Reklama

Posłani przez Pana

16 czerwca o godz. 10 w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie bp Antoni Dydycz udzielił święceń prezbiteratu dwóm diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie - pochodzącemu z Węgrowa Łukaszowi Gąsiorowi i pochodzącemu z Łochowa Piotrowi Wróblewskiemu. Ogarniając Neoprezbiterów modlitwą i prosząc Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana o łaski dla nich, pragniemy życzyć darów Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej w posłudze Kościołowi drohiczyńskiemu.

Niedziela podlaska 24/2007

Ks. Piotr Wróblewski,

syn Bogumiła i Katarzyny, ur. 6 lutego 1982 r. w Węgrowie. Ma trójkę młodszego rodzeństwa, braci Andrzeja i Adama oraz siostrę Annę Marię. Pochodzi z parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Łochowie. Szkołę podstawową rozpoczął w Ostrówku Węgrowskim, a ukończył w Łochowie w 1997 r. Następnie uczył się w Liceum Ekonomicznym przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Sadzewicz w Łochowie, które ukończył w 2001 r. Tego roku wstąpił do WSD Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drohiczynie. Święcenia diakonatu otrzymał 16 czerwca 2006 r. Praktykę duszpasterską jako diakon odbywał w parafii pw. św. Doroty Męczenniczki w Domanowie. Pracę magisterską pt. „Dążenie do świętości jako najważniejszego celu życia chrześcijańskiego w nauczaniu Jana Pawła II” napisał pod kierunkiem ks. dr. Sławomira Mazura. Na obrazku prymicyjnym znajdują się słowa Jezusa, które są światłem na drodze jego powołania i zadaniem na całe życie: „Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał. (...) To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali” (J 15, 16-17). Pasjonuje go nauka o Bogu, czyli teologia we wszystkich jej rodzajach. Szczególnie zajmuje go teologia duchowości, życie duchowe oraz różne formy duchowości i formacji. Poza tym interesuje się psychologią, muzyką i grą na różnych instrumentach, zwłaszcza na gitarze, dodatkowo turystyką i sportem. Jako kapłan chciałby być przede wszystkim święty, cały dla Jezusa i dla ludzi. To, że usłyszał głos powołania, zawdzięcza szczególnie kapłanom ze swojej parafii i Ruchu Światło-Życie, rodzicom i tym, których spotykał w życiu.

Ks. Łukasz Gąsior,

syn Mieczysława i Teresy, ur. 10 września 1982 r. w Węgrowie. Ma trzy siostry, Magdalenę, Paulinę i Karolinę. Pochodzi z Węgrowa z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (bazylika mniejsza). W 1997 r. ukończył Szkołę Podstawową nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Węgrowie. Następnie podjął naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza, które ukończył w 2001 r. Tego roku wstąpił do WSD Najświętszego Serca Pana Jezusa w Drohiczynie. Święcenia diakonatu otrzymał 16 czerwca 2006 r. w węgrowskiej bazylice. Praktyki diakońskie odbył w parafii konkatedralnej w Sokołowie Podlaskim. Pracę magisterską pt. „Posłannictwo lekarza w służbie życiu ludzkiemu na podstawie nauczania Jana Pawła II” napisał pod kierunkiem ks. dr. Sławomira Mazura. Na motto obrazka prymicyjnego wybrał zdanie z „Dzienniczka” św. s. Faustyny „Jezu, ufam Tobie”. Interesuje się roślinami, przyrodą, a w szczególności kwiatami jak św. Franciszek. Powołanie pomogli mu odkryć księża, których spotkał na drodze swojego życia, jak i rodzina, która była i jest dla niego wsparciem. Jako ksiądz chciałby pomagać ludziom, których Bóg postawi na jego drodze.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Masz gorszy czas? Te modlitwy mogą ci pomóc!

2021-09-28 08:59

[ TEMATY ]

modlitwa

modlitewnik

Adobe Stock

Cierpienie, ból, życiowe zawirowania i trudności - kto z nas ich nie zna? Próbowałeś już wszystkiego i nic nie pomaga? Może najwyższy czas poprosić o pomoc Stwórcę?

Jezus obiecał: "O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię." Nie masz pomysłu w jaki sposób rozpocząć modlitwę do Boga w twoich utrapieniach? Prezentujemy zbiór skutecznych modlitw w potrzebie.

CZYTAJ DALEJ

Tau: znasz ten stan, gdy nie czujesz już nic?

2021-09-28 09:32

[ TEMATY ]

duchowość

świadectwo

fb.com/tau.bozon

Znasz ten stan? Kiedy patrzysz na świat i nie czujesz już nic. Widzisz niesamowity film, słyszysz genialny kawałek, jesteś w pięknym miejscu, a wokół Ciebie dzieją się różne rzeczy. Nie czujesz nic. Absolutnie nic. - zaczyna swój najnowszy wpis Tau.

Jak czytamy w dalszej cześci postu znanego rapera:

CZYTAJ DALEJ

Święty Krzyż: włodarze 10 gmin świętokrzyskich sprzeciwiają się szkalowaniu oblatów

2021-09-28 20:46

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

oblaci

Archiwum autora

Opactwo na Świętym Krzyżu

Opactwo na Świętym Krzyżu

Sprzeciw wobec rozpowszechnianych w przestrzeni publicznej przez przeciwników zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego komunikatów szkalujących działalność Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu wyrazili 28 września we wspólnym stanowisku wójtowie i burmistrzowie 10 gmin zrzeszonych w Związku Gmin Gór Świętokrzyskich.

Stanowisko wójtów i burmistrzów – członków Związku Gmin Gór Świętokrzyskich - w sprawie komunikatów związanych z planami zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego, które pojawiają się w przestrzeni publicznej odnośnie do działalności Domu Zakonnego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu poparł m.in. także wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz podczas konferencji pasowej w Kielcach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję