Reklama

Niedziela Lubelska

Plakatowa akcja ewangelizacyjna

Paweł Wysoki

Na ulicach Lublina pojawiły się billboardy ewangelizacyjne, na których znajdują się krótkie cytaty z Pisma Świętego i nauczania Kościoła.

Plakatowa akacja ewangelizacyjna to wspólne dzieło wydziałów duszpasterskiego i administracyjno-gospodarczego Kurii Metropolitalnej. Jej celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na okres Wielkiego Postu, jak i nadchodzące wydarzenie, jakim jest III Synod Archidiecezji Lubelskiej. Na ok. 30 bilbordach znalazły się cytaty z wypowiedziami trzech papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka; są też myśli kard. Stefana Wyszyńskiego i fragmenty Pisma Świętego. Wszystkie hasła umieszczone są na identycznym tle. Projekt graficzny przygotowało studio fotograficzne Pawła Kaniuka. To poranek ze wschodzącym słońcem i z krzyżem przepasanym białym prześcieradłem. Symbolika nawiązuje do poranka wielkanocnego i Zmartwychwstania. - Na plakatach znajduje się krzyż rozświetlony słońcem. Słońce to symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, który oświeca całe nasze życie. Zresztą Jezus sam o sobie mówił „Ja jestem światłością świata”. Ponieważ jesteśmy w okresie Wielkiego Postu, elementem grafiki jest też krzyż. Wszystko, co najpiękniejsze na wieczność człowieka, spłynęło z tajemnicy krzyża. Trzecim elementem jest biała chusta zawieszona na krzyżu, która symbolizuje uniewinnienie człowieka - wyjaśnia ks. Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Do końca marca mieszkańcom Lublina i osobom przejeżdżającym przez miasto towarzyszyć będą więc myśli: „Czas to miłość”, „Nie samym chlebem żyje człowiek”, „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, czy „Bóg się nie męczy przebaczaniem”. Zadaniem cytatów wypełniających miejską przestrzeń jest zwrócenie myśli ku Bogu oraz przypomnienie o nadprzyrodzonym wymiarze życia i relacji z drugim człowiekiem. Partnerem wielkopostnej akcji ewangelizacyjnej jest agencja reklamowa Maik, która udostępniła swoją przestrzeń reklamową. - Akcja prowadzona jest w Lublinie, ale jeśli znajdą się firmy chętne do współpracy z Chełma, Kraśnika, czy Puław, bilbordy z treściami ewangelizacyjnymi mogą znaleźć się również w innych miastach naszej diecezji - mówi ks. R. Podpora.

2020-03-17 08:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Wacław

28 września obchodzimy wspomnienie liturgiczne św. Wacława - jednego z patronów katedry Wawelskiej. O tym szczególnym patronacie z prof. dr. hab. Jerzym Rajmanem, kierownikiem Katedry Historii Średniowiecznej Akademii Pedagogicznej w Krakowie, rozmawia Marcin Konik-Korn

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: władze Getafe zakazały procesji z figurą patronki miasta

2021-09-28 10:07

[ TEMATY ]

Hiszpania

Studio Graficzne TN

Władze położonego koło Madrytu miasta Getafe są krytykowane w mediach społecznościowych i przez regionalną prasę w związku z niekonsekwencją w organizacji wrześniowych świąt regionu za zbyt przesadne restrykcje przeciwepidemiczne. Głównym tematem krytyki wobec ratusza w Getafe, w tym szczególnie burmistrz hiszpańskiego miasta Sary Hernandez, jest niekonsekwencja w egzekwowaniu restrykcji sanitarnych. Związana ze współrządzącą krajem Hiszpańską Socjalistyczna Partią Robotniczą (PSOE) polityk zakazała bowiem tradycyjnej procesji z figurą Matki Bożej, patronki miasta, ale również jej wystawienia w miejscowej katedrze.

W uzasadnieniu Hernandez stwierdziła, że peregrynacja wizerunku Maryi przez miasto nie może się odbyć w związku z wysokim ryzykiem dla zdrowia publicznego, występującym w związku z pandemią Covid-19.

CZYTAJ DALEJ

Bp Solarczyk: jakiej chcemy Polski, zależy od nas samych

2021-09-28 21:47

[ TEMATY ]

Bp Marek Solarczyk

Karol Porwich/Niedziela

Jakiej chcemy Polski, zależy od nas samych – mówił biskup Marek Solarczyk, który celebrował mszę świętą w kościele św. Stefana w Radomiu. Każdego 28. dnia miesiąca w świątyni kościele wierni będą gromadzić się na wspólnej modlitwie za Polskę i zgłębiać wciąż aktualne nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Wspólna modlitwa była również inauguracją spotkań formacyjnych członków Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

Ks. Andrzej Jędrzejewski, proboszcz parafii św. Stefana i asystent diecezjalny Akcji Katolickiej wyraził radość, że „trwamy w radosnym dziękczynieniu za beatyfikację kard. Wyszyńskiego tak bardzo wyczekiwaną i wymodloną”. - To on mówił, że kocha Ojczyznę bardziej niż własne serce, dlatego jest dla nas szczególnym patronem Ojczyzny i orędownikiem spraw kraju. Taka intencja właśnie dzisiaj nas gromadzi. Dziękujemy za dar beatyfikacji, ale i prosimy o Boże błogosławieństwo dla Polski - mówił ks. Jędrzejewski, witając wiernych i członków Akcji Katolickiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję