczystszy, Promyku światła Bożego, Matko Boska Rokitniańska, Patronko nasza – bądź pozdrowiona przez lud Tobie oddany!

(źródło: Nowenna do Matki Bożej Rokitniańskiej)

2020-05-30 06:19

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sześć medali zdobyli polscy uczniowie na 62. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej

2021-07-29 17:48

[ TEMATY ]

uczniowie

medal

olimpiada matematyczna

Karol Porwich

Jeden złoty i pięć srebrnych medali zdobyli polscy uczniowie na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej – poinformowało w czwartek MEiN. Z powodu pandemii odbyła się ona w formule zdalnej. Rywalizowali w niej uczniowie ze 107 krajów.

Złoty medal zdobył Radosław Żak z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: Państwowa Komisja ds. Pedofilii wprowadziła w błąd opinię publiczną

2021-07-29 11:59

[ TEMATY ]

pedofilia

komisja ds. pedofilii

Twitter

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Mam nadzieję, że Państwowa Komisja ds. Pedofilii zapoczątkuje prace nad stworzeniem narodowej strategii działania chroniącego dzieci - stwierdza w komentarzu dla KAI ks. Piotr Studnicki kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Komentując pierwszy raport Komisji ks. Studnicki wyraził jednocześnie "rozczarowanie wprowadzaniem przez przedstawicieli Komisji w błąd opinii publicznej co do zjawiska wykorzystania seksualnego w środowisku duchownym, jak również gotowości i intencji Kościoła katolickiego w Polsce do współpracy z Komisją".

CZYTAJ DALEJ

5 pytań do... Marcina Przydacza

2021-07-30 08:00

[ TEMATY ]

5 pytań do...

Tymon Markowski/MSZ

Jakie konsekwencje będzie miało dokończenie Nord Stream2? Na ile wpłynie to na bezpieczeństwo regionu? Czy mamy alternatywne scenariusze? - o tym w kolejnym wydaniu z cyklu „5 pytań do…” Marcina Przydacza, Podsekretarza stanu ds. bezpieczeństwa, polityki amerykańskiej, azjatyckiej oraz wschodniej.

Piotr Grzybowski: Co amerykańsko-niemieckie porozumienie w sprawie dokończenia budowy Nord Stream 2 oznacza dla Polski, dla naszego bezpieczeństwa?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję