Reklama

Niedziela Lubelska

Plakatowa akcja ewangelizacyjna

Paweł Wysoki

Na ulicach Lublina pojawiły się billboardy ewangelizacyjne, na których znajdują się krótkie cytaty z Pisma Świętego i nauczania Kościoła.

Plakatowa akacja ewangelizacyjna to wspólne dzieło wydziałów duszpasterskiego i administracyjno-gospodarczego Kurii Metropolitalnej. Jej celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na okres Wielkiego Postu, jak i nadchodzące wydarzenie, jakim jest III Synod Archidiecezji Lubelskiej. Na ok. 30 bilbordach znalazły się cytaty z wypowiedziami trzech papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka; są też myśli kard. Stefana Wyszyńskiego i fragmenty Pisma Świętego. Wszystkie hasła umieszczone są na identycznym tle. Projekt graficzny przygotowało studio fotograficzne Pawła Kaniuka. To poranek ze wschodzącym słońcem i z krzyżem przepasanym białym prześcieradłem. Symbolika nawiązuje do poranka wielkanocnego i Zmartwychwstania. - Na plakatach znajduje się krzyż rozświetlony słońcem. Słońce to symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, który oświeca całe nasze życie. Zresztą Jezus sam o sobie mówił „Ja jestem światłością świata”. Ponieważ jesteśmy w okresie Wielkiego Postu, elementem grafiki jest też krzyż. Wszystko, co najpiękniejsze na wieczność człowieka, spłynęło z tajemnicy krzyża. Trzecim elementem jest biała chusta zawieszona na krzyżu, która symbolizuje uniewinnienie człowieka - wyjaśnia ks. Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Do końca marca mieszkańcom Lublina i osobom przejeżdżającym przez miasto towarzyszyć będą więc myśli: „Czas to miłość”, „Nie samym chlebem żyje człowiek”, „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, czy „Bóg się nie męczy przebaczaniem”. Zadaniem cytatów wypełniających miejską przestrzeń jest zwrócenie myśli ku Bogu oraz przypomnienie o nadprzyrodzonym wymiarze życia i relacji z drugim człowiekiem. Partnerem wielkopostnej akcji ewangelizacyjnej jest agencja reklamowa Maik, która udostępniła swoją przestrzeń reklamową. - Akcja prowadzona jest w Lublinie, ale jeśli znajdą się firmy chętne do współpracy z Chełma, Kraśnika, czy Puław, bilbordy z treściami ewangelizacyjnymi mogą znaleźć się również w innych miastach naszej diecezji - mówi ks. R. Podpora.

2020-03-17 08:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Iran wydala włoską zakonnicę, która poświęciła życie najuboższym

2021-06-11 16:20

[ TEMATY ]

zakonnica

ubodzy

Iran

Vatican News

Irańskie władze nie odnowiły wizy włoskiej zakonnicy, która od 26 lat pracowała w leprozorium, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. W praktyce oznacza to, że 75-letnia siostra Giuseppina Berti musi opuścić Iran. Niepewny jest też los 77-letniej austriackiej zakonnicy Fabioli Weiss, której, po 38 latach pracy wśród trędowatych, władze przedłużyły wizę jedynie na rok.

Ta decyzja będzie przede wszystkim ogromnym ciosem dla najuboższych, którym te dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia niosą codzienną pomoc mimo kolejnych ograniczeń nakładanych na ich działalność przez irańskie władze. Przez ostatni rok nie prowadziły praktycznie żadnej działalności zewnętrznej, by nie być oskarżonym o prozelityzm. Całe swe życie w Iranie dedykowały chorym, niezależnie na ich przynależność religijną i etniczną. Przed rewolucją siostry zajmowały się m.in. kształceniem dzieci i młodzieży, ale zostało im to zakazane. Warto odnotować też ich zaangażowanie w pomoc dla polskich sierot, które wiosną 1942 r. znalazły schronienie w Iranie. W Isfahanie, gdzie w 1937 roku powstał dom zgromadzenia, siostry prowadziły wówczas szkołę, w której uczyły się polskie dzieci, a która została im odebrana po rewolucji w 1979 roku.

CZYTAJ DALEJ

Oficjalna piosenka Euro 2020

2021-06-11 11:05

[ TEMATY ]

Euro 2020

Youtube.com

Jak każdy turniej, również UEFA Euro 2020 ma oficjalną piosenkę. Utwór "We Are The People" stworzyli Bono i The Edge z U2 oraz DJ Martin Garrix.

CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra. Warsztaty o owocowaniu

2021-06-12 10:47

Katarzyna Krawcewicz

W parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze 12 czerwca odbyły się warsztaty „Owocowanie”.

- Warsztaty skierowane są do osób, które chcą nabyć nowych umiejętności jeśli chodzi o modlitwę medytacyjną – wyjaśnia ks. Paweł Łobaczewski. – W ich trakcie zaplanowane jest m.in. nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję