Reklama

Niedziela Wrocławska

Trudna, acz piękna droga miłości

Pierwsze w tym roku w naszej diecezji Ekstremalne Drogi Krzyżowe wyruszyły w piątek 15 marca. Po raz czwarty na nocne czuwanie w drodze wyruszono z parafii św. Faustyny w Górze.

[ TEMATY ]

EDK

Anna Majowicz

Uczestnicy EDK w Górze

Uczestnicy EDK w Górze

- W Księdze Powtórzonego Prawa, czytamy ,,strzeż więc nakazów Pana, Boga twego, chodząc Jego drogami, by żyć w bojaźni przed Nim”. Ekstremalna Droga Krzyżowa to dobry czas, aby nasłuchiwać głosu Pana Boga. Choćby poprzez rozważania, które będziecie czytali. Słowo, które Bóg będzie do was kierował, daje szanse, by razem z Jezusem wkroczyć na Golgotę – mówił w homilii rozpoczynającej EDK, ks. Krzysztof Tomczyk. - Bóg powołuje Cię dziś do tego, byś nauczył się kroczyć w swoim życiu trudną, ale jednocześnie piękną drogą miłości. To droga, która będzie przybliżać Cię do Tego, który sam jest Miłością. Ta droga służy też temu, aby pokonać w sobie słabość, aby powstać z naszego ludzkiego upadku i móc powrócić, by wtulić się w ojcowskie ramiona – nauczał.

Zobacz zdjęcia: Ekstremalna Droga Krzyżowa w Górze

Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa w tym roku po raz pierwszy odbywa się w parafii św. Faustyny w Górze w dwóch terminach. 15 marca można było wyruszyć na jedną z trzech tras: niebieską (15km), żółtą (24km) i brązową (46km). Niebieską trasę obrało 11 osób, żółtą 13, a brązową 4. W sumie na nocną wędrówkę z cierpiącym Chrystusem wybrało się 28 osób. - W tym roku zdecydowałem się na trasę 46 km i myślę, że był to dobry wybór. Była to moja 7 EDK, ale pierwszy raz szedłem sam. Zazwyczaj ktoś zawsze prosił, aby mu towarzyszyć – mówi ks. Łukasz Romańczuk. - Muszę przyznać, że tegoroczna EDK to wspaniały czas, przede wszystkim spotkania z Panem Bogiem, czas przemyślenia, rozważenia męki pańskiej, a także nieoczekiwanych spotkań, takich jak spotkanie w Sicinach, gdzie zostałem poczęstowany gorąca herbatą. Polecam każdemu udział w takim nocnym czuwaniu w drodze. Owoce EDK będą, trzeba tylko podjąć wyzwanie i iść – zachęca ks. Łukasz.

Kolejna Ekstremalna Droga Krzyżowa z Góry, tym razem do Głębowic wyrusza już 29 marca. Wtedy także do wyboru będą trzy trasy, tym razem na: 40, 41 i 55 km.

2019-03-17 09:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pierwsza Słubicka EDK zapięta na "ostatni guzik"

[ TEMATY ]

EDK

Słubice

fb/parafiaslubice

W ostatnią sobotę miał miejsce rekonesans i oznakowanie trasy EDK

W ostatnią sobotę miał miejsce rekonesans i oznakowanie trasy EDK

Trwają przygotowania do Pierwszej Słubickiej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Jak zapewniają organizatorzy wszystko jest już zapięte na tzw. „ostatni guzik” - wystarczy tylko wyruszyć drogą samotności, by rozważyć drogę krzyża Jezusa Chrystusa.

- Z inicjatywą zorganizowania tego nietypowego przeżycia duchowego do proboszcza słubickiej parafii pw. Ducha Świętego ks. kan Henryka Wojnara wystąpiła grupa młodzieży. Odbyło się już kilka spotkań organizacyjnych, na których omówiono warunki bezpieczeństwa oraz sprawy dotyczące przygotowania indywidualnego pątników - mówi Michał Sobociński. Dodaje, że organizatorzy zwracali szczególną uwagę na punkty regulaminu dotyczące zaleceń epidemiologicznych. W ostatnią sobotę miał miejsce rekonesans i oznakowanie trasy EDK i zdaniem organizatorów wszystko zostało zapięte na tzw. "ostatni guzik". Początek nabożeństwa w piątek 26.03 o godz. 20.00 w kościele pw. Ducha Świętego.

CZYTAJ DALEJ

O. Tomasz Ortmann SJ: św. Ignacy z Loyoli pokazuje jak podjąć reformę Kościoł nadal w nim pozostając

2021-05-16 12:42

[ TEMATY ]

jezuici

Arkadiusz Bednarczyk

Obserwujemy współczesny kryzys w Kościele, a św. Ignacy z Loyoli pokazuje nam drogę jak podjąć reformę Kościoła nadal w nim pozostając, nie popełniając błędu Marcina Lutra - powiedział PAP o. Tomasz Ortmann SJ przełożony Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego w Polsce.

Z okazji 500-lecia nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400-lecia jego kanonizacji w Towarzystwie Jezusowym na całym świecie 20 maja rozpocznie się Jubileuszowy Rok Ignacjański, który potrwa do 31 lipca 2022 r.

CZYTAJ DALEJ

Komunikat w sprawie święceń diakonatu

2021-05-17 00:23

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko‑gorzowska

święcenia diakonatu

ks. Adrian Put "/Niedziela"

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

w sobotę 15 maja w Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu trzech alumnów naszego seminarium otrzymało święcenia diakonatu z rąk bpa Stefana Regmunta. Są nimi:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję