Reklama

Tutaj żyją ludzie z charakterem

- Białostocczyzna to niezdobyty bastion polskiej prawicy. To tu zdecydowaną przewagą zwyciężał w wyborach prezydenckich Lech Kaczyński, to tu największe sukcesy święciło Prawo i Sprawiedliwość. Z pewnością zasadne jest pytanie, dlaczego tak jest? Bo tutaj żyją ludzie z charakterem, zasadami, honorem i od dziada pradziada zaszczepionym patriotyzmem. Dlatego w Brańsku zawsze zwycięża prawica. Można śmiało powiedzieć, że pan premier przyjeżdża dziś do siebie, do swojej ziemi, do swojego matecznika - takimi słowami powitał przedstawiciel premiera Kaczyńskiego osoby zebrane na spotkaniu.

Niedziela podlaska 24/2007

W niedzielę 13 maja o godz. 14 ponad tysiąc osób uczestniczyło w spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim, które odbyło w miejscowym Zespole Szkół. Miało ono związek z wyborami uzupełniającymi do Sejmiku Województwa Podlaskiego oraz referendum dotyczącym budowy obwodnicy Augustowa, które odbyły się w niedzielę 20 maja. Spotkanie z mieszkańcami poprzedziła konferencja prasowa, która zdominowana została pytaniami na temat zakwestionowania przez Trybunał Konstytucyjny ustawy lustracyjnej.
- Rzeczywiście jest to wizyta związana z kampanią wyborczą, ale może w większej mierze związana z referendum. Bardzo chcemy, by to referendum dało jednoznaczny wynik, a do tego potrzebna jest odpowiednia frekwencja. Jego wynik będzie miał duże znaczenie nie tylko dla tej ziemi, ale także dla całej Polski. My dzisiaj walczymy o prawo naszego kraju do szybkiego rozwoju. Jeżeli zgodzimy się na te wszystkie ograniczenia i przeszkody oraz na to, by każda grupa mogła zablokować dużą inwestycję, to wielka szansa, która przed nami, zostanie zmarnowana. Polska za 5, 6 lat może być krajem mocno różniącym się od dzisiejszego - powiedział premier Kaczyński. - Przyjeżdżam w takie miejsce i do takiej ziemi, o której można powiedzieć, że chciałoby się, aby tak wyglądała cała Polska. W Polsce mamy do czynienia z wielką przypadłością naszej demokracji polegającą na tym, że niewielu naszych obywateli decyduje się na udział w kolejnych wyborach, co świadczy o jej słabości. Dlatego tak ważne jest to, że są też w Polsce takie miejsca jak Brańsk, które dają przykład innym. Jedno, co mogę powiedzieć, to podziękować wam po staropolsku za waszą postawę i wyrazić nadzieję, ze przyjdzie taki czas, kiedy przykład ziemi brańskiej będzie wykładnią i drogowskazem dla innych w naszej ojczyźnie - powiedział premier. - Z całego serca chcę także podziękować tutejszym władzom, bo bez ich umiejętności oraz wysiłku dotychczasowe wyniki wyborcze nie byłyby tak dobre. Od władz wszystkich szczebli bardzo wiele zależy - dodał.
Ciekawą formą wizyty premiera była konferencja prasowa całkowicie zdominowana przez sprawy dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który częściowo zawetował ustawę lustracyjną.
W dalszej części odbyła się prezentacja kandydatów z ramienia PiS w wyborach uzupełniających do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Ponadto premier wyróżnił kilku seniorów z zespołu „Mianka” odznakami „Zasłużony Działacz Kultury”.
Oprawę artystyczną uroczystości przygotowały dzieci i młodzież z zespołów „Mianka” z Mnia i „Skowronki” z Brańska, a premier w prezencie od władz gminnych i miejskich otrzymał obraz.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem

2021-09-21 11:16

[ TEMATY ]

Fatima

Materiał prasowy

Światowej sławy tenor Andrea Bocelli użyczył swojego głosu w najnowszej produkcji opowiadającej o objawieniach maryjnych w Fatimie. Premierową pieśń „Gratia Plena” można usłyszeć na zakończeniu filmu pt. „Fatima”, który trafi do kin w całej Polsce już 1 października.

„Nie pierwszy raz współpracuję przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu. Jednak ten projekt jest inny, ponieważ film jest bliski memu sercu i zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem. Odwiedziłem to święte miejsce tylko raz, ale wywarło na mnie ogromne wrażenie, ponieważ znałem historię zdarzeń z Fatimy jeszcze z czasów dzieciństwa. Znowu się tam znalazłem tym razem śpiewając, co było dużym przeżyciem. Musimy zdać sobie sprawę, że Matka Boża przychodzi nam z pomocą. Jest przy nas, ukazuje się i przekazuje wiadomości, które powinniśmy wziąć sobie do serca” - mówił Andrea Boccelli podczas pracy nad utworem.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego

2021-09-21 14:18

[ TEMATY ]

sąd

Archidiecezja Warszawska

W poniedziałek w wieku 79 lat zmarł ksiądz Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Ksiądz Marian Rola zmarł w poniedziałek 20 września w wieku 79 lat - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej.

CZYTAJ DALEJ

Wyprawa parowozem

2021-09-22 21:03

Archiwum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei

Pociąg retro czeka na pasażerów

Pociąg retro czeka na pasażerów

    W nadchodzący weekend ( 25- 26 września) na tory wyjedzie unikatowy, sprawny parowóz ze składem zabytkowych wagonów z XX wieku.

    Jak informuje Łukasz Wideł wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, przejazd jest organizowany w ramach cyklu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Wydarzenie wpisuje się w świętowanie 145. rocznicy uruchomienia kolei tarnowsko-leluchowskiej - pierwszej linii kolejowej w tym regionie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję