Reklama

Kościół młodych

Tegoroczne Spotkanie Młodych w Lednicy w dniu 3 czerwca odbywało się pod hasłem: „Chrystus Drogą”. Podczas uroczystości lednickich miało miejsce już po raz trzeci wręczenie stypendiów z Funduszu Stypendialnego „Lednickie Talenty” dla utalentowanej młodzieży. W gronie tegorocznych 16 nowo nominowanych stypendystów z całej Polski znalazłam się również uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II Tarnawie Dolnej - Hanna Pluskwa, wielokrotna laureatka konkursów powiatowych, a w bieżącym roku szkolnym konkursu wojewódzkiego z biologii i etapu centralnego konkursu literackiego „Poznawaj Polskę”. A oto osobiste refleksje Hani z pobytu w Lednicy.

„Panie, przekazałeś mi
pięć talentów, oto drugie
pięć zyskałem”
Mt. 25,20

Tegoroczne Spotkanie Młodych w Lednicy było zarazem dziesiątym, jubileuszowym spotkaniem kwiatu polskiej młodzieży, w którym miałam ogromną przyjemność uczestniczyć. Pobyt w Lednicy był dla mnie niesamowitym przeżyciem, każdy uczestnik otrzymał krzyżyk z monogramem oznaczającym rybę, a także kartę Totus - lednicki anioł. Przed Mszą św. trwały lednickie tańce i śpiewy, które bardzo mi się spodobały. Wspaniale czułam się wśród tylu tysięcy młodych, szczęśliwych ludzi, tak cudownie jednoczących się w tym dniu ze sobą.
W czasie tegorocznych uroczystości lednickich miało miejsce wręczenie stypendiów utalentowanej młodzieży z Funduszu Stypendialnego „Lednickie Talenty”. Dzięki trzyletniej pracy i poświęceniu wielu nauczycieli z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej oraz motywacji i wsparciu rodziców, w gronie tegorocznych 16 nowo nominowanych stypendystów z całej Polski znalazłam się również ja. Jest to dla mnie wielka radość, zaszczyt, a także motywacja do dalszej pracy. Sam moment wręczenia stypendiów przeżyłam najmocniej. Wraz z pozostałymi stypendystami przeszłam pod Rybą otrzymując symboliczne talenty (mosiężna moneta) oraz krzyżyk lednicki. Chwila ta była bardzo wzruszająca a zarazem zobowiązująca. W tym momencie uzmysłowiłam sobie, że otrzymane talenty powinnam pomnażać i dzielić się nimi z innymi.
Urzekły mnie tłumy młodych ludzi, które mogłam zobaczyć będąc na szczycie podium. Następnie wspólnie z innymi wzięłam udział w uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza.
Kiedy nad Lednickimi Polami zapadł zmrok zapaliliśmy świece i w ich blasku rozpoczęła się niezapomniana dla mnie Droga Krzyżowa.
W czasie nabożeństwa i wspólnych śpiewów nie odczuwałam ani zimna, ani zmęczenia, na wskroś przepełniała mnie radość z faktu przynależenia do pokolenia Jana Pawła II, a także uczucie jedności z tłumem młodzieży trwającej na czuwaniu modlitewnym.
Chciałabym jeszcze tą drogą podziękować ks. Krzysztofowi Żołyniakowi, wikariuszowi z parafii Tarnawa Górna, za życzliwą opiekę podczas mojego pobytu w Lednicy.
Na koniec pragnę gorąco zachęcić wszystkich młodych, by zainteresowali się „ruchem lednickim” i w przyszłości udali się na niezapomniane Spotkanie Młodych pod Rybę na Polach Lednickich.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Pennacchio: Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne

2021-09-21 18:21

[ TEMATY ]

krzyż

abp Pennacchio

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

„Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne” – powiedział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, który 21 września odwiedził sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.

Mszę św. koncelebrował biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, biskup senior Paweł Socha oraz wielu kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

CZYTAJ DALEJ

„Fatima” - film, który pomaga w przeżywaniu wiary

2021-09-22 09:24

[ TEMATY ]

Częstochowa

Fatima

Tygodnik Katolicki Niedziela

pokaz filmu

Karol Porwich/Niedziela

Wieczorem 21 września w Cinema City w Częstochowie odbył się specjalny przedpremierowy pokaz filmu „Fatima” w reżyserii Marco Pontecorvo. Na projekcję filmu mieszkańców Częstochowy zaprosił Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Przybyłych do częstochowskiego kina pracowników, czytelników i przyjaciół „Niedzieli” przywitał redaktor naczelny ks. Jarosław Grabowski. – „Fatima” to film z przesłaniem. Popularyzuje on Fatimę i przybliża jej tajemnice. Być może także pomoże pogłębić wiarę – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Wyprawa parowozem

2021-09-22 21:03

Archiwum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei

Pociąg retro czeka na pasażerów

Pociąg retro czeka na pasażerów

    W nadchodzący weekend ( 25- 26 września) na tory wyjedzie unikatowy, sprawny parowóz ze składem zabytkowych wagonów z XX wieku.

    Jak informuje Łukasz Wideł wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, przejazd jest organizowany w ramach cyklu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Wydarzenie wpisuje się w świętowanie 145. rocznicy uruchomienia kolei tarnowsko-leluchowskiej - pierwszej linii kolejowej w tym regionie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję