Reklama

Niedziela Lubelska

Plakatowa akcja ewangelizacyjna

Paweł Wysoki

Na ulicach Lublina pojawiły się billboardy ewangelizacyjne, na których znajdują się krótkie cytaty z Pisma Świętego i nauczania Kościoła.

Plakatowa akacja ewangelizacyjna to wspólne dzieło wydziałów duszpasterskiego i administracyjno-gospodarczego Kurii Metropolitalnej. Jej celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na okres Wielkiego Postu, jak i nadchodzące wydarzenie, jakim jest III Synod Archidiecezji Lubelskiej. Na ok. 30 bilbordach znalazły się cytaty z wypowiedziami trzech papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka; są też myśli kard. Stefana Wyszyńskiego i fragmenty Pisma Świętego. Wszystkie hasła umieszczone są na identycznym tle. Projekt graficzny przygotowało studio fotograficzne Pawła Kaniuka. To poranek ze wschodzącym słońcem i z krzyżem przepasanym białym prześcieradłem. Symbolika nawiązuje do poranka wielkanocnego i Zmartwychwstania. - Na plakatach znajduje się krzyż rozświetlony słońcem. Słońce to symbol Chrystusa Zmartwychwstałego, który oświeca całe nasze życie. Zresztą Jezus sam o sobie mówił „Ja jestem światłością świata”. Ponieważ jesteśmy w okresie Wielkiego Postu, elementem grafiki jest też krzyż. Wszystko, co najpiękniejsze na wieczność człowieka, spłynęło z tajemnicy krzyża. Trzecim elementem jest biała chusta zawieszona na krzyżu, która symbolizuje uniewinnienie człowieka - wyjaśnia ks. Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Do końca marca mieszkańcom Lublina i osobom przejeżdżającym przez miasto towarzyszyć będą więc myśli: „Czas to miłość”, „Nie samym chlebem żyje człowiek”, „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”, czy „Bóg się nie męczy przebaczaniem”. Zadaniem cytatów wypełniających miejską przestrzeń jest zwrócenie myśli ku Bogu oraz przypomnienie o nadprzyrodzonym wymiarze życia i relacji z drugim człowiekiem. Partnerem wielkopostnej akcji ewangelizacyjnej jest agencja reklamowa Maik, która udostępniła swoją przestrzeń reklamową. - Akcja prowadzona jest w Lublinie, ale jeśli znajdą się firmy chętne do współpracy z Chełma, Kraśnika, czy Puław, bilbordy z treściami ewangelizacyjnymi mogą znaleźć się również w innych miastach naszej diecezji - mówi ks. R. Podpora.

2020-03-17 08:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przyjaciele Pana

2021-07-20 10:22

Niedziela Ogólnopolska 30/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

św. Łazarz

św. Marta

Wspomnienie świętych Marty, Marii i Łazarza

pl.wikipedia.org

Jan Vermeer, Chrystus w domu Marty i Marii

Jan Vermeer, Chrystus w domu Marty i Marii

Od tego roku 29 lipca obchodzimy po raz pierwszy liturgiczne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Było to rodzeństwo, które Jezus z Nazaretu często odwiedzał.

O Marcie, Marii i Łazarzu mieszkających w Betanii nieopodal Jerozolimy traktuje wiele nowotestamentowych tradycji obecnych przede wszystkim w Ewangeliach według św. Łukasza i według św. Jana. Dają nam one jednoznacznie do zrozumienia, że Pan Jezus był z owym rodzeństwem wyjątkowo zaprzyjaźniony, że przyjmowali Go w swoim domu.

CZYTAJ DALEJ

Infomacje dla duchowych pielgrzymów 41. PPW

2021-07-29 11:21

Adobe Stock

Spośród wszystkich grup pielgrzymkowych, najliczniejszą stanowi gr. XVI. Są to pielgrzymi duchowi, którzy swoją modlitwą, postem i ofiarą wspierają pątników zmierzających na Jasną Górę.

Od wielu lat, w trosce o dobro pielgrzymów duchowych, przygotowywany jest specjalny przewodnik. Zawiera on rozważania na każdy dzień. Jest także pomocą w modlitwie różańcowej, koronce do Bożego Miłosierdzia czy wieczornym rachunku sumienia.  

CZYTAJ DALEJ

Rzym: zmarł najstarszy z kardynałów

2021-07-29 19:22

[ TEMATY ]

kardynał

Rzym

zmarły

Vatican News

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Kardynał Albert Vanhoye SJ

Dzisiaj o godz. 12.48 w Infirmerii Generalnej Jezuitów zmarł w wieku 98 lat kardynał Albert Vanhoye SJ. Obecnie najstarszym purpuratem jest emerytowany prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji narodów, Słowak 97-letni kardynał Jozef Tomko.

Kardynał Albert Vanhoye, SI, były rektor Papieskiego Instytutu Biblijnego i były sekretarz Papieskiej Komisji Biblijnej, urodził się 24 lipca 1923 r. w Hazebrouck, w diecezji Lille, w północnej Francji, na granicy z Belgią. Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 11 września 1941 r. w Le Vignau, pierwsze śluby zakonne złożył 15 listopada 1944 r., a święcenia kapłańskie przyjął 26 lipca 1954 r. w Enghien (Belgia) z rąk bpa Henri Duponta, biskupa pomocniczego Lille. Uzyskał papieską dyspensę od świąceń biskupich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję