Reklama

Wiadomości

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk o aborcji: Polska powinna wreszcie zakończyć ten proceder

Polska powinna wreszcie zakończyć ten proceder. Nie ma tu usprawiedliwień - podkreśliła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk. Jedna z inicjatorek inicjatywy ustawodawczej “Zatrzymaj aborcję”, psycholog i prawnik, w apelu wystosowanym poprzez media społecznościowe, zachęciła do modlitwy w intencji przyjęcia projektu „Zatrzymaj aborcję”, zakazującego aborcji eugenicznej. Głosowanie nad projektem odbędzie się dzisiaj, w bloku popołudniowych głosowań.

[ TEMATY ]

aborcja

Michał Ziółkowski

Prawo do życia jest najważniejszym i najbardziej uniwersalnym prawem przynależnym każdemu człowiekowi – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk

Prawo do życia jest najważniejszym
i najbardziej uniwersalnym
prawem przynależnym każdemu
człowiekowi – mówi Magdalena
Korzekwa-Kaliszuk

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk zachęciła do śledzenia dalszych etapów postępowania ws. projektu „Zatrzymaj Aborcję” oraz przekonywania posłów do podjęcia realnych działań mających na celu obronę życia dzieci, które są w Polsce „mordowane w majestacie prawa”.

- Polska powinna wreszcie zakończyć ten proceder. Nie ma tu usprawiedliwień. „Naród, który zabija swoje dzieci jest narodem bez przyszłości” – tak mówił św. Jan Paweł II i niestety tak jest. Bardzo chciałabym aby ta straszliwa sytuacja, w której mordowane są polskie dzieci wreszcie się zakończyła – powiedziała.

Reklama

Psycholog i prawnik zaapelowała, by pierwszym krokiem na drodze do zakończenia legalnej aborcji było zatwierdzenie projektu, który ma na celu zakaz aborcji eugenicznej tzn. ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Jak zauważyła, wycofanie z ustawy aborcyjnej tego zapisu może w Polsce uratować około tysiąca dzieci rocznie i stać się milowym krokiem ku pełnej ochronie życia.

Zaznaczyła, że polskie prawo przewiduje możliwość dokonania aborcji na dzieciach podejrzewanych o niepełnosprawność aż do "osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej". - Aborterzy przyjmują jako ten moment 24 tydzień ciąży, o czym mówił m.in. prof. Romuald Dębski. W konsekwencji w tym samym szpitalu możliwe jest, że w jednej sali będzie się walczyć o życie wcześniaka urodzonego w 24 tygodniu ciąży, a w drugiej zabijać dziecko w tym samym wieku. Celowe pozbawienie życia tego pierwszego uznano by za zabójstwo, a zabicie tego drugiego za "wybór" i "prawo kobiety" – zauważyła.

Zdaniem Magdaleny Korzekwy-Kaliszuk, trzeba naprawdę bardzo mocno zagłuszać własne sumienie i zamykać oczy, żeby nie dostrzegać absurdalności i okrucieństwa obowiązującego prawa.

Reklama

- Oczywiście przed 24 tygodniem ciąży, życie człowieka także powinno być chronione. Stawianie granicy dopuszczalności aborcji na jakimkolwiek wcześniejszym momencie życia dziecka także byłoby logicznym absurdem, bo cały czas mamy do czynienia z tą samą osobą, tylko na różnych etapach rozwoju – podkreśliła, zaznaczając, że człowiekiem jest się od poczęcia i dlatego od poczęcia życie ludzkie powinno być chronione.

W środę popołudniu odbyło się pierwsze czytanie inicjatywy, której celem jest wykreślenie tzw. przesłanki eugenicznej, pozwalającej na aborcję dzieci z podejrzeniem nieodwracalnego upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Projekt "Zatrzymaj aborcję" przedstawiła Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, inicjatorka obywatelskiej inicjatywy.

"Zatrzymaj aborcję" jest obywatelską inicjatywą ustawodawczą zgłoszoną przez komitet inicjatywy ustawodawczej o tej samej nazwie. Projekt został złożony w Sejmie 30 listopada 2017. Jego celem jest wykreślenie z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży tzw. przesłanki eugenicznej, pozwalającej na aborcję dzieci, u których stwierdzono podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Pod projektem podpisało się 850 tys. Polaków.

2020-04-16 08:10

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Moskwa: Cyryl apeluje do Dumy o całkowity zakaz aborcji

[ TEMATY ]

aborcja

Rosja

Artur Stelmasiak

Występując w Dumie Państwowej Federacji Rosyjskiej patriarcha moskiewski Cyryl wezwał 26 stycznia do stopniowego wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji. Zaapelował również o zastosowanie ulg finansowych dla rodzin wielodzietnych.

Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia przypomniał, że niejednokrotnie zwracał się do deputowanych w sprawie zakazu aborcji. Zauważył pewien progres w postrzeganiu zła, jakie niesie aborcja, i zaapelował, żeby stopniowo doprowadzić do jej całkowitego zakazu. Ma to być nie rewolucyjny, ale konieczny powrót do stanu normalnego, bez którego niemożliwe jest osiągnięcie przez kobiety i mężczyzn szczęścia.

CZYTAJ DALEJ

Papież zachęca do spotkań dziadków z wnukami

2021-07-24 16:27

[ TEMATY ]

wnuczka

dziadkowie

papież Franciszek

vatichnnwes.va

Jutro w całym Kościele po raz pierwszy będziemy obchodzić ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Motywując swą decyzję Ojciec Święty podkreślił, że zbyt często zapomina się o tych osobach, które strzegą naszych korzeni, są ogniwem łączącym różne pokolenia i przekazują młodym doświadczenia życia i wiary.

Papież zachęcił też, by nie tylko w tym dniu, dziadkowie spotykali się z wnukami. „Dziadkowie, stając przed wnukami, będą marzyli, a młodzi, czerpiąc siłę od nich, będą szli naprzód” – podkreślił Franciszek.

Podziel się cytatem

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję