Reklama

„Anioły w Łochowie” - piknik rodzinny

W niedzielę 24 czerwca na zakończenie pikniku rodzinnego pod hasłem: „Anioły w Łochowie” wystąpi znany muzyk chrześcijański Tomek Kamiński z zespołem. Zapraszając na tę wspaniałą rodzinną imprezę, którą rok temu odwiedziło kilka tysięcy osób, przestawiamy krótką historię tej inicjatywy środowisk katolickich.

W niedzielę 24 czerwca 2006 r. po raz pierwszy odbył się piknik, którego hitem był ewangelizacyjny koncert muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu Magdy Anioł z zespołem. Pomysł imprezy wyszedł od Roberta Gołaszewskiego, lidera zespołu „Bachus”. Warto wspomnieć, że zespół ten od lat gratis gra na balach charytatywnych organizowanych przez Caritas Łochów. Pomysł został podchwycony, a organizacji podjęły się parafialny oddział Caritas oraz Ruch Światło-Życie Kościół Domowy przy pełnej aprobacie proboszcza parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie ks. Tadeusza Osińskiego. Inicjatywa okazała się na tyle interesująca, że wystąpiliśmy z wnioskiem do burmistrza Łochowa Mariana Dzięcioła o partycypowanie w organizacji, realizacji i współfinansowaniu projektu. Ks. Osiński i burmistrz Dzięcioł objęli zresztą to spotkanie swym patronatem. Impreza była bezalkoholowa, dlatego otrzymaliśmy również dofinansowanie z Komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Pomysł podchwyciła również grupa parafian, która podjęła się zebrania środków finansowych na honorarium za koncert Magdy Anioł. I tak jeden z młodych parafian mający drukarnię wydrukował nieodpłatnie „Skrzydła Anioła” (rodzaj cegiełki o wartości 100 zł) na rzecz sfinansowania koncertu. Rozprowadzono je wśród znajomych z otrzymanymi od wydawnictwa PAGANINI z Krakowa archiwalnymi numerami magazynu „RuaH” z płytami muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu polskich wykonawców.
Program tegorocznego spotkania na pl. Przy Fontannie przedstawia się następująco:
godz. 13.30 - „Daj się poznać” - artystyczne prezentacje małych i dużych łochowian,
godz. 17.30 - Teatr „Złoty Dukat” - interaktywny spektakl dla dzieci,
godz. 19 - schola parafialna „Nefesz Haya” - koncert z nauką piosenki Tomka Kamińskiego,
godz. 20 - Tomek Kamiński z zespołem - koncert muzyki chrześcijańskiej.

Poza tym w programie przewidziane są konkursy, gry i zabawy, a także loteria fantowa, w której będzie można wygrać m.in. rowery górskie.
Cele imprezy to integracja i aktywizacja lokalnej społeczności oraz promocja kultury i miasta w regionie. Podczas pikniku odbędą się prezentacje przygotowane przez przedszkole, szkoły oraz różne kluby, grupy i stowarzyszenia istniejące w Łochowie. Będzie można również skosztować wielu pyszności. Kawiarenkę poprowadzi miejscowa Caritas, a kuchnię polową - Ruch Światło-Życie Kościół Domowy. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczone będą na cele charytatywne. Pragnieniem organizatorów jest to, żeby wieść o pikniku rozeszła się w całej naszej diecezji i żeby jak najwięcej diecezjan na niego przybyło. Zapraszamy nie tylko na koncert, przyjeżdżajcie już w południe, gdyż na uczestników czeka wiele atrakcji. A więc do zobaczenia w Łochowie 24 czerwca!

Organizatorzy

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Papież: synod to nie wymiana opinii, lecz słuchanie Ducha

2021-09-18 16:12

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP

W procesie synodalnym nie chodzi o gromadzenie różnych opinii, lecz o wsłuchanie się w Ducha Św. – mówił Papież podczas spotkania z przedstawicielami rzymskiej diecezji. Franciszek postanowił się z nimi spotkać w Watykanie, aby w ten sposób przygotować swoją diecezję na pierwszy etap procesu synodalnego, który ma miejsce właśnie na szczeblu lokalnym.

Papież zaznaczył na wstępie, że głównym zadaniem synodu jest właśnie wsłuchiwanie się w głos Boga, rozpoznanie Jego obecności, Jego przejścia i tchnienia życia. Franciszek przypominał, że tematem synodu jest właśnie synodalność.

CZYTAJ DALEJ

Nowe sanktuarium bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

2021-09-18 20:40

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Instytut Prymasowski

Jako prymas Polski przemierzał cały kraj, aby wzywać do jedności, do miłowania innych i przebaczenia - mówił abp Jan Pawłowski podczas uroczystości ustanowienia sanktuarium błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kobylance. Delegat papieski przewodniczył mszy świętej w kościele koło Stargardu.

Tu Prymas lubił zatrzymywać się podczas wizyt w Szczecinie i Stargardzie, przyjaźnił się też z pierwszym proboszczem i założycielem tej parafii ks. Piotrem Głogowskim. Od lat parafianie modlili się o beatyfikację Prymasa. Od 2017 roku po domach parafii pielgrzymował obraz Matki Bożej Częstochowskiej podarowany przez Prymasa. Wtedy też powstała myśl, żeby tu było sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję