Reklama

Aspekty

Rocznica ogłoszenia nominacji ks. prał. Tadeusza Lityńskiego na biskupa

Biskupowi Tadeuszowi Lityńskiemu, w rocznicę ogłoszenia nominacji biskupiej, Czytelnicy i cała Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” – „Aspekty”, składają najserdeczniejsze życzenia mocy Bożej, wszelkich darów Ducha Świętego i opieki Pani z Rokitna

W południe 28 kwietnia 2012, jednocześnie w siedzibie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce i w konkatedrze zielonogórskiej, podano komunikat o mianowaniu przez Ojca Świętego Benedykta XVI ks. prał. Tadeusza Lityńskiego biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Tego dnia w konkatedrze zgromadzili się licznie kapłani naszej diecezji pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta oraz bp. Pawła Sochy. W ogłoszeniu uczestniczyli także biskupi w Litwy, Łotwy i Białorusi, którzy w tych dniach odwiedzili naszą diecezję. Równo o godz. 12:00 biskup diecezjalny Stefan Regmunt przemówił do zgromadzonych w konkatedrze biskupów, kapłanów i wiernych i jednocześnie odczytał komunikat nuncjatury.

Zobacz zdjęcia: Rocznica ogłoszenia nominacji ks. prał. Tadeusza Lityńskiego na biskupa

O swoim dotychczasowym proboszczu kapłani i wierni z parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie wypowiadali się wówczas w samych superlatywach. Ks. Grzegorz Mikołajczyk, wikariusz: - Był proboszczem o ludzkim obliczu dla swoich parafian i dla swoich kapłanów. Jestem przekonany, że takim też będzie biskupem – biskupem o ludzkim obliczu. Biskup Tadeusz to wielki dar dla naszej diecezji.

Reklama

Maria Put, lider Przyjaciół Paradyża: – Jest kapłanem i człowiekiem, który przyciąga jak magnes parafian do siebie. Jeżeli o coś prosił, nikt nie odmawiał. Jest ojcem dla wszystkich. Dba o świątynię i grupy działające w parafii. Z jego twarzy bije miłość, dobroć, wrażliwość do każdego człowieka. Potrafi współczuć bliźniemu i nad każdym się pochylić.

Ludmiła Zając, prezes parafialnego Caritas: – Jest proboszczem najlepszym, pomagającym, współczującym, wspomagającym drugiego człowieka. Miał pod sobą dużo grup, którym pomagał. Potrafi wysłuchać drugiego człowieka, jak również rozwinął w naszej parafii Caritas.

Krystyna Franczyszyn, lider Apostolatu Maryjnego: – Jest proboszczem wspaniałym, wszechstronnym, wybitnym pod każdym względem i nieodżałowanym.

Reklama

----------------------------

Nuncjatura Apostolska w Polsce

KOMUNIKAT

Ojciec Święty Benedykt XVI

mianował księdza Tadeusza Lityńskiego, proboszcza parafii Chrystusa Króla w Gorzowie Wielkopolskim, biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Cemeriniano.

Warszawa, 28 kwietnia 2012 r.

+ Celestino Migliore

Nuncjusz Apostolski

xap

Zdjęcia pochodzą z naszego redakcyjnego archiwum.

28 kwietnia 2012 roku w konkatedrze zielonogórskiej

2020-04-28 11:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

20 lat Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich

[ TEMATY ]

Jasna Góra

rocznica

stowarzyszenie

lekarz

Alex E. Proimos / Foter.com / CC BY

Jubileusz 20-lecia istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich odbędzie się w sobotę, 15 lutego na Jasnej Górze i w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Cześć Sercu Maryi

Niedziela podlaska 24/2002

[ TEMATY ]

serce

Archiwum Edycji Szczecińsko-Kamieńskiej

To serce tak czyste, tak piękne i dobre, dzieło i radość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec znajduje upodobanie w oglądaniu Serca Przenajświętszej Panny Maryi jako arcydzieła swej ręki. Serce Maryi jest dla nas tak czułe, że serca wszystkich matek są przy nim jak sopel lodu. (z Myśli św. Jana Vianney´a - proboszcza z Ars)

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Ewangelia zabiera nas pod krzyż. Nie bójmy się go przyjąć!

2021-06-12 14:28

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Neoprezbiterzy Kościoła Łódzkiego sprawowali mszę świętą prymicyjną w kościele Najświętszej Eucharystii w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nowo wyświęceni kapłani przybyli do parafii na zaproszenie proboszcza ks. Andrzeja Ścieszko. Modlili się wraz z parafianami w ich intencjach, a także za nowe powołania kapłańskie w archidiecezji. Na zakończenie każdemu wiernemu udzielili specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego poprzez obrzęd nałożenia rąk i krótką modlitwę w ciszy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję