Reklama

Wakacyjny Dzień Wspólnoty w sanktuarium Przemienienia Pańskiego

Cmolas gościnny dla oazowiczów

Do cmolaskiego sanktuarium każdego roku przybywają tysiące pielgrzymów. Wśród nich są uczestnicy rekolekcji Ruchu Światło-Życie z ośrodków znajdujących się w północnej części diecezji rzeszowskiej.
W 13. dniu oazy, kiedy zgodnie z programem OŻK rozważana jest tajemnica zesłania Ducha Świętego, wszystkie grupy gromadzą się w jednej świątyni, aby przeżywać Dzień Wspólnoty. Od wielu lat kościół parafialny w Cmolasie jest takim Wieczernikiem dla oazowiczów.
Ponad 200 uczestników trzech stopni Oaz Nowej Drogi, radosnych, rozśpiewanych i rozmodlonych zebrało się 10 lipca br. wokół ołtarza polowego w Cmolasie, by rozpocząć wspólne świętowanie. Przybyłych kapłanów, kleryków, animatorów oraz młodzież i dzieci w imieniu kustosza sanktuarium przywitał ks. kan. Józef Żółtek. Po wspólnej modlitwie i przedstawieniu grup: OND I° z Kamionki, OND II° z Poręb Dymarskich oraz OND III° ze Stobiernej Krzywej wszyscy zebrali się w świątyni. Przed Mszą św. uczestnicy poznali dzieje parafii w Cmolasie, opowiedziane przez ks. Sławomira Zycha. Uroczystej Eucharystii przewodniczył moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie ks. Piotr Trela. Po Uczcie Pańskiej wszyscy przenieśli się ponownie do parku, by posilić ciała przed Godziną Świadectw - nabożeństwem, podczas którego uczestnicy oaz dzielą się swoimi przeżyciami oraz doświadczeniem działania Boga w ich życiu przez pryzmat rekolekcji. W obliczu Chrystusa Przemienionego młodzi ludzie składają deklaracje KWC i wypraszają potrzebne łaski dla siebie, swojej wspólnoty, całego Ruchu i Kościoła.
Św. Paweł w słowach: „Niech trwa braterska miłość. Nie zapominajmy też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę.” (Hbr, 13, 1- 2) zachęca wyznawców Chrystusa do otwartości serc i domów dla przybywających w Imię Pańskie. Coroczne spotkania oazowiczów w Cmolasie są owocem gościnności gospodarzy tego miejsca, zaś królujący Chrystus zaprasza i nagradza łaskami tych, którzy serdecznie przyjmują Jego gości.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty celnik

2021-09-13 18:26

Niedziela Ogólnopolska 38/2021, str. VIII

[ TEMATY ]

Św. Mateusz

Grażyna Kołek

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

Św. Mateusz, apostoł i ewangelista zm. ok.60 r.

To święty, do którego bardzo często odwołuje się papież Franciszek, wskazując na drogę własnego powołania. Ewangeliści Marek i Łukasz nazywają Mateusza najpierw „Lewi, syn Alfeusza” (Mk 2, 14; Łk 5, 27), dopiero później w innych miejscach wymieniane jest imię Mateusz.

Na pewno Mateusz był Galilejczykiem. Jego pracą było pobieranie ceł i podatków w Kafarnaum nad Jeziorem Tyberiadzkim – w mieście położonym przy ważnym szlaku handlowym łączącym Galileę z Damaszkiem. To właśnie w Kafarnaum Chrystus zastał go w komorze celnej i powołał na swojego apostoła. Do tego wydarzenia nawiązał papież Franciszek, kiedy wyjaśniał swoje motto: Miserando atque eligendo. Jest ono zaczerpnięte z homilii św. Bedy Czcigodnego, który komentując ewangeliczne opowiadanie o powołaniu św. Mateusza, napisał: „Vidit ergo Iesus publicanum et quia miserando atque eligendo vidit, ait illi Sequere me” (Jezus ujrzał celnika, a ponieważ spojrzał na niego z miłością i go wybrał, powiedział do niego: Pójdź za Mną). Otóż w święto św. Mateusza młody Jorge Mario Bergoglio – miał wtedy 17 lat – doświadczył w szczególny sposób miłującej obecności Boga w swoim życiu.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

PGE: Kompleks Turów będzie nadal pracować

2021-09-21 07:59

[ TEMATY ]

kopalnia

pl.wikipedia.org

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów będzie dalej pracować; posiada niezbędne pozwolenia środowiskowe i ważną, legalnie wydaną koncesję, na podstawie której prowadzi wydobycie - ogłosiła Polska Grupa Energetyczna - właściciel kopalni i elektrowni Turów.

W poniedziałek ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, do czego TSUE zobowiązał Polskę w maju, Trybunał nałożył na Polskę 0,5 mln euro kary za każdy dzień kontynuowania pracy Turowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję