Reklama

Wiadomości

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk o aborcji: Polska powinna wreszcie zakończyć ten proceder

Polska powinna wreszcie zakończyć ten proceder. Nie ma tu usprawiedliwień - podkreśliła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. Jedna z inicjatorek inicjatywy ustawodawczej “Zatrzymaj aborcję”, psycholog i prawnik, w apelu wystosowanym poprzez media społecznościowe, zachęciła do modlitwy w intencji przyjęcia projektu „Zatrzymaj aborcję”, zakazującego aborcji eugenicznej. Głosowanie nad projektem odbędzie się dzisiaj, w bloku popołudniowych głosowań.

[ TEMATY ]

aborcja

Michał Ziółkowski

Prawo do życia jest najważniejszym i najbardziej uniwersalnym prawem przynależnym każdemu człowiekowi – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

Prawo do życia jest najważniejszym
i najbardziej uniwersalnym
prawem przynależnym każdemu
człowiekowi – mówi Magdalena
Korzekwa-Kaliszuk

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk zachęciła do śledzenia dalszych etapów postępowania ws. projektu „Zatrzymaj Aborcję” oraz przekonywania posłów do podjęcia realnych działań mających na celu obronę życia dzieci, które są w Polsce „mordowane w majestacie prawa”.

- Polska powinna wreszcie zakończyć ten proceder. Nie ma tu usprawiedliwień. „Naród, który zabija swoje dzieci jest narodem bez przyszłości” – tak mówił św. Jan Paweł II i niestety tak jest. Bardzo chciałabym aby ta straszliwa sytuacja, w której mordowane są polskie dzieci wreszcie się zakończyła – powiedziała.

Psycholog i prawnik zaapelowała, by pierwszym krokiem na drodze do zakończenia legalnej aborcji było zatwierdzenie projektu, który ma na celu zakaz aborcji eugenicznej tzn. ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Jak zauważyła, wycofanie z ustawy aborcyjnej tego zapisu może w Polsce uratować około tysiąca dzieci rocznie i stać się milowym krokiem ku pełnej ochronie życia.

Zaznaczyła, że polskie prawo przewiduje możliwość dokonania aborcji na dzieciach podejrzewanych o niepełnosprawność aż do "osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej". - Aborterzy przyjmują jako ten moment 24 tydzień ciąży, o czym mówił m.in. prof. Romuald Dębski. W konsekwencji w tym samym szpitalu możliwe jest, że w jednej sali będzie się walczyć o życie wcześniaka urodzonego w 24 tygodniu ciąży, a w drugiej zabijać dziecko w tym samym wieku. Celowe pozbawienie życia tego pierwszego uznano by za zabójstwo, a zabicie tego drugiego za "wybór" i "prawo kobiety" – zauważyła.

Zdaniem Magdaleny Korzekwy-Kaliszuk, trzeba naprawdę bardzo mocno zagłuszać własne sumienie i zamykać oczy, żeby nie dostrzegać absurdalności i okrucieństwa obowiązującego prawa.

- Oczywiście przed 24 tygodniem ciąży, życie człowieka także powinno być chronione. Stawianie granicy dopuszczalności aborcji na jakimkolwiek wcześniejszym momencie życia dziecka także byłoby logicznym absurdem, bo cały czas mamy do czynienia z tą samą osobą, tylko na różnych etapach rozwoju – podkreśliła, zaznaczając, że człowiekiem jest się od poczęcia i dlatego od poczęcia życie ludzkie powinno być chronione.

Reklama

W środę popołudniu odbyło się pierwsze czytanie inicjatywy, której celem jest wykreślenie tzw. przesłanki eugenicznej, pozwalającej na aborcję dzieci z podejrzeniem nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Projekt "Zatrzymaj aborcję" przedstawiła Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, inicjatorka obywatelskiej inicjatywy.

"Zatrzymaj aborcję" jest obywatelską inicjatywą ustawodawczą zgłoszoną przez komitet inicjatywy ustawodawczej o tej samej nazwie. Projekt został złożony w Sejmie 30 listopada 2017. Jego celem jest wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży tzw. przesłanki eugenicznej, pozwalającej na aborcję dzieci, u których stwierdzono podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Pod projektem podpisało się 850 tys. Polaków.

2020-04-16 08:10

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sejmowa komisja blokuje projekt "Zatrzymaj aborcję"

[ TEMATY ]

aborcja

Krzysztof Białoskórski

Komisja Polityki Społecznej i Rodziny kolejny raz uchyliła się od ocalenia nienarodzonych chorych dzieci przed działaniami aborterów w polskich szpitalach. Co dla posłów tej komisji jest ważniejsze niż życie najsłabszych obywateli Polski? - pytają członkowie Fundacji Życie i Rodzina, którzy we wtorek po południu uczestniczyli w obradach komisji polityki społecznej i rodziny.

Na początku obrad poseł Jan Klawiter (Prawica RP) złożył wniosek o włączenie projektu "Zatrzymaj aborcję" do obrad. Jednak komisja kierowana przez nową przewodniczącą Bożenę Borys-Szopę (PiS) postanowiła, że decyzję o przyjęciu bądź odrzuceniu wniosku posła Klawitera zostanie podjęta w środę, podczas drugiej części obrad komisji.

CZYTAJ DALEJ

Nie marnować żywności

Niedziela Ogólnopolska 39/2019, str. 31

[ TEMATY ]

homilia

DVIDSHUB / Foter.com / CC BY

Dzisiejsza liturgia słowa Bożego przypomina nam o przemijalności życia ludzkiego i o Bożej odpłacie za nasze czyny. W perspektywie rzeczy ostatecznych, którymi są śmierć, sąd, niebo albo piekło, Pan Jezus przestrzega nas przed niebezpieczeństwem beztroskiego i pełnego dobrobytu życia. Winą bogacza z dzisiejszej ewangelicznej przypowieści nie było to, że posiadał wielki majątek, lecz to, że pławił się w luksusie, a nie pomógł cierpiącemu i głodującemu żebrakowi, który leżał u bram jego pałacu.

CZYTAJ DALEJ

Rokitno. Spotkanie doradców życia rodzinnego

2022-09-24 16:54

Kamil Krasowski

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 24 września spotkali się doradcy życia rodzinnego.

Z doradcami życia rodzinnego w Rokitnie spotkał się bp Adrian Put, który wręczył im misje i pozwolenia, a także wygłosił konferencję.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję