Reklama

Nie traćmy nadziei

Niedziela przemyska 31/2006

Ks. Zbigniew Suchy: - Księże Prałacie! Po raz kolejny przezywać będziemy sierpień, po raz kolejny pojawią się apele o trzeźwość. Życie jakby pomijało ten apel. Czy nie traci Ksiądz Prałat nadziei?

Ks. Prałat Stanisław Zarych: - Nie, nie tracę. Moje zmagania o wolność ludzi uzależnionych nie są moim pomysłem i moim dziełem. Staram się być sprawnym narzędziem w rękach Niepokalanej. Dlatego Jej powierzam czas i godzinę naszej pełnej wolności, w co głęboko wierzę. Dla mnie ważne jest, że sierpień to czas, kiedy: wspominamy rocznice zrywów narodowych: Cud nad Wisłą, Powstanie Warszawskie, Porozumienia Sierpniowe.
Pielgrzymujemy do Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej, na Jasną Górę i do innych sanktuariów. Przeżywamy w tym roku 50 rocznicę Ślubów Jasnogórskich. Zapewnialiśmy w nich Matkę Bożą słowami: „Królowo Polski przyrzekamy wypowiedzieć walkę pijaństwu i rozwiązłości”. Przyrzekaliśmy i co pozostało z tych przyrzeczeń? Czy wypełniliśmy je? Co uczyniliśmy, a by wypowiedziane przyrzeczenia wprowadzić w życie z całą odpowiedzialnością?
Przed nami sierpień, miesiąc poświęcony trzeźwości narodu, kiedy w szczególny sposób możemy stanąć w prawdzie wobec powyższych zobowiązań.
Konieczny jest wielki zryw całego narodu do wyzwolenia z naszych zniewoleń. Jakże aktualna jest ofiara abstynencji od napojów alkoholowych, którą nam proponuje Krucjata Wyzwolenia Człowieka i inne ruchy trzeźwościowe. Abstynencja jest darem miłości dla Boga, Matki Najświętszej, Ojczyzny i zniewolonego człowieka. Przyjmijmy ten dar.

- Dziękuję za te pełne wiary i pokory słowa. Ufam, że dar przyjmiemy i woloność od uzależnień stanie się darem Niepokalanej.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Ryś do kleryków: wspólnota prezbiterium to nie jest mafia

2021-09-26 19:57

[ TEMATY ]

klerycy

abp Grzegorz Ryś

ks. Paweł Kłys

Z jednej strony mamy człowieka, który do nas nie należy, a wnosi w nasze życie moc Jezusa i moc Ducha Świętego, z drugiej strony możemy być w najbliższych relacjach z kimś, kto dla nas jest jak ręka i nie potrafimy żyć bez niego, a ciągnie nas w grzech. Wspólnota prezbiterium to nie jest mafia. Jak staje się takim układem to jest szkodliwa i dla nas, i dla ludzi, którym mamy posługiwać – mówił abp Grzegorz Ryś. Sześciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi przyjęło dziś popołudniu w katedrze łódzkiej szatę duchowną.

Były to pierwsze obłóczyny kursu, który przeszedł formację rozpoczynającą się od roku propedeutycznego, tym samym klerycy mają już za sobą trzy lata formacji seminaryjnej. Eucharystii, w której uczestniczyli rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi wraz z wychowawcami oraz rodzina i najbliżsi kleryków, przewodniczył arcybiskup Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: władze Getafe zakazały procesji z figurą patronki miasta

2021-09-28 10:07

[ TEMATY ]

Hiszpania

Studio Graficzne TN

Władze położonego koło Madrytu miasta Getafe są krytykowane w mediach społecznościowych i przez regionalną prasę w związku z niekonsekwencją w organizacji wrześniowych świąt regionu za zbyt przesadne restrykcje przeciwepidemiczne. Głównym tematem krytyki wobec ratusza w Getafe, w tym szczególnie burmistrz hiszpańskiego miasta Sary Hernandez, jest niekonsekwencja w egzekwowaniu restrykcji sanitarnych. Związana ze współrządzącą krajem Hiszpańską Socjalistyczna Partią Robotniczą (PSOE) polityk zakazała bowiem tradycyjnej procesji z figurą Matki Bożej, patronki miasta, ale również jej wystawienia w miejscowej katedrze.

W uzasadnieniu Hernandez stwierdziła, że peregrynacja wizerunku Maryi przez miasto nie może się odbyć w związku z wysokim ryzykiem dla zdrowia publicznego, występującym w związku z pandemią Covid-19.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję