Reklama

Polityka

Debata prezydencka w TVP - relacja na żywo

Na antenie TVP zakończyła się debata kandydatów w wyborach prezydenckich. Wzięło w niej udział dziesięciu kandydatów, którzy wystartują w wyborach prezydenckich. Przed debatą zastosowano specjalne środki bezpieczeństwa. Każdemu z kandydatów sprawdzono temperaturę. Wynika to z pandemii koronawirusa.

[ TEMATY ]

wybory 2020

debata prezydencka

PAP

Debata rozpoczęła się punktualnie o 20.30. W trakcie debaty każdy kandydat miał maksymalnie minutę na odpowiedź na pięć pytań dotyczących: polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, polityki społecznej, gospodarki i ustroju państwa.

21:41

Prezydent Andrzej Duda: - Te minione pięć to lat to był dobry dla Polski czas. Czas dobrze prowadzonej gospodarki, programów społecznych, dzięki którym zyskała polska rodzina. 500+,wzrastające wynagrodzenia, inne programy społeczne, jak 300+, czyli dobry start. To wszystko dało polskiej rodzinie znacznie lepsze życie. Obok tego polscy seniorzy zyskali wreszcie godziwą waloryzację rent i emerytur. Zyskali trzynastą emeryturę. (…) Młodzi ludzie, którzy mają dzisiaj lepszy start, bo nie płacą podatku. (…) Teraz uderzył nas koronawirus, chce nas wepchnąć w kryzys. Ale dzięki dobremu współdziałaniu między prezydentem, rządem i większością parlamentarną, obronimy się, wrócimy na ścieżkę dynamicznego wzrostu gospodarczego. Jestem pełen optymizmu, bo wierzę w to, że my Polacy damy radę. Proszę o wsparcie.

Reklama

21:39

Kosiniak-Kamysz: - Będę prezydentem, który przywróci normalność po czasie koronawirusa, nieskutecznych działań rządzących. (…) Uczyni wszystkich równymi, nie będzie równiejszych. (…) Nie wiemy kiedy odbędą się w te wybory, ale nie bojkot a zwycięstwo pozwoli, że skończymy z samowładztwem.

21:38

Reklama

Krzysztof Bosak: - Nie jestem kandydatem z establishmentu. Stoją za mną jedynie zwykli polscy patrioci, którzy stworzyli od podstaw zamilczaną przez media Konfederację. (…) Moje idee to nowoczesny konserwatyzm i wolność gospodarcza.

21:37

Hołownia: - Jeśli myślicie, by te wybory zbojkotować, to mówię coś specjalnie do was. Właśnie w tej chwili na mojej stronie opublikowaliśmy wyniki badań z wielu sondażowni. Jeżeli zbojkotujecie te wybory, to nie będzie drugiej tury, bo kandydat Andrzej Duda wygra w pierwszej, (…) a na to Polska nie może sobie pozwolić

21:35

Robert Biedroń: - Szanowni państwo, znacie mnie. Jestem zwykłym chłopakiem z Krosna. Przeszedłem długą drogę, by stanąć tutaj. Jestem w polityce dla zmiany. (…) Nie będę klękał przed biskupami jak oni wszyscy.

21:34

Kidawa-Błońska: - Polska potrzebuje prezydenta, który będzie strażnikiem konstytucji. Jeżeli prezydent łamie te zasady, nie można budować demokratycznego państwa — powiedziała. - Wygrałam z Jarosławem Kaczyńskim w Warszawie, tak samo wygramy z PiS-em w całej Polsce — dodała.

Wolne wypowiedzi kandydatów

21:32

Władysław Kosiniak-Kamysz zapewnił, że w sprawie wieku emerytalnego zmienił spojrzenie i nie podpisze takiej ustawy. - Również nie podpisze ustawy dot. „małżeństw” homoseksualnych.

21:27

Robert Biedroń o „małżeństwach” homoseksualnych. - W polityce jest się dla zmiany. Trzeba mieć odwagę, by powiedzieć coś, co nie jest popularne, ale ludziom żyje się szczęśliwiej i lepiej. Gdy byłem w Sejmie, głosowałem przeciwko podwyższeniu wieku emerytalnego. Ale w ten drugiej sprawie uważam, że jak równość to równość. (…) Symbolem polityki społecznej jest dzisiaj pani Jolanta Brzeska, spalona żywcem obrończyni praw lokatorskich. Miliony ludzi w Polsce ma dzisiaj kredyty hipoteczne — stwierdził.

21:26

Małgorzata Kidawa-Błońska: - Mówi pan o ustawach, które nie trafią w najbliższym czasie na biurko żadnego prezydenta, bo takiego tematu w polskim parlamencie nie ma i to nie są najważniejsze problemy. (…) 500+ nie rozwiązało problemów społecznych. Poziom ubóstwa w Polsce wzrósł.

21:25

Szymon Hołownia o ustawie o „małżeństwach” gejowskich: - Jestem spokojny, że za mojej kadencji takie ustawy nie trafią na moje biurko. Ustawa o małżeństwach homoseksualnych zostałaby przeze mnie odesłana do ponownego rozpatrzenia przez Sejm, czyli zawetowana — zapewnił.

21:21

Prezydent Andrzej Duda: - Ustawy, która wprowadza w Polsce „małżeństwa” jednopłciowe absolutnie nigdy nie podpiszę. Tak jak nie zgodzę się na adopcję dzieci przez takie party. Jest to absolutnie wykluczone. (…) Ludzie błagali o to, by obniżyć podwyższony przez PO i PSL wiek emerytalny.

Czy kandydaci podpiszą ustawy o podwyższeniu wieku emerytalnego i „małżeństwach” homoseksualnych

21:17

Prezydentowi odpowiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska: - Mówi pan, że Europa nam nie pomaga. Są ogromne środki przeznaczone na pomoc naszemu krajowi. Rząd powinien zwrócić się po te pieniądze. (…) Powinna być też solidarność z Polakami w tej sprawie. Rząd zaspał i co najmniej miesiąc nie realizował tego co powinien. A testów do tej pory nie realizuje na takim poziomie jak powinien. Polska wyprowadzana jest z Unii Europejskiej. Mamy sprawy przed TSUE. Przegrane procesy.

21:11

Prezydent Andrzej Duda: - Pandemia koronawirusa najlepiej pokazała, kto dzisiaj radzi sobie w Europie. Radzą sobie z nią państwa narodowe. To one stanęły do walki. Tak jak dobrze radzi sobie nasz kraj. Instytucja europejskie zaspały w tej sprawie, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy budować wspólnej Europy, bo ona jest bardzo ważna. Dlatego napisałem list do koleżanek i kolegów przywódców europejskich. W Europie powinniśmy postawić na współpracę. To w ramach wsparcia wysłaliśmy grupę lekarzy i lekarek do Włoch — mówił prezydent. - Europa powinna opierać się na solidarności, nie na konkurencji, dyktacie silnych, ale na wzajemnym zrozumieniu i współpracy — dodał.

Czwartym tematem jest: Europa państw czy państwo Europa

21:07

Robert Biedroń: - Gdy pan prezydent z panem Macierewiczem bawią się ołowianymi żołnierzykami w armie, ludzie mówią, że prawdziwym problemem jest susza, pandemia, kryzys gospodarczy. To są prawdziwe problemy Polek i Polaków. Nie potrzebujemy F-35, bo one nie ugaszą pożary w Biebrzy.

21:03

Małgorzata Kidawa-Błońska o obronności: - Nie mamy rozwiązanej sprawy tarczy rakietowej, nie mamy śmigłowców, samoloty nadal nie są na lotniskach.

21:01

Kosiniak-Kamysz odpowiedział prezydentowi: - Byłby pan niezłym archiwistą. Poszukał pan w archiwum. Podwyższenie wieku emerytalnego było po to, by podnieść wysokość świadczeń, choć została zanegowana i nie ma do tego powrotu. (…) Po tych latach rozwalania wspólnoty narodowej przez prezydenta Andrzej Dudę, przez ferajnę z Nowogrodzkiej, trzeba przywrócić wspólnotę narodową

20:59

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do kandydata PSL i przypomniał mu podwyższenie wieku emerytalnego. Mówił też, jak wiele ustaw przedstawił w trakcie swojej kadencji. - Wśród nich była ustawa obniżająca wiek emerytalny. Tak, panie kandydacie Władysławie Kosiniak-Kamysz. Wiek, który pan podwyższał swoimi podpisami. Pan był ministrem za to odpowiedzialnym.

Kolejnym tematem jest bezpieczeństwo

20:57

Krzysztof Bosak: - Nieprawdą jest, że polska gospodarka rozwijała się przed kryzysem szczególnie szybko (…) Mniej propagandy więcej faktów. (…) Musimy uwolnić energię Polaków.

20:56

Hołownia: - PiS wciąż buduje państwo z kartonu i zszywek. (…) Jako prezydent złożę 5 projektów ustaw opisujących moje minimum antykryzysowe.

20:55

Paweł Tanajno chce postawić przed Trybunałem Stanu Mateusza Morawieckiego oraz Andrzeja Dudę. Kandydat mówił o zbrodni wobec przedsiębiorców.

20:53

Kosiniak-Kamysz: - Jestem tutaj jako rzecznik pracowników, przedsiębiorców i rolników. Mam gotowe ustawy. Będę aktywnym prezydentem, nie tak jak Andrzej Duda — stwierdził.

20:51

Małgorzata Kidawa-Błońska o powrocie do wzrostu gospodarczego po kryzysie: - Niestety nasz rząd w czasach koniunktury nie przygotował się na taką sytuację. Słyszeliśmy, że mamy zrównoważony budżet, ale okazało się, że ten budżet jest pusty. (…) Ludzie potrzebują zwolnienia z ZUS-U, szybkich kredytów.

20:49

Marek Jakubiak: - My przedsiębiorcy potrzebujemy pomocy już teraz, bo umieramy na waszych oczach. (…) Powinniśmy czynnie zabiegać o reformę — powiedział.

20:48

Prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytanie dot. kryzysu wywołanego koronawirusem. - To był efekt dobrego współdziałania pomiędzy prezydentem, rządem i większością parlamentarną. Jeżeli dzisiaj dotyka nas kryzys, to pokazujemy, że poprzez dobrze współdziałanie potrafimy sobie z tym kryzysem poradzić. Dowodem tego są kolejne tarcze antykryzysowe. (…) To przedsiębiorcy są ważnym głosem. Chodzi nam o to, by uratować polską przed. (…) Jestem optymistą i wierzę, że to nasze współdziałanie pozwoli nam przetrwać

20:45

Małgorzata Kidawa-Błońska: - Potrzebujemy polityki zagranicznej, która w ostatnich latach nie wygląda najlepiej. (…) Ważna jest UE, Stany Zjednoczone, kraje Europy Wschodniej. Chciałabym żebyśmy pokazali, że potrafimy rozmawiać. (…) chciałabym zaprosić do Polski przedstawicieli Trójkąta Weimarskiego.

20:41

Kosiniak-Kamysz: - Trzeba przywrócić demokratyczne standardy. Trzeba powrócić do godnego miejsca w UE, do godnego stołu, a nie być czarną owcą w oślej ławce. Nie pozwolę sobie, by kucać przy stole jakiegoś prezydenta. (…) Polska potrzebuje powrotu godności w polityce zagranicznej.

20:38

Prezydent Andrzej Duda odpowiedział, że odwiedziłby Rzym. - Swoją prezydenturę rozpocząłem od wizyty w Tallinie. W czasie myślę, że z pierwszą wizytą chciałbym pojechać do Rzymu. To oznaczałoby, że pandemia koronawirusa się skończyła, a Włochy są wspierane przez partnera z Unii Europejskiej — powiedział. - Chciałbym żebyśmy pomogli Unii Europejskiej wyjść z tego kryzysu — dodał.

20:37

Krzyszof Bosak zapowiedział, że pierwszym miejscem, które odwiedzi będą Węgry

20:36

Szymon Hołownia odpowiedział na pytanie dot. swojej ew. pierwszej oficjalnej wizyty. - Na tej liście znajdzie się Kijów, bo prezydent wolnej RP musi dobre relację z tym państwem — powiedział. Zapewnił też, że odbuduje relacje w ramach Trójkąta Weimarskiego. - Relacje zapomniane, które są nam potrzebne — stwierdził.

20:35

Jako pierwszy na pytanie odpowiada Robert Biedroń. - Chciałbym podziękować, że tak dzielnie i rozsądnie zachowujecie się w tym czasie. Szkoda, że rządzący nas zawiedli. Trzeba budować mosty, a nie mury, szczególnie ze Wschodem, gdzie rządzący popsuli bardzo dużo— powiedział. - Powinniśmy wzmacniać naszą obecność w NATO i UE.

20:30

Rozpoczęła się debata. Pierwsze stanowisko zajmuje prezydent Andrzej Duda. Drugie zajmuje Małgorzata Kidawa-Błońska. Miejsca zostały wylosowane.

20:25

Widzimy, ze skoro można przeprowadzić taką debatę, można również przeprowadzić wybory. Skoro można stać w kolejce do sklepu, może też wziąć udział w wyborach. (…) Ta histeria bardzo Polsce zaszkodziła — powiedział Jacek Karnowski na antenie TVP Info.

20:10 Prezydent Andrzej Duda jest już w studiu

2020-05-06 21:03

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaplanowana na czwartek debata kandydatów na prezydenta nie odbędzie się

2020-07-01 21:26

[ TEMATY ]

debata

debata prezydencka

źródło: w polityce.pl

TVN, TVN24, Onet oraz WP zaprosiły sztaby kandydatów na prezydenta do wspólnej debaty; sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w rozmowach dot. debaty i poinformował, że ich kandydat nie weźmie w niej udziału; czwartkowa debata nie może się więc odbyć - głosi oświadczenie tych redakcji.

"TVN, TVN24, Onet oraz WP zaprosiły sztaby kandydatów na prezydenta do wspólnej debaty. Wierzyliśmy, że taka niezależna, transmitowana w mediach tradycyjnych i internetowych debata ułatwi milionom naszych widzów i użytkowników podjęcie świadomej i odpowiedzialnej decyzji w drugiej turze wyborów prezydenckich" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez redaktora naczelnego TVN24 Michała Samula, redaktora naczelnego Onetu Bartosza Węglarczyka oraz redaktora naczelnego Wirtualnej Polski Piotra Mieśnika.

"Zrobiliśmy wszystko, aby planowana debata była jak najbardziej demokratyczna, transparentna, niefaworyzująca żadnego z kandydatów, a jednocześnie po raz pierwszy zorganizowana w sposób, który umożliwiał obejrzenie jej zarówno w telewizji, jak i w internecie przez praktycznie każdego mieszkańca Polski i każdego wyborcę wśród Polonii" - zaznaczyli redaktorzy naczelni.

Jak podkreślono, "zaproszenie na debatę było jednocześnie zaproszeniem sztabów do dyskusji na temat wszystkich jej szczegółów i zasad".

"Niestety sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w tych rozmowach i ostatecznie poinformował nas, że ich kandydat nie weźmie udziału w debacie. Tym samym z przykrością informujemy, że jutrzejsza debata nie może się odbyć" - czytamy w oświadczeniu.

Debatę mieli prowadzić Monika Olejnik (TVN24), Grzegorz Kajdanowicz (TVN/TVN24), Andrzej Stankiewicz (ONET) i Marek Kacprzak (WP).

W poniedziałek kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski poinformował na Twitterze, że dostał zaproszenie na debatę w TVN, TVN24, Onet oraz WP, i weźmie w niej udział. "Otrzymałem zaproszenie na bezpośrednią debatę z Andrzejem Dudą przed II turą wyborów prezydenckich, która miałaby się odbyć 2 lipca; organizować chcą ją wspólnie TVN, TNV24, ONET i WP; chciałem debaty, chcę debaty, będę na debacie" - podkreślił Trzaskowski.

W środę prezydent Andrzej Duda podkreślił, że zawsze chętnie bierze udział w debacie, która odbywa się na uczciwych zasadach ustalonych ze wszystkimi. "A nie, proszę państwa, że jakaś jedna prywatna telewizja pana Trzaskowskiego podaje termin debaty i nakazuje się stawić" - powiedział Duda.

"Okazuje się, że pan Trzaskowski chce sobie organizować debatę pod ochroną zagranicznych mediów. Ja się na to nie zgadzam. Dlaczego polskie media mają być gorzej traktowane? Dlaczego ma być gorzej traktowany Polsat, dlaczego ma być gorzej traktowana TVP?” – dopytywał na wiecu w Złotowie prezydent.

"Mam nadzieję, że będziemy mieli w Polsce normalną, uczciwą debatę organizowaną przez wszystkie wielkie telewizje, do której będą mogły się dołączyć inne media, i będą mogły to na równych prawach transmitować. Mam nadzieję, że będziemy mieli taką debatę, bo ona się wszystkim Polakom należy. Z góry zapowiadam – absolutnie wezmę w takiej debacie udział” – zaznaczył prezydent. (PAP)

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: starajmy się o mądrość serca, byśmy umieli rozpoznawać znaki Boże

2020-07-05 13:31

[ TEMATY ]

Franciszek

Anioł Pański

youtube.com/vaticannews

Do starania się o mądrość serca, pozwalającą rozpoznawać znaki Boga w naszym życiu i uczestniczyć w tych tajemnicach, które, będąc zakrytymi przed pysznymi zostają objawione pokornym, zachęcił Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

5 lipca spotkał się on, jak co tydzień, z wiernymi na Plac św. Piotra w Watykanie. Po odmówieniu modlitwy maryjnej udzielił wszystkim błogosławieństwa apostolskiego, a następnie pozdrowił zgromadzonych z Rzymu, Włoch i zagranicy.

Oto tekst papieskiego rozważania w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy bracia i siostry, dzień dobry!

Czytany w dzisiejszą niedzielę fragment Ewangelii (por. Mt 11, 25-30) dzieli się na trzy części: najpierw Jezus wznosi hymn błogosławieństwa i dziękczynienia do Ojca, ponieważ objawił ubogim i prostaczkom tajemnice królestwa niebieskiego; następnie, ukazuje wewnętrzną i wyjątkową relację między Nim a Ojcem; i wreszcie zachęca, by pójść do Niego i naśladować Go, żeby znaleźć ukojenie.

Przede wszystkim, Jezus wychwala Ojca, ponieważ zakrył tajemnice swego królestwa, swej prawdy „przed mądrymi i roztropnymi” (w. 25). Nazywa ich tak z odrobiną ironii, ponieważ wyobrażają sobie, że są roztropni, mądrzy i dlatego mają bardzo często serce zamknięte. Prawdziwa mądrość pochodzi również z serca; to nie tylko zrozumienie idei: prawdziwa mądrość wkracza również do serca. I jeśli wiesz wiele rzeczy, ale twoje serce jest zamknięte, nie jesteś mądry. Jezus powiada, że tajemnice Jego Ojca, są objawione „prostaczkom”, to znaczy tym, którzy z ufnością otwierają się na Jego Słowo zbawienia, czują, że Go potrzebują i wszystkiego od Niego oczekują. Mają serce otwarte i ufne wobec Pana.

Następnie Jezus wyjaśnia, że wszystko otrzymał od Ojca. Nazywa Go „moim ojcem”, aby potwierdzić wyjątkowość swej relacji z Nim. Istotnie, tylko pomiędzy Synem a Ojcem istnieje całkowita wzajemność: jeden zna drugiego, jeden żyje w drugim. Ale ta wyjątkowa komunia jest jak kwiat, który kwitnie, by bezinteresownie objawić swoje piękno i dobroć. A oto zaproszenie Jezusa: „Przyjdźcie do Mnie...” (w. 28). Chce On dać to, co czerpie od Ojca. Pragnie dać nam prawdę, a prawda Jezusa jest zawsze darmo dana: jest to dar, to Duch Święty, który jest Prawdą.

Podobnie jak Ojciec ma szczególne upodobanie wobec „prostaczków”, tak i Jezus zwraca się do „utrudzonych i obciążonych”. Wręcz stawia siebie pośród nich, ponieważ jest „łagodny i pokorny sercem” (w. 29) – mówi, że takim jest. Podobnie jak w pierwszym i trzecim błogosławieństwie, mówiących o pokornych czy ubogich w duchu oraz łagodnych (por. Mt 5, 3.5); łagodność Jezusa. Tak więc Jezus, „cichy i pokorny”, nie jest wzorem dla zrezygnowanych ani też jedynie ofiarą, ale jest Człowiekiem, który żyje w tym stanie „z serca” w pełnej przejrzystości dla miłości Ojca, czyli dla Ducha Świętego. On jest wzorem „ubogich w duchu” i wszystkich innych „błogosławionych” z Ewangelii, którzy pełnią wolę Boga i dają świadectwo o Jego królestwie.

Następnie, Jezus mówi, że jeśli pójdziemy do Niego, znajdziemy odpoczynek: „ukojenie”, które Chrystus daje utrudzonym i obciążonym, to nie ulga jedynie psychologiczna czy udzielona jałmużna, ale radość ubogich, że jest im głoszona Ewangelia i są budowniczymi nowej ludzkości. To jest ukojenie: radość, radość, którą daje nam Jezus. Jest czymś wyjątkowym, to radość, jaką On sam posiada. To orędzie dla wszystkich ludzi, dla wszystkich ludzi dobrej woli, do których Jezus zwraca się także i dziś w świecie, wychwalającym tych, którzy stają się bogaci i potężni. Ileż razy mówimy: „Ach, chciałbym być taki, jak ten czy tamta, bogaty, ma tyle władzy, nic mu nie brakuje!”. Świat wywyższa bogatych i potężnych, bez względu na to, za pomocą jakich środków, a czasem znieważając osobę ludzką i jej godność. Widzimy to każdego dnia, znieważanych ubogich. I jest to przesłanie dla Kościoła, powołanego, aby żyć uczynkami miłosierdzia i głosić Ewangelię ubogim, by był cichym, pokornym. Pan chce, aby takim był Jego Kościół, czyli my.

Niech Maryja, najpokorniejsza i najwspanialsza ze stworzeń, wyjedna nam od Boga mądrość serca, abyśmy umieli rozpoznawać Jego znaki w naszym życiu i uczestniczyć w tych tajemnicach, które będąc zakrytymi przed pysznymi zostają objawione pokornym.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: rząd wstrzymuje pomoc dla szkół katolickich

2020-07-06 07:38

[ TEMATY ]

szkoła

Bożena Sztajner/Niedziela

Według rządowego planu rekonstrukcji społecznej i gospodarczej szkoły hiszpańskie, wspierane dotychczas finansowo przez państwo, nie otrzymają już żadnej pomocy. Większość takich szkół prowadzi Kościół. „To decyzja ideologiczna i przejaw wyraźnej dyskryminacji” – uważa bp Gil Tamayo z Avili.

Podjęte decyzje godzą bezpośrednio w 25 proc. systemu oświatowego w Hiszpanii. „Mogą doprowadzić do zniszczenia instytucji, które nie będą mieć środków na utrzymanie swoich projektów edukacyjnych” – głosi oświadczenie stowarzyszenia Szkoły Katolickie.

„Nauczanie w szkołach subsydiowanych nie jest elitarne, jak niektórzy próbują to wmówić społeczeństwu, ale ma charakter społeczny, który jest odbiciem pluralizmu rodzinnego, społeczno-pracowniczego, gospodarczego, ideologicznego, obywatelskiego, kulturalnego i religijnego obecnego społeczeństwa hiszpańskiego. Dlatego wykluczenie go jest wyraźną segregacją, niewłaściwą dla europejskich demokracji, które promują wolność nauczania i ją finansują, bez kompleksów wspierając wolność realnego wyboru. Jest rzeczą oczywistą, że wykorzystuje się słabość partii socjalistów [PSOE], aby poprzeć program skrajnej lewicy partii Podemos” – piszą nauczyciele i zapowiadają mobilizację przeciwko tej dyskryminującej decyzji.

Bp Luis Argüello, rzecznik episkopatu Hiszpanii, przypomniał, że te szkoły „zaoszczędzają państwu miliony euro, ponieważ koszt nauczania jednego ucznia jest w nich dużo niższy niż w szkole państwowej (escuela pública). Uczą się w nich dzieci z 25 narodowości, imigrantów, z rodzin z problemami lub dysfunkcyjnych. Dlatego wszyscy mają prawo do otrzymania pomocy”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję