Reklama

Wyrusza Pielgrzymka

1 sierpnia br. wyrusza na trasę XIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Legnickiej na Jasną Górę. W tym roku przebiega pod hasłem: „Bóg jest miłością”. Jak co roku pielgrzymi mają do pokonania ponad 250-kilometrową trasę.

Niedziela legnicka 31/2006

W ostatnich dniach (od 26 do 31 lipca) zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmowane są w Biurze Pielgrzymkowym w pomieszczeniach KSM przy parafii św. Jacka w Legnicy, w godzinach od 13.00 do 18.00.
Pielgrzymkę będzie tworzyć IX grup reprezentujących poszczególne dekanaty diecezji oraz III grupy specjalne. Do tych ostatnich należą: Grupa X pokutna, której patronem jest św. Ojciec Pio - w niej wędrują uczestnicy bez podziału na przynależność terytorialną w diecezji; Grupa XI, której patronem jest sługa Boży Jan Paweł II - to grupa duchowego uczestnictwa, do której należą wszyscy nie mogący uczestniczyć fizycznie w pielgrzymce. Łączą się z uczestnikami w modlitwie, korzystając z książeczki pielgrzyma; oraz podwójna Grupa XII a i b - rowerowa. Jej uczestnicy biorą udział w rozpoczęciu pielgrzymki w Legnicy, ale do Częstochowy dotrą inną trasą. Jedna z grup podąży trasą pieszej pielgrzymki, ale w ciągu dnia będzie odwiedzać okoliczne sanktuaria, druga zaś wyruszy do Częstochowy w innym terminie, a zakończy swą pielgrzymkę w Krzeszowie.
Pozostałe grupy tworzą poszczególne dekanaty: Grupa l - z patronką św. Barbarą - zrzesza pielgrzymów z dekanatów: Lubin, Polkowice i Ścinawa. Grupa lI - z patronem św. Franciszekiem - to pielgrzymi z dekanatów: Jelenia Góra, Świerzawa, Mysłakowice, Kamienna Góra i Piechowice; Grupie III - patronuje św. Józef - a tworzą ją pielgrzymi z dekanatów Bolesławiec i Nowogrodziec; Grupa IV - z patronami św. Piotrem i Pawłem - to pielgrzymi z Legnicy i Prochowic; w Grupie V - której patronką jest św. Jadwiga - znajdą się pielgrzymi z dekanatów: Lubań, Zgorzelec, Bogatynia, Leśna i Węgliniec; Grupa VI - z patronem św. Janem Bosko - to tradycyjnie pielgrzymi z parafii Księży Salezjanów; do Grupy VII - z patronką bł. Matką Teresą z Kalkuty - zaproszeni są młodzież i studenci; w Grupie VIII - z patronką św. Faustyną - znajdą się pielgrzymi z dekanatów Jawor i Chojnów: a w Grupie IX - z patronem św. Krzysztofem - pielgrzymi z dekanatów: Lwówek Śl., Gryfów Śl. i Złotoryja.
Więcej na temat grup znaleźć można na stronie internetowej www.pielgrzymka.legnica.pl, i na zamieszczonym tam forum.
Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem rozesłania w legnickiej katedrze 1 sierpnia, o godz. 6.00 rano, pod przewodnictwem biskupa legnickiego Stefana Cichego. Zakończenie pielgrzymki będzie miało miejsce 9 sierpnia. Od godz. 10.30 pielgrzymi będą witani na wałach przez Biskupa legnickiego, a o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za uczestników tegorocznej pielgrzymki. Wezmą w niej udział też pielgrzymi, którzy tego dnia przyjadą na Jasną Górę w pielgrzymce autokarowej.
Informacje bieżące z trasy pielgrzymki będą podawane w serwisach lokalnych Radia Plus Legnica, w godz. 8.00-6.00. Przewidziany też jest reportaż pielgrzymkowy codziennie o godz. 11.45, relacje z trasy w Magazynie Rodzin Katolickich w soboty o godz. 10.00-11.00 i w niedziele o godz. 8.00-9.00. Będzie też działało Studio Pielgrzymkowe codziennie w godz. 21.00-22.00, do którego będzie można zgłaszać swoje intencje modlitewne, także przez stronę internetową Radia www.plus.legnica.pl
Zapraszamy więc do wspólnego pielgrzymowania bądź uczestnictwa w nim na sposób duchowy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

USA: W Waszyngtonie uczczono pamięć prof. Juliana Kulskiego, powstańca i znanego architekta

2021-09-17 19:52

[ TEMATY ]

pogrzeb

powstaniec

Waszyngton

Wikipedia

Julian Eugeniusz Kulski

Julian Eugeniusz Kulski

W Waszyngtonie odbyła się w piątek msza żałobna po śmierci prof. Juliana Eugeniusza Kulskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, cenionego architekta i działacza. Był wielkim Polakiem, bohaterem powstania; przyczynił się do rozwoju polsko-amerykańskich relacji - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

"Dziś żegnamy postać szczególnie zasłużoną dla odzyskania niepodległości przez Polskę, osobę, która wielce przyczyniła się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i postaw patriotycznych, a także do budowy dobrych stosunków polsko-amerykańskich" - napisał premier w liście odczytanym przez ambasadora Piotra Wilczka podczas mszy w katedrze św. Mateusza Apostoła w Waszyngtonie.

CZYTAJ DALEJ

Podziękuj Bogu za drugą, trzecią i kolejną szansę, którą ci daje

2021-09-16 09:12

[ TEMATY ]

ksiądz

Jezus

Karol Porwich/Niedziela

Hymnem do Ducha Świętego odśpiewanym w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla księży diecezjalnych i zakonnych, którym w dniach 15 – 17 września przewodniczy abp Grzegorz Ryś. Pierwsze rozważanie rekolekcyjne zostało oparte o fragment ewangelii św. Marka (Mk. 1.1-8)

Przyglądając się postaci św. Marka, łódzki pasterz wskazał na trzech uczniów Jezusa, którzy byli mistrzami dla autora Ewangelii. – Trzech uczniów Jezusa Chrystusa: Barnaba, Piotr i Paweł przekazywali Markowi wiarę. Chcę dzisiejszego wieczoru zatrzymać się tylko na tym jak ten przekaz się dokonywał, bo to jest coś, w czym każdy z nas może się odnaleźć, ale potrzebujemy się odnaleźć razem – zauważył arcybiskup.

CZYTAJ DALEJ

Rok szkolny w Europie w czasach pandemii: testy, maseczki, kary dla niezaszczepionych nauczycieli

2021-09-18 08:57

[ TEMATY ]

koronawirus

Karol Porwich/Niedziela

W większości regionów Unii Europejskiej rozpoczął się nowy rok szkolny. W niektórych krajach, np. we Francji i w Czechach w szkołach przeprowadza się testy. W Hiszpanii zmniejszono wymagany dystans społeczny do 1,2 metra. Z kolei w Szwecji nie wprowadzono żadnych dodatkowych restrykcji.

We Francji prawie 12,3 mln uczniów wróciło do szkół 2 września i od tego dnia około 3 tys. klas zostało zamkniętych z powodu Covid-19, w tym 545 w minionym tygodniu. Tygodniowo przeprowadza się około 600 tys. testów w szkołach. Nauczyciele i dzieci powyżej 6. roku życia noszą maseczki przez cały czas nauki z wyjątkiem zajęć sportowych. Szczepienia dla dzieci powyżej 12 lat organizowane są również w szkołach od 2 września i wymagana jest zgoda rodziców.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję