Reklama

XIII Diecezjalna Pielgrzymka Różańcowa

Niedziela toruńska 31/2006

Tradycyjna 13. Diecezjalna Pielgrzymka Różańcowa odbędzie się do dwóch miejsc, według rejonów diecezji:
5 sierpnia (sobota) - do Matki Bożej Śnieżnej w Lisewie (rejon toruński i grudziądzki),
9 września (sobota) - do Matki Bożej Łąkowskiej w Nowym Mieście Lub. (rejon brodnicki).
Różaniec święty to jedna z najpiękniejszych modlitw, tak bardzo polecana przez Kościół. Składa się ze słów Bożych i anielskich, które tak często powtarzamy w Modlitwie Pańskiej i Pozdrowieniu Anielskim. Święci i wielcy ludzie szczególnie ukochali Różaniec. Również w dzisiejszych czasach nietrudno zauważyć, iż każda dusza kochająca Boga chętnie odmawia tę modlitwę. Różaniec to skuteczna broń przeciw wszystkim wrogom naszej duszy. Z różańcem w ręku pokonamy wszelkie zło, wytrwamy w dobru i za przyczyną Najświętszej Maryi Panny uprosimy sobie i bliźnim błogosławieństwo Boże. W Różańcu jest siła, która pomaga przezwyciężać wszelkie trudności. Trzeba tylko chcieć z wiarą wziąć te ziarenka do ręki, a serce zwrócić ku Bogu. Różaniec jest najpiękniejszym darem Maryi. Jako członek Żywego Różańca, odmawiasz go codziennie, rozważając tylko jedną tajemnicę, a liczy się to tak, jakbyś odmawiał i rozważał całe dwadzieścia.
Jeszcze chwila i znów będziemy razem; czy to w Lisewie czy w Nowym Mieście Lub. Żywy Różaniec w diecezji toruńskiej raz do roku „sprawdza swoje siły” i dodaje sobie ducha, spotykając się razem. Pragnie się wzmocnić i świętować. Potrzeba, byśmy znów byli razem i ośmielili się do działania w naszych parafiach. Choć zwyczajnie w ciągu roku rozproszeni, jednak świadomi, iż złączeni jesteśmy Różańcem w służbie Maryi i Kościoła na chwałę Wszechmocnego Boga.
Przygotujmy się zatem do sierpniowej czy wrześniowej pielgrzymki. Przybądźmy też wszyscy, cały Żywy Różaniec, który zrzesza ok. 25 tys. ludzi.
A oto powody, dla których w tym roku musimy być tam wszyscy:
- 350-lecie obrony Jasnej Góry;
- 50-lecie Ślubów Jasnogórskich;
- 10-lecie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego w Toruniu.
Pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego i dużej liczby kapłanów, wielkie zgromadzenie ludu różańcowego rozpocznie 5 sierpnia swoje uroczystości w Lisewie, a w Nowym Mieście Lubawskim - 9 września.
Wielkie pielgrzymki Żywego Różańca w diecezji toruńskiej udają się dzięki zaangażowaniu księży dziekanów i proboszczów, a także zelatorek Róż w poszczególnych parafiach. Jest w naszej diecezji wielka przychylność i dobra aura dla ruchu różańcowego. Przybądźmy więc dla samych siebie - po roku musimy znów być razem, by nabrać mocy, entuzjazmu, ochoty do życia i działania dla dobra naszego toruńskiego Kościoła.
Nasz Żywy Różaniec, od czasu pierwszej pielgrzymki do Rywałdu, jest pierwszym przyjacielem Seminarium Duchownego w Toruniu. To już 10 lat. Byłoby pięknie, gdybyśmy z okazji naszej pielgrzymki wsparli Seminarium dodatkowym groszem. Zelatorki tradycyjnie zbiorą ofiary od tych z Róży, którzy mogą i chcą przekazać swój dar serca, choćby symboliczny. Następnie w pochodzie ofiarnym na placu przy kościele lub Rynku, w czasie uroczystej koncelebry wręczymy głównemu celebransowi - Księdzu Biskupowi ten wyraz naszej przyjaźni do kleryków.
Plan spotkania
- godz. 9.00 - ćwiczenie pieśni na placu celebry
- godz. 10.00 - uformowanie się w kościele procesji ze sztandarami i chorągwiami oraz z diecezjalnym sztandarem Żywego Różańca i przejście na plac przykościelny (w Lisewie) lub na Rynek (w Nowym Mieście Lub.)
- godz. 10.30 - Msza św. pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Andrzeja Suskiego.
Tradycyjnie w procesji wręczymy Księdzu Biskupowi znaki naszej przyjaźni dla kleryków w 10. rocznicę powstania Towarzystwa Przyjaciół Seminarium
O godz. 12.15 nastąpi przerwa na odpoczynek i herbatę, a o godz. 13.00 odbędzie się Droga Krzyżowa, po której nastąpi pożegnanie i zakończenie pielgrzymki.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dobrym mężem być i ojcem, to będzie mój sukces - Heres w nowym utworze!

2021-09-27 13:27

[ TEMATY ]

muzyka

muzyka chrześcijańska

HERES

"Zbiór myśli trzeźwych" to mocny, emocjonalny numer od chrześcijańskiego rapera "Heresa".

Członek grupy ewangelizacyjnej "Wyrwani Z Niewoli" po raz kolejny udowadnia, że można łączyć dobry rap z wartościowym przekazem. W najnowszym singlu przekonuje, że pieniądze i sława to tylko tymczasowe przyjemności, a najważniejsze jest serce, wartości i życie z Bogiem - mimo życiowych trudności.

CZYTAJ DALEJ

Zjazd PZPS - Sebastian Świderski nowym prezesem

Sebastian Świderski został wybrany na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wcześniej przy okazji Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów w Warszawie wycofało się wszystkich sześciu jego rywali i podczas głosowania był jedynym kandydatem.

Na Świderskiego oddano 88 głosów, dwie osoby wstrzymały się, a nikt nie był przeciw.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: jesteście kobietami, które poszły za Jezusem z Galilei!

2021-09-28 09:41

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Jesteście siostrami zakonnymi, dziewicami konsekrowanymi, wdowami konsekrowanymi, dlatego, że zafascynował was Jezus, ale ta pierwsza fascynacja - ona jest łatwa do przysłonięcia rozmaitymi rzeczami. – mówił abp Grzegorz Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję