Reklama

Odezwa bp. Ignacego Deca zapraszająca na 3. Pieszą Pielgrzymkę Świdnicką na Jasną Górę

Niedziela dolnośląska 31/2006

Umiłowani Diecezjanie!

Wszyscy jesteśmy pod głębokim wrażeniem pielgrzymki Papieża Benedykta XVI do naszej Ojczyzny. Pielgrzymujący Papież utwierdził nas w przekonaniu o niezwykłej wartości tej formy duszpasterstwa, jaką jest pielgrzymka. Pielgrzymowaliśmy za Papieżem po Polsce. Wsłuchiwaliśmy się w pouczenia Namiestnika Chrystusa i zanurzaliśmy się w atmosferę tych niezwykłych, majowych dni.
Hasło papieskiego pielgrzymowania „Trwajcie mocni w wierze” przeżywaliśmy jako dar Piotrowego umocnienia, a jednocześnie jako zadanie do realizacji. Z tym hasłem pragniemy pielgrzymować dalej. Uczynimy to podczas Trzeciej Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej na Jasną Górę w dniach od 1 do 10 sierpnia.
Gorąco Was zachęcam, drodzy Diecezjanie, i proszę: pójdźcie na rekolekcje w drodze! Umacniajcie się wzajemnie i trwajcie w wierze! Swoją rozmodloną obecnością umacniajcie innych i nieście pokój Ojczyźnie.
Raduję się ogromnie, że wałbrzyszanie wyjdą już dzień wcześniej ze swego miasta, by w pierwszym dniu dojść do stolicy Diecezji - Świdnicy. Gratuluję Wam i Waszym Duszpasterzom.
Kto nie może pójść osobiście, niech wędruje duchowo w specjalnej siódmej grupie pielgrzymkowej.
Przybądźmy jak najliczniej do katedry, aby pożegnać pielgrzymów. Spotkajmy się też na zakończenie w Częstochowie 10 sierpnia o godz. 11.00. Zapisy na pielgrzymkę dokonywane będą w parafiach lub w centrach pielgrzymkowych w Świdnicy, w Kłodzku i w Wałbrzychu.
Organizacja pielgrzymki wymaga niemałych nakładów finansowych, choćby transport, nagłośnienie. W pełnym zakresie potrzebujemy wesprzeć Polaków z Białorusi łącznie z wyżywieniem, zakwaterowaniem i transportem do Polski i z powrotem. Nie dopuszczam myśli, aby ktoś z was nie poszedł tylko dlatego, że brak mu pieniędzy. Zwracam się więc z gorącą prośbą do wszystkich, którzy mogliby finansowo pomóc. Z góry Bóg zapłać za wielkoduszność i serce!
Już dziś zapraszam na sobotę 14 października do Barda Śląskiego na epilog Trzeciej Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej oraz zakończenie sezonu pielgrzymkowo-turystycznego 2006 w naszej Diecezji.
Drodzy Pielgrzymi, pamiętajcie, proszę, o mnie i całej Diecezji w waszej modlitwie.
Na pielgrzymi trud z serca błogosławię.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Koncert "Abba Ojcze" pod patronatem "Niedzieli" z Feniksem 2021!

2021-09-26 07:41

[ TEMATY ]

koncert

Feniks

Łukasz Krzysztofka /Niedziela

Uroczysta gala wręczenia nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2021 odbyła się w sobotę w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Nagrodę główną otrzymał ks. prof. Jerzy Szymik, teolog i poeta, profesor nauk teologicznych. Wśród nagrodzonych w tym prestiżowym plebiscycie znalazły się TVP S.A. i Klasztor Jasnogórski za widowisko muzyczne "Abba Ojcze - Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II", który odbył się w 2020 r. pod patronatem "Niedzieli"

Podczas gali wyróżnienie zdobyła również książka "Selfie smartfonem Boga" naszego redakcyjnego kolegi Damiana Krawczykowieskiego. 

CZYTAJ DALEJ

Biskupi Europy: tylko Chrystus jest prawdziwą nadzieją Europy!

2021-09-26 12:39

[ TEMATY ]

Europa

Karol Porwich/Niedziela

Nasz głos nie jest potężny, ale niesie ze sobą echo wielu wieków: istnieje tylko jedno imię, które należy głosić ze wszystkich dachów świata: Jezus Chrystus. On jest prawdziwą nadzieją Europy, bowiem jest prawdą, a tylko prawda czyni wolnymi - napisali przewodniczący europejskich episkopatów w przesłaniu do wszystkich mieszkańców Europy.

Członkowie Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), którzy w minionych dniach obradowali w Rzymie w ramach zebrania plenarnego w 50. rocznicę utworzenia tego gremium, skierowali przesłanie do wszystkich mieszkańców Europy. Przypomnieli w nim, że istotą Kościoła i wszelkich podejmowanych w nim działań, a także odpowiedzią na wyzwania, z jakimi mierzy się współczesnie kontynent europejski, musi być głoszenie Chrystusa i absolutna wierność Jego nauczaniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję