Reklama

Aspekty

Rocznica ogłoszenia nominacji ks. prał. Tadeusza Lityńskiego na biskupa

Biskupowi Tadeuszowi Lityńskiemu, w rocznicę ogłoszenia nominacji biskupiej, Czytelnicy i cała Redakcja Tygodnika Katolickiego „Niedziela” – „Aspekty”, składają najserdeczniejsze życzenia mocy Bożej, wszelkich darów Ducha Świętego i opieki Pani z Rokitna

W południe 28 kwietnia 2012, jednocześnie w siedzibie Nuncjatury Apostolskiej w Polsce i w konkatedrze zielonogórskiej, podano komunikat o mianowaniu przez Ojca Świętego Benedykta XVI ks. prał. Tadeusza Lityńskiego biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Tego dnia w konkatedrze zgromadzili się licznie kapłani naszej diecezji pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta oraz bp. Pawła Sochy. W ogłoszeniu uczestniczyli także biskupi w Litwy, Łotwy i Białorusi, którzy w tych dniach odwiedzili naszą diecezję. Równo o godz. 12:00 biskup diecezjalny Stefan Regmunt przemówił do zgromadzonych w konkatedrze biskupów, kapłanów i wiernych i jednocześnie odczytał komunikat nuncjatury.

Zobacz zdjęcia: Rocznica ogłoszenia nominacji ks. prał. Tadeusza Lityńskiego na biskupa

O swoim dotychczasowym proboszczu kapłani i wierni z parafii pw. Chrystusa Króla w Gorzowie wypowiadali się wówczas w samych superlatywach. Ks. Grzegorz Mikołajczyk, wikariusz: - Był proboszczem o ludzkim obliczu dla swoich parafian i dla swoich kapłanów. Jestem przekonany, że takim też będzie biskupem – biskupem o ludzkim obliczu. Biskup Tadeusz to wielki dar dla naszej diecezji.

Reklama

Maria Put, lider Przyjaciół Paradyża: – Jest kapłanem i człowiekiem, który przyciąga jak magnes parafian do siebie. Jeżeli o coś prosił, nikt nie odmawiał. Jest ojcem dla wszystkich. Dba o świątynię i grupy działające w parafii. Z jego twarzy bije miłość, dobroć, wrażliwość do każdego człowieka. Potrafi współczuć bliźniemu i nad każdym się pochylić.

Ludmiła Zając, prezes parafialnego Caritas: – Jest proboszczem najlepszym, pomagającym, współczującym, wspomagającym drugiego człowieka. Miał pod sobą dużo grup, którym pomagał. Potrafi wysłuchać drugiego człowieka, jak również rozwinął w naszej parafii Caritas.

Krystyna Franczyszyn, lider Apostolatu Maryjnego: – Jest proboszczem wspaniałym, wszechstronnym, wybitnym pod każdym względem i nieodżałowanym.

Reklama

----------------------------

Nuncjatura Apostolska w Polsce

KOMUNIKAT

Ojciec Święty Benedykt XVI

mianował księdza Tadeusza Lityńskiego, proboszcza parafii Chrystusa Króla w Gorzowie Wielkopolskim, biskupem pomocniczym diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, przydzielając mu stolicę tytularną Cemeriniano.

Warszawa, 28 kwietnia 2012 r.

+ Celestino Migliore

Nuncjusz Apostolski

xap

Zdjęcia pochodzą z naszego redakcyjnego archiwum.

28 kwietnia 2012 roku w konkatedrze zielonogórskiej

2020-04-28 11:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dom gościnności i miłosierdzia (1)

Niedziela rzeszowska 45/2014, str. 6

[ TEMATY ]

rocznica

ks. Bogdan Janik

Dziękczynna Eucharystia

Dziękczynna Eucharystia

W Ośrodku Caritas w Myczkowcach 18 października odbyły się VIII Spotkania Ekumeniczne przy Centrum Kultury Ekumenicznej, połączone ze szczególnym świętem – 20. urodzinami Ośrodka.

CZYTAJ DALEJ

Podczas Igrzysk Olimpijskich transmisje Mszy św. na antenie TVP2

2021-07-23 19:43

[ TEMATY ]

Msza św.

TVP

transmisja

Bożena Sztajner/Niedziela

Podczas trwania Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020, od soboty, 24 lipca do niedzieli, 8 sierpnia, wszystkie Msze św. transmitowane do tej pory w TVP1, będą emitowane w TVP2. Zmiana dotyczy również programu „Między Ziemią a Niebem”, który też będzie można oglądać w Dwójce - przekazała TVP w przekazanym KAI komunikacie.

Godziny transmisji Mszy oraz programu religijnego Jedynki nie ulegną zmianie. Dzięki przeniesieniu programów do TVP2 widzowie będą mogli uczestniczyć w cotygodniowych transmisjach mszy świętych o tych samych porach.

CZYTAJ DALEJ

Izrael: w Betlejem rozpoczęto remont najstarszych organów świata

2021-07-25 10:32

[ TEMATY ]

Ziemia Święta

Jerozolima

organy

Margita Kotas

Jerozolima. Bazylika Grobu Pańskiego

Jerozolima. Bazylika Grobu Pańskiego

Prawdopodobnie najstarsze na świecie organy kościelne, które w XII wieku były używane w bazylice Narodzenia Pańskiego w Betlejem, są obecnie intensywnie badane i odtwarzane. Instrument, który – jak się wydaje – sprowadzili tam francuscy krzyżowcy, zostanie zrekonstruowany w ciągu pięciu lat.

Organy w bazylice betlejemskiej, nad tradycyjnym miejscem narodzenia Chrystusa, odkryli archeolodzy na początku XX wieku. Obecnie znajdują się one w Jerozolimie i wkrótce zostaną wystawione w tamtejszym muzeum zakonu franciszkanów. Odpowiedzialny za projekt hiszpański historyk muzyki David Catalunya potwierdził, że piszczałki instrumentu są w takim stanie, jakby wykonano je wczoraj.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję